Rychnov nad Kněžnou

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 491 příspěvků vloženo, 1244 editováno a 459 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Rychnov nad Kněžnou

okr. Rychnov nad Kněžnou

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kneznou
    Originální název:
    Original Name:
    Rychnov nad Kněžnou
    Další názvy:
    Other Names:
    Reichenau an der Knieschna
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rychnov nad Kněžnou Rychnov nad Kneznou District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°09'47.00"N 16°16'28.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Rychnov nad Kněžnou
    Dlouhá Ves
    Jámy
    Lipovka
    Litohrady
    Lokot
    Panská Habrová
    Roveň
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1258
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    26.12.1858   - Letovský, Vojtěch
    31.01.1865   - Jansa, František
    01.01.1868   - Kováříček, Emanuel
      15.08.1931 - Daneš, Zdenko
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    07.10.1938 09.10.1938 Smíšený přezvědný oddíl 35, velitelství
    Headquarters of the 35th Mixed Reconnaisance Battalion
    15.07.1939 01.09.1940 Polní rota 1/11 /pěší/
    1st Field Company /Infantry/ of the 11th Battalion
    15.07.1939 01.09.1940 Polní rota 2/11 /cyklistická/
    2nd Field Company /Bicycle/ of the 11th Battalion
    15.07.1939 00.05.1944 Polní rota 3/11 /jezdecká/
    3rd Field Company /Cavalry/ of the 11th Battalion
    15.07.1939 00.05.1944 Polní rota 4/11 /technická/
    4th Field Company /Technical/ of the 11th Battalion
    01.09.1940 00.05.1944 Půlprapor praporu 11
    11th Half Battalion
    00.05.1944 00.04.1945 Posádkový oddíl Rychnov nad Kněžnou
    Garrison Detachment Rychnov nad Kněžnou
    01.10.1947 30.09.1949 Pěší prapor 69
    69th Infantry Battalion
    01.10.1949 01.11.1950 Pěší pluk 69 /motorisovaný/
    69th Infantry Regiment /Motorised/
    DD.MM.1956 01.09.1967 5. průzkumný dělostřelecký oddíl
    5th Reconnaissance Artillery Division
    01.09.1967 31.10.1980 5. měřický dělostřelecký oddíl
    5th Surveying Artillery Division
    31.10.1980 31.10.1991 5. průzkumný dělostřelecký oddíl
    5th Reconnaissance Artillery Division
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/sddYG
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45106#489677Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Rychnov nad Kněžnou


    V období 1.republiky sídlo politického a soudního okresu.


    Sčítání lidu v roce 1930: 4 706 obyvatel (z toho 4 583 osob národnosti československé, 77 osob národnosti německé a 2 osoby národnosti židovské).


    Posádka byla ustanovena v září 1936.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    I. prapor Pěšího pluku 30,


    Severně od města byly v letech 1935-1936 postaveny kasárny.


    Zdroj:
    VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
    J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45106#176423Verze : 0