Očová

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 518 příspěvků vloženo, 2112 editováno a 523 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Očová

okr. Zvolen

    Avatar
    Očová
    (okr. Zvolen)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Zvolen.


    Sčítání lidu v roce 1930: 3 584 obyvatel (z toho 3 581 osob národnosti československé, 1 osoba národnosti maďarské a 1 osoba národnosti německé).


    Posádka byla ustanovena v říjnu 1920. Zrušena v září 1921.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    baterie Dělostřeleckého pluku 54


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45103#176420Verze : 0
    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Očová Ocova
    Originální název:
    Original Name:
    Očová
    Další názvy:
    Other Names:
    Ocsowa (1406), Ochowa (1424), Ocsochowa (1786), Očowá (1808); maďarsky Ocsova
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Zvolen Zvolen District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°36'06.5"N 19°17'24.50"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1263
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    - Kostol evanjelický augsburského vyznania, postavený bol v roku 1785, prestavaný v rokoch 1868 a 1950, klasicizmus
    - Kostol s opevnením, rímsko-katolícky Všetkých svätých, postavený bol v 14.storočí, prestavaný bol v rokoch 1641,1670 a v 18.storočí,postavený je v gotickom slohu, pred kostolom sa nachádza socha sv. Jána Nepomuckého
    - Škola s pamätnou tabuľou, za SNP tu sídlil partizánsky štáb, postavená bola v 30.rokoch 20.storočia, funkcionalizmus, pamätná tabuľa je venovaná Matejovi Belovi
    Pomník padlým letcom pred obecným úradom, postavený bol v roku 1946
    - Ľudový dom, zrubový, postavený bol v prvej polovici 19.storočia, ľudové staviteľstvo
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    www.ocova.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45103#471258Verze : 0
    MOD