Olomouc

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 352 příspěvků vloženo, 1888 editováno a 260 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Olomouc

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Olomouc Olomouc
    Originální název:
    Original Name:
    Olomouc
    Další názvy:
    Other Names:
    polsky Ołomuniec, německy Olmütz, latinsky Eburum nebo Olomucium, v současné maďarštině Olmütz, v archaické maďarštině "Alamóc", rusky "Оломоуц", turecky, "Olomuts" japonsky "オロモウツ", čínsky "奥洛穆茨", arabsky "أولوموتس", lotyšsky "Olomouca", litevsky "Olomoucas"
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Olomouc okres Olomouc
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    49°35'26.46"N 17°15'36.74"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Bělidla, Černovír, Droždín, Hejčín, Hodolany, Holice, Chomoutov, Chválkovice, Klášterní Hradisko, Lazce, Lošov, Nedvězí, Nemilany, Neředín, Nová Ulice, Nové Sady, Nový Svět, Pavlovičky, Povel, Radíkov, Řepčín, Slavonín, Svatý Kopeček, Topolany, Týneček
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1055
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.1945 08.05.1945 Přistávací plocha Olmütz-Süd
    Olmütz-Süd Landing Ground
    DD.MM.1987 DD.MM.RRRR Olomouc, Kasárny
    Olomouc, Barracks
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Kasárny Hejčín
    Hejcin Barracks
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Olomouc, Hanácké kasárny
    Olomouc, Barracks
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Olomouc, Kasárny Jana Žižky z Trocnova
    Olomouc, Jan Žižka Barracks
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Olomouc, Letiště
    Olomouc, Airfield
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Herkulova, Ariónova a Caesarova kašna
    Sloup Nejsvětější Trojice - památka UNESCO
    Arcibiskupský dóm svatého Václava
    Zdíkův palác
    Klášter Hradisko
    Kostel svatého Mořice
    Muzea:
    Museums:
    Vlastivědné muzeum
    Muzeum moderního umění
    Arcidiecézní muzeum
    Muzeum olomoucké pevnosti
    Letecké muzeum Olomouc - Neředín
    Veteran Arena Olomouc
    Ethnographic Museum
    Museum of Modern Art
    Archdiocesan Museum
    Olomouc Fortress Museum
    Aviation Museum in Olomouc - Neředín
    Veteran's Arena in Olomouc
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    DD.MM.1031   - -, Spytihněv II.
      04.08.1306 - -, Václav III.
    07.01.1876   Valentini, Konstantin
    21.01.1884   - Schwarz, Robert
    11.07.1887   Adolf-Auffenberg-Komarow, Gustav
    23.05.1891   Esteřák, Evžen
    26.06.1892   Hajda, Čeněk
    27.10.1894   Churavý, Josef
    30.11.1894   Hrabčík, František
    28.09.1895   Dastich, František
    11.04.1898   Talášek, Jaroslav
    10.04.1907   Petr, Josef
    12.10.1913   Cígler, Miroslav
    23.09.1917   Šmoldas, Miroslav
      02.06.1924 - Kroupa, Josef
    27.01.1929   Marušák, Josef
      18.12.1939 Klubal, Karel
      07.09.1943 - Honig, Adolf
    12.10.1948   von Krobatin, Alexander
      07.03.1951 - Hrabovský, Jaroslav
    18.04.1952   Klein, Leo
      19.02.1963 Líčka, Otakar
      28.02.1973 Bednařík, Bohumil
      25.05.1986 Sazima, František
      27.10.2015 Färber, Leopold
      17.02.2016 Křístek, Josef
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.MM.1745 DD.MM.RRRR Pěší pluk Františka Lotrinského
    Franz Lothringen Infantry Regiment
    DD.MM.1816 DD.MM.RRRR Řadový pěší pluk č. 1
    1st Line Infantry Regiment
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 1
    Combined Infantry Battalion No. 1
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 10
    Combined Infantry Battalion No. 10
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 2
    Combined Infantry Battalion No. 2
