Rokytnice v Orlických horách

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1643 editováno a 418 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Rokytnice v Orlických horách

okr. Rychnov nad Kněžnou

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Rokytnice v Orlických horách Rokytnice v Orlickych horach
    Originální název:
    Original Name:
    Rokytnice v Orlických horách
    Další názvy:
    Other Names:
    Rokitnitz im Adlergebirge
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rychnov nad Kněžnou okres Rychnov nad Kneznou
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    50°10'11.00"N 16°28'23.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Rokytnice v Orlických horách
    Nebeská Rybná
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1318
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.04.1937 24.09.1938 Ženijní skupinové velitelství X
    10th Engineer Group Headquarters
    15.06.1937 15.04.1938 Strážní prapor I
    1st Guard Battalion
    15.04.1938 24.09.1938 8. rota hraničářského pluku 19
    8th Company of the 19th Border Regiment
    15.04.1938 24.09.1938 9. rota hraničářského pluku 19
    9th Company of the 19th Border Regiment
    15.04.1938 24.09.1938 III. prapor hraničářského pluku 19
    3rd Battalion of the 19th Border Regiment
    25.06.1938 24.09.1938 VII. prapor hraničářského pluku 19
    7th Battalion of the 19th Border Regiment
    01.10.1947 07.08.1950 Hospodářské učiliště
    Economic School
    01.08.1950 01.11.1950 Dělostřelecký oddíl I/110
    1st Artillery Battalion
    01.08.1950 01.11.1950 Dělostřelecký oddíl II/110
    2nd Artillery Battalion
    01.08.1950 01.11.1950 Dělostřelecký oddíl III/110
    3rd Artillery Battalion
    01.08.1950 01.11.1950 Dělostřelecký pluk 110
    110th Artillery Regiment
    15.08.1950 01.11.1950 22. dělostřelecká brigáda
    22nd Artillery Brigade
    01.11.1955 01.09.1963 6. ženijní stavební pluk
    6th Engineer Construction Regiment
    01.09.1963 31.12.1965 6. ženijní pluk
    6th Engineer Regiment
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/PDxOBN
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45115#498576Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Rokytnice v Orlických horách
    (okr. Rychnov nad Kněžnou)


    V období 1.republiky součást politického okresu Žamberk a sídlo soudního okresu.


    Sčítání lidu v roce 1930: 1 022 obyvatel (z toho 324 osob národnosti československé a 680 osob národnosti německé).


    Posádka byla ustanovena v červnu 1937.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    Ženijní skupinové velitelství X. (od dubna 1937),
    Strážní prapor I (od června 1937 do dubna 1938),
    prapor Hraničářského pluku 19 (od dubna 1938).


    Výstavba kasáren probíhala v letech 1937-1938.


    Zdroj:
    VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
    J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45115#176433Verze : 0