Ostrov

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 443 příspěvků vloženo, 1182 editováno a 435 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ostrov

okr. Karlovy Vary

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Ostrov Ostrov
    Originální název:
    Original Name:
    Ostrov
    Další názvy:
    Other Names:
    Schlackenwerth
    Ostrov nad Ohří
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Karlovy Vary Carlsbad District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°18'27.00"N 12°56'52.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Arnoldov
    Dolní Źďár
    Hanušov
    Hluboký
    Horní Žďár
    Kfely
    Květnová
    Liticov
    Maroltov
    Mořičov
    Ostrov
    Vykmanov
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    -
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
      11.08.1957 Bryks, Josef
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.10.1951 01.09.1961 12. raketometný oddíl
    12th Rocket-Launcher Division
    01.09.1961 01.11.1983 62. automobilní prapor
    62nd Automobile Battalion
    01.11.1983 31.12.1992 20. prapor materiálního zabezpečení
    20th Supply Battalion
    01.01.1993 31.12.1994 20. prapor materiálního zabezpečení
    20th Material Support Battalion
    DD.MM.RRRR 31.03.1966 3. brigáda pohraniční stráže
    3rd Border Guard Brigade
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/ZDUav
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45094#484229Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Ostrov (Schlackenwerth)
    (okr. Karlovy Vary)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Karlovy Vary.


    Sčítání lidu v roce 1930: 2 958 obyvatel (z toho 191 osob národnosti československé a 2 721 osob národnosti německé).

    Posádka byla ustanovena v dubnu 1938.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    rota Hraničářského praporu 5


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45094#176410Verze : 0