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 3
    Combined Infantry Battalion No. 3
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 7
    Combined Infantry Battalion No. 7
    DD.MM.1866 DD.MM.1866 Kombinovaný pěší prapor č. 8
    Combined Infantry Battalion No. 8
    DD.MM.1892 DD.MM.1898 Dragounský pluk č. 2
    Dragoon Regiment No. 2
    DD.MM.1914 DD.MM.RRRR 9. pěší brigáda
    9th Infantry Brigade
    DD.MM.1914 DD.MM.RRRR Pluk polních kanónů č. 2
    2nd Field Cannon Regiment
    06.11.1918 DD.05.1919 Pěší pluk 54
    54th Infantry Regiment
    03.12.1918 01.01.1920 Letecký oddíl 3
    3rd Air Division
    23.06.1919 10.10.1919 Vojenský inspektorát Olomouc
    Military Inspectorate Olomouc
    31.10.1919 20.10.1920 Letecká setnina 3
    3rd Air Company
    01.12.1919 16.01.1922 Náhradní letecký prapor
    Air Depot Battalion
    DD.MM.1919 01.01.1920 8. divise
    8th Division
    00.01.1920 20.10.1920 Letecká setnina 5
    5th Air Company
    01.01.1920 31.12.1927 13. pěší brigáda
    13th Infantry Brigade
    01.01.1920 25.09.1938 7. divise
    7th Division
    01.01.1920 06.09.1920 Letecká skupina na Moravě
    Air Group in Moravia
    15.01.1920 01.01.1921 Náhradní prapor horského pěšího pluku 3
    Replacement Battalion of the 3rd Mountain Infantry Regiment
    01.04.1920 06.09.1920 Velitelství vojenského vzduchoplavectva pro Moravu a Slezsko
    Military Aeronautics Command for Moravia and Silesia
    01.06.1920 01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 7. divise
    7th Division Artillery Command
    21.06.1920 21.09.1920 6. československý střelecký pluk
    6th Czechoslovak Rifle Regiment
    15.07.1920 01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 7
    7th Light Artillery Regiment
    15.07.1920 01.01.1923 Těžký houfnicový pluk 302
    302nd Heavy Howitzer Regiment
    24.07.1920 01.01.1936 Jezdecký pluk 2
    2nd Cavalry Regiment
    10.08.1920 01.10.1925 Balonová rota 2
    2nd Balloon Company
    10.08.1920 15.08.1924 Balonový oddíl
    Balloon Battalion
    06.09.1920 25.02.1921 I. skupina leteckého pluku 2
    1st Group of the 2nd Air Regiment
    06.09.1920 24.09.1938 Letecký pluk 2
    2nd Air Regiment
    06.09.1920 28.04.1924 Náhradní rota leteckého pluku 2
    Replacement Company of the 2nd Air Regiment
    21.09.1920 24.09.1938 Pěší pluk 6
    6th Infantry Regiment
    28.09.1920 DD.09.1932 Pěší pluk 27
    27th Infantry Regiment
    01.10.1920 DD.02.1921 2. těžká dělostřelecká brigáda
    2nd Heavy Artillery Brigade
    01.10.1920 01.05.1928 Jezdecká eskadrona 1/2
    1st Cavalry Squadron of the 2nd Cavalry Regiment
    01.10.1920 01.05.1928 Jezdecká eskadrona 2/2
    2nd Squadron of the 2nd Cavalry Regiment
    01.10.1920 01.05.1928 Jezdecká eskadrona 3/2
    3rd Squadron of the 2nd Cavalry Regiment
    01.10.1920 01.05.1928 Jezdecká eskadrona 4/2
    4th Squadron of the 2nd Cavalry Regiment
    01.10.1920 01.03.1922 Kulometná eskadrona jezdeckého pluku 2
    Machine-Gun Squadron of the 2nd Cavalry Regiment
    01.10.1920 01.01.1936 Náhradní eskadrona jezdeckého pluku 2
    Replacement Squadron of the 2nd Cavalry Regiment
    01.10.1920 01.01.1936 Náhradní korouhev jezdeckého pluku 2
    Replacement Guidon of the 2nd Cavalry Regiment
    01.10.1920 01.01.1936 Remontní eskadrona jezdeckého pluku 2
    Remont Squadron of the 2nd Cavalry Regiment
    01.10.1920 01.05.1928 Technická eskadrona jezdeckého pluku 2
    Technical Squadron of the 2nd Cavalry Regiment
    20.10.1920 04.05.1924 Letecká rota 1
    1st Air Company
    20.10.1920 04.05.1924 Letecká rota 33
    33rd Air Company
    20.10.1920 15.07.1921 Letecká rota 61
    61st Air Company
    04.12.1920 15.08.1921 Hrubá dělostřelecká brigáda
    Rough Artillery Brigade
    01.02.1921 01.01.1936 I. korouhev jezdeckého pluku 2
    1st Guidon of the 2nd Cavalry Regiment
    25.02.1921 24.09.1938 Automobilní rota 7
    7th Automobile Company
    00.03.1921 01.01.1923 2. baterie protiletadlového dělostřeleckého pluku 151
    2nd Battery of the 151st Anti-aircraft Artillery Regiment
    15.07.1921 04.05.1924 Letecká rota 3
    3rd Air Company
    DD.09.1921 DD.03.1932 Dělostřelecká měřičská rota
    Artillery Surveyor Company
    07.10.1921 23.11.1923 Hlavní vzduchoplavecký sklad
    Main Aeronautics Depot
    01.12.1921 31.12.1937 7. polní dělostřelecká brigáda
    7th Field Artillery Brigade
    01.12.1921 30.09.1925 Hlavní letecká povětrnostní stanice 2
    2nd Head Air Weather Station
    16.01.1922 04.05.1924 Náhradní prapor leteckého pluku 2
    Replacement Battalion of the 2nd Air Regiment
    01.03.1922 01.01.1936 II. korouhev jezdeckého pluku 2
    2nd Guidon of the 2nd Cavalry Regiment
    01.03.1922 01.10.1928 Učiliště pro dělostřelectvo
    Artillery Troops School
    01.01.1923 24.09.1938 Dělostřelecký pluk 107
    107th Artillery Regiment
    01.01.1923 24.09.1938 Dělostřelecký pluk 302
    302nd Artillery Regiment
    01.01.1923 24.09.1938 Dělostřelecký pluk 7
    7th Artillery Regiment
    15.03.1923 04.05.1924 I. prapor leteckého pluku 2
    1st Battalion of the 2nd Air Regiment
    DD.09.1923 15.09.1933 Vozatajská rota 7
    7th Train Company
    15.11.1923 04.05.1924 Letecká rota 35
    35th Air Company
    23.11.1923 01.01.1932 Hlavní letecký sklad
    Main Air Depot
    DD.01.1924 DD.12.1932 Park leteckého pluku 2
    Aviation Parc of the 2nd Air Regiment
    28.04.1924 04.05.1924 1. náhradní rota leteckého pluku 2
    1st Replacement Company of the 2nd Air Regiment
    28.04.1924 04.05.1924 2. náhradní rota leteckého pluku 2
    2nd Replacement Company of the 2nd Air Regiment
    04.05.1924 01.04.1927 2. náhradní letka leteckého pluku 2
    2nd Depot Flight of the 2nd Air Regiment
    04.05.1924 19.09.1938 I. peruť leteckého pluku 2
    1st Squadron of the 2nd Air Regiment
    04.05.1924 01.10.1929 Letka 1
    1st Flight
    04.05.1924 01.10.1929 Letka 3
    3rd Flight
    04.05.1924 24.09.1938 Náhradní peruť leteckého pluku 2
    Replacement Squadron of the 2nd Air Regiment
    DD.05.1924 DD.10.1929 Letka 33
    33rd Flight
    01.10.1924 24.09.1938 Dělostřelecký pluk 152
    152nd Artillery Regiment
    04.05.1925 15.06.1928 Letka 72
    72nd Flight
    30.09.1925 01.04.1930 Letecká povětrnostní stanice 10
    10th Air Weather Station
    01.01.1926 01.10.1929 Letka 37
    37th Flight
    01.10.1926 01.12.1929 II. peruť leteckého pluku 2
    2nd Squadron of the 2nd Air Regiment
    01.10.1926 DD.11.1931 Letka 39
    39th Flight
    01.02.1927 01.01.1932 Pomocná letka leteckého pluku 2
    Auxiliary Flight of the 2nd Air Regiment
    01.03.1927 25.09.1938 Technická letka leteckého pluku 2
    Technical Flight of the 2nd Air Regiment
    01.04.1927 24.09.1938 Cvičná letka leteckého pluku 2
    Training Flight of the 2nd Air Regiment
    01.04.1927 24.09.1938 Náhradní letka leteckého pluku 2
    Replacement Flight of the 2nd Air Regiment
    01.10.1927 24.09.1938 Dělostřelecký oddíl I/107
    1st Artillery Battalion
    01.10.1927 24.09.1938 Dělostřelecký oddíl II/107
    2nd Artillery Battalion
    01.05.1928 25.09.1938 Polní eskadrona 1/2
    1st Field Squadron of the 2nd Cavalry/Dragoon Regiment
    01.05.1928 25.09.1938 Polní eskadrona 2/2
    2nd Field Squadron of the 2nd Cavalry/Dragoon Regiment
    01.05.1928 25.09.1938 Polní eskadrona 3/2 /kulometná/
    3rd Field Squadron of the 2nd Cavalry Regiment /Machine-gun/
    01.05.1928 25.09.1938 Polní eskadrona 4/2
    4th Field Squadron of the 2nd Cavalry/Dragoon Regiment
    01.05.1928 25.09.1938 Polní eskadrona 5/2
    5th Field Squadron of the 2nd Cavalry/Dragoon Regiment
    01.05.1928 15.09.1933 Polní eskadrona 6/2 /kulometná/
    6th Squadron /Machine-gun/ of the 2nd Cavalry Regiment
    15.06.1928 01.10.1929 Letka 9
    9th Flight
    01.10.1928 24.09.1938 Dělostřelecké učiliště
    Infantry Troops School
    01.10.1929 25.09.1938 Letka 35
    35th Flight
    01.10.1929 25.09.1938 Letka 36
    36th Flight
    01.10.1929 24.09.1938 Letka 5
    5th Flight
    01.10.1929 30.01.1938 Letka 7
    7th Flight
    01.10.1929 30.01.1938 Letka 8
    8th Flight
    DD.10.1929 DD.08.1934 Letka 34
    34th Flight
    01.12.1929 30.01.1938 II. peruť leteckého pluku 2
    2nd Squadron of the 2nd Air Regiment
    01.12.1929 24.09.1938 III. peruť leteckého pluku 2
    3rd Squadron of the 2nd Air Regiment
    01.12.1929 25.09.1938 Letka 63
    63rd Flight
    01.04.1930 01.04.1939 Letecká povětrnostní stanice 6
    6th Air Weather Station
    01.01.1932 01.01.1937 Zemský letecký sklad II
    Territorial Air Depot II
    01.09.1933 24.09.1938 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 107
    Replacement Battalion of the 107th Artillery Regiment
    15.09.1933 30.10.1935 1. rota cyklistického praporu 2
    1st Company of the 2nd Bicycle Battalion
    15.09.1933 30.10.1935 2. rota cyklistického praporu 2
    2nd Company of the 2nd Bicycle Battalion
    15.09.1933 30.10.1935 3. rota cyklistického praporu 2
    3rd Company of the 2nd Bicycle Battalion
    15.09.1933 30.10.1935 4. rota /kulometná/ cyklistického praporu 2
    4th Company /Machine-gun/ of the 2nd Bicycle Battalion
    15.09.1933 00.11.1935 Cyklistický prapor 2
    2nd Bicycle Battalion
    15.09.1933 01.10.1935 Instrukční dělostřelecký oddíl
    Instruction Artillery Battalion
    15.09.1933 30.10.1935 Náhradní rota cyklistického praporu 2
    Replacement Company of the 2nd Bicycle Battalion
    15.09.1933 01.01.1936 Pomocná eskadrona jezdeckého pluku 2
    Auxiliary Squadron of the 2nd Cavalry Regiment
    14.08.1934 19.09.1938 Letka 14
    14th Flight
    01.09.1934 01.03.1936 Letka 84
    84th Flight
    15.09.1935 01.10.1936 II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2
    2nd Battalion /Light Infantry Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment
    15.09.1935 15.02.1937 Náhradní prapor pluku útočné vozby 2
    Replacement Battalion of the 2nd Armoured Regiment
    15.09.1935 07.07.1937 Pluk útočné vozby 2
    2nd Armoured Regiment
    01.10.1935 24.09.1938 I. oddíl /pomocný/ instrukčního dělostřeleckého pluku
    1st Battalion /Auxiliary/ of the Instruction Artillery Regiment
    01.10.1935 24.09.1938 II. oddíl /instrukční/ instrukčního dělostřeleckého pluku
    2nd Battalion /Instruction/ of the Instruction Artillery Regiment
    01.10.1935 24.09.1938 Instrukční dělostřelecký pluk
    Instruction Artillery Regiment
    01.10.1935 30.10.1935 Technická rota cyklistického praporu 2
    Technical Company of the 2nd Bicycle Battalion
    15.10.1935 25.09.1938 IV. sbor
    4th Corps
    15.10.1935 25.09.1938 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
    4th Corps Artillery Command
    01.01.1936 24.09.1938 Dragounský pluk 2
    2nd Dragoon Regiment
    01.01.1936 24.09.1938 I. korouhev dragounského pluku 2
    1st Guidon of the 2nd Dragoon Regiment
    01.01.1936 24.09.1938 II. korouhev dragounského pluku 2
    2nd Guidon of the 2nd Dragoon Regiment
    01.01.1936 24.09.1938 Náhradní eskadrona dragounského pluku 2
    Replacement Squadron of the 2nd Dragoon Regiment
    01.01.1936 24.09.1938 Náhradní korouhev dragounského pluku 2
    Replacement Guidon of the 2nd Dragoon Regiment
    01.01.1936 24.09.1938 Pomocná eskadrona dragounského pluku 2
    Auxilliary Squadron of the 2nd Dragoon Regiment
    01.01.1936 24.09.1938 Remontní eskadrona dragounského pluku 2
    Remont Squadron of the 2nd Dragoon Regiment
    01.04.1936 01.10.1937 Dělostřelecký oddíl 401
    401st Artillery Battalion
    01.09.1936 24.09.1938 Náhradní oddíl instrukčního dělostřeleckého pluku
    Replacement Battalion of the Instruction Artillery Regiment
    30.09.1936 25.09.1938 Velitelství telegrafního vojska IV. sboru
    4th Corps Signal Command
    30.09.1936 25.09.1938 Velitelství ženijního vojska IV. sboru
    4th Corps Engineer Command
    01.10.1936 24.09.1938 Automobilní prapor 6
    6th Automobile Battalion
    01.10.1936 01.04.1937 II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 2
    2nd Battalion /Light Cavalry Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment
    01.10.1936 01.10.1937 III. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2
    3rd Battalion /Light Infantry Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment
    01.10.1936 24.09.1938 Náhradní rota 6
    6th Replacement Company
    01.01.1937 24.09.1938 Letecký sklad 2
    Air Depot 2
    25.05.1937 10.02.1938 III. prapor /středních tanků/ pluku útočné vozby 3
    3rd Battalion /Medium Tanks/ of the 3rd Armoured Regiment
    25.05.1937 10.02.1938 Rota útočné vozby 10/3 /středních tanků/
    10th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Medium Tanks/
    25.05.1937 10.02.1938 Rota útočné vozby 8/3 /středních tanků/
    8th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Medium Tanks/
    25.05.1937 10.02.1938 Rota útočné vozby 9/3 /středních tanků/
    9th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Medium Tanks/
    01.10.1937 16.09.1937 15. rota pěšího pluku 6
    15th Company of the 6th Infantry Regiment
    01.10.1937 24.09.1938 Dělostřelecký oddíl I/401
    1st Artillery Battalion
    01.10.1937 24.09.1938 Dělostřelecký oddíl II/401
    2nd Artillery Battalion
    01.10.1937 24.09.1938 Dělostřelecký pluk 401
    401st Artillery Regiment
    01.10.1937 15.09.1938 II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2
    2nd Battalion /Light Infantry Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment
    01.10.1937 25.09.1938 Letka 33
    33rd Flight
    01.10.1937 24.09.1938 Letka 51
    51st Flight
    01.10.1937 30.01.1938 Letka 62
    62nd Flight
    01.10.1937 24.09.1938 Výcviková rota 6
    6th Training Company
    31.12.1937 24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 7. divise
    7th Division Artillery Command
    12.09.1938 21.10.1938 Ústředna hlásné služby "K"
    Reporting Service Center "K"
    15.09.1938 24.09.1938 III. prapor /středních tanků/ pluku útočné vozby 2
    3rd Battalion /Medium Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment
    19.09.1938 25.09.1938 Letka 52
    52nd Flight
    23.09.1938 24.09.1938 Smíšený přezvědný oddíl 36, velitelství
    Headquarters of the 36th Mixed Reconnaisance Battalion
    24.09.1938 09.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu XIII. hraničního pásma
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu XIII. hraničního pásma
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu XIII. hraničního pásma
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu XIII. hraničního pásma
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Letecká skupina štábu XIII. hraničního pásma
    Air Force Section of the Staff of the 13th Border Zone
    24.09.1938 25.09.1938 Letka 33
    33rd Flight
    24.09.1938 25.09.1938 Letka 35
    35th Flight
    24.09.1938 09.10.1938 Pomocná kancelář velitelství XIII. hraničního pásma
    Auxiliary Office of the Headquarters of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Velitelství XIII. hraničního pásma
    Headquarters of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Velitelství dělostřelectva XIII. hraničního pásma
    Artillery Headquarters of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Velitelství telegrafního vojska XIII. hraničního pásma
    Signal Troops Headquarters of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Velitelství ženijního vojska XIII. hraničního pásma
    Engineer Troops Headquarters of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Úřad automobilní služby XIII. hraničního pásma
    Car Service Office of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Úřad duchovní služby XIII. hraničního pásma
    Religious Service Office of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Úřad intendanční služby XIII. hraničního pásma
    Supply Service Office of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Úřad polní poštovní služby XIII. hraničního pásma
    Field Mail Service Office of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Úřad remontní služby XIII. hraničního pásma
    Remont Service Office of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Úřad služby silniční dopravy XIII. hraničního pásma
    Road Transport Service Office of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Úřad veterinářské služby XIII. hraničního pásma
    Veterinary Service Office of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Úřad zbrojní služby XIII. hraničního pásma
    Armament Service Office of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Úřad zdravotnické služby XIII. hraničního pásma
    Health Service Office of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Štáb XIII. hraničního pásma
    Staff of the 13th Border Zone
    24.09.1938 09.10.1938 Štábní automobilní kolona 63
    63rd Staff Car Column
    24.09.1938 09.10.1938 Štábní rota 63
    63rd Staff Company
    25.09.1938 28.09.1938 Cvičná letka leteckého pluku 2
    Training Flight of the 2nd Air Regiment
    25.09.1938 22.10.1938 Letecká povětrnostní stanice 6
    6th Air Weather Station
    25.09.1938 22.10.1938 Náhradní peruť leteckého pluku 2
    Depot Squadron of the 2nd Aviation Regiment
    25.09.1938 11.10.1938 Velitelství IV. sborové oblasti
    Headquarters of the 4th Corps Area
    26.09.1938 DD.10.1938 I. těžký dělostřelecký oddíl /motorisovaný/ pluku 302
    1st Heavy Artillery Battalion /Motorised/ of the 302nd Regiment
    26.09.1938 DD.10.1938 II. těžký dělostřelecký oddíl /motorisovaný/ pluku 302
    2nd Heavy Artillery Battalion /Motorised/ of the 302nd Regiment
    26.09.1938 27.09.1938 Letka 102 /kurýrní/
    102nd Flight /Courier/
    26.09.1938 DD.10.1938 Skupina těžkého dělostřelectva 2, velitelství
    Headquarters of the 2nd Heavy Artillery Group
    27.09.1938 31.10.1938 1. náhradní rota pěšího pluku 6
    1st Depot Company of the 6th Infantry Regiment
    27.09.1938 08.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu II. armády
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu IV. sboru
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 4th Corps
    27.09.1938 31.10.1938 2. náhradní rota pěšího pluku 6
    2nd Depot Company of the 6th Infantry Regiment
    27.09.1938 08.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu II. armády
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu IV. sboru
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 4th Corps
    27.09.1938 31.10.1938 3. náhradní rota pěšího pluku 6
    3rd Depot Company of the 6th Infantry Regiment
    27.09.1938 08.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu II. armády
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu IV. sboru
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 4th Corps
    27.09.1938 08.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu II. armády
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu IV. sboru
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 4th Corps
    27.09.1938 21.10.1938 Dopravní oddělení leteckého skladu 2
    Transport Department of 2nd Aviation Warehouse
    27.09.1938 21.10.1938 Dílenské oddělení leteckého skladu 2
    Workshop Department of 2nd Aviation Warehouse
    27.09.1938 DD.10.1938 Geodeticko-topografické oddělení 72
    72nd Geodetic-topographic Section
    27.09.1938 07.10.1938 Letecká skupina štábu IV. sboru
    Air Force Section of the Staff of the 4th Corps
    27.09.1938 21.10.1938 Letecký sklad 2, velitelství
    Headquarters of the 2nd Aviation Warehouse
    27.09.1938 08.10.1938 Nižší polní soud II. armády
    Lower Field Court of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 Nižší polní soud IV. sboru
    Lower Field Court of the 4th Corps
    27.09.1938 09.10.1938 Nižší polní soud XIII. hraničního pásma
    Lower Field Court of the 13th Border Zone
    27.09.1938 31.10.1938 Náhradní kulometná rota pěšího pluku 6
    Depot Machine-gun Company of the 6th Infantry Regiment
    27.09.1938 31.10.1938 Náhradní pomocná rota pěšího pluku 6
    Depot Auxiliary Company of the 6th Infantry Regiment
    27.09.1938 31.10.1938 Náhradní prapor pěšího pluku 6
    Depot Battalion of the 6th Infantry Regiment
    27.09.1938 31.10.1938 Náhradní technická rota pěšího pluku 6
    Depot Technical Company of the 6th Infantry Regiment
    27.09.1938 08.10.1938 Oddíl polního četnictva II. armády
    Division of the Field Gendarmerie of the 2nd Army
    27.09.1938 09.10.1938 Oddíl polního četnictva XIII. hraničního pásma
    Division of the Field Gendarmerie of the 13th Border Zone
    27.09.1938 DD.MM.RRRR Polní pošta 6
    6th Field Post Office
    27.09.1938 08.10.1938 Polní věznice II. armády
    Field Prisons of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 Polní věznice IV. sboru
    Field Prisons of the 4th Corps
    27.09.1938 09.10.1938 Polní věznice XIII. hraničního pásma
    Field Prisons of the 13th Border Zone
    27.09.1938 08.10.1938 Pomocná kancelář velitelství II. armády
    Auxiliary Office of the Headquarters of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Pomocná kancelář štábu II. armády
    Auxiliary Office of the Staff of the 1st Army
    27.09.1938 21.10.1938 Pomocná letka leteckého skladu 2
    Auxiliary Flight of 2nd Aviation Warehouse
    27.09.1938 21.10.1938 Přejímací oddělení leteckého skladu 2
    Receiving Department of 2nd Aviation Warehouse
    27.09.1938 21.10.1938 Skladové oddělení leteckého skladu 2
    Warehouse Department of 2nd Aviation Warehouse
    27.09.1938 08.10.1938 Stan velitelství II. armády
    Support the Headquarters of the 2nd Army
    27.09.1938 09.10.1938 Topografické oddělení 63
    63rd Topographic Section
    27.09.1938 08.10.1938 Velitelství II. armády
    Headquarters of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 Velitelství IV. sboru
    Headquarters of the 4th Corps
    27.09.1938 08.10.1938 Velitelství dělostřelectva II. armády
    Artillery Headquarters of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
    Artillery Headquarters of the 4th Corps
    27.09.1938 DD.10.1938 Velitelství etapy II. armády
    Etappenformation Headquarters of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Velitelství letectva II. armády
    Air Force Headquarters of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Velitelství telegrafního vojska II. armády
    Signal Troops Headquarters of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 Velitelství telegrafního vojska IV. sboru
    Signal Troops Headquarters of the 4th Corps
    27.09.1938 08.10.1938 Velitelství ženijního vojska II. armády
    Engineer Troops Headquarters of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 Velitelství ženijního vojska IV. sboru
    Engineer Troops Headquarters of the 4th Corps
    27.09.1938 08.10.1938 Vyšší polní soud II. armády
    Higher Field Court of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 Vyšší polní soud IV. sboru
    Higher Field Court of the 4th Corps
    27.09.1938 09.10.1938 Vyšší polní soud XIII. hraničního pásma
    Higher Field Court of the 13th Border Zone
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad automobilní služby II. armády
    Car Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad duchovní služby II. armády
    Religious Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad intendanční služby II. armády
    Supply Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad letecké služby II. armády
    Air Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad nižšího polního prokurátora II. armády
    Lower Field Prosecutor\'s Office of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 Úřad nižšího polního prokurátora IV. sboru
    Lower Field Prosecutor\'s Office of the 4th Corps
    27.09.1938 09.10.1938 Úřad nižšího polního prokurátora XIII. hraničního pásma
    Lower Field Prosecutor\'s Office of the 13th Border Zone
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad polní poštovní služby II. armády
    Field Mail Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad remontní služby II. armády
    Remont Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad služby silniční dopravy II. armády
    Road Transport Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad spojovací služby II. armády
    Signal Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad veterinářské služby II. armády
    Veterinary Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad vyššího polního prokurátora II. armády
    Higher Field Prosecutor\'s Office of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 Úřad vyššího polního prokurátora IV. sboru
    Higher Field Prosecutor\'s Office of the 4th Corps
    27.09.1938 09.10.1938 Úřad vyššího polního prokurátora XIII. hraničního pásma
    Higher Field Prosecutor\'s Office of the 13th Border Zone
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad zbrojní služby II. armády
    Armament Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad zdravotnické služby II. armády
    Health Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Úřad ženijní služby II. armády
    Engineer Service Office of the 2nd Army
    27.09.1938 08.10.1938 Štáb II. armády
    Staff of the 2nd Army
    27.09.1938 07.10.1938 Štáb IV. sboru
    Staff of the 4th Corps
    27.09.1938 08.10.1938 Štábní automobilní kolona 72
    72nd Staff Car Column
    27.09.1938 08.10.1938 Štábní rota 72
    72nd Staff Company
    28.09.1938 13.10.1938 1. letka cvičné peruti II
    1st Flight of the 2nd Training Squadron
    28.09.1938 13.10.1938 2. letka cvičné peruti II
    2nd Flight of the 2nd Training Squadron
    28.09.1938 13.10.1938 Cvičná peruť II
    2nd Training Squadron
    28.09.1938 DD.MM.1938 Regulační komise IV
    4th Regulatory Commission
    30.09.1938 08.10.1938 Polní pošta 64
    64th Field Post Office
    30.09.1938 10.11.1938 Třídírna polních pošt 5
    5th Field Post Sorting Office
    DD.09.1938 07.10.1938 Topografické oddělení 54
    54th Topographic Section
    01.10.1938 22.10.1938 Letka 52
    52nd Flight
    04.10.1938 22.10.1938 2. motomechanisovaná brigáda
    2nd Moto-mechanised Brigade
    04.10.1938 22.10.1938 Letka 5
    5th Flight
    11.10.1938 12.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu IV. sboru
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu IV. sboru
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu IV. sboru
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu IV. sboru
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 Letecká skupina štábu IV. sboru
    Air Force Section of the Staff of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 Nižší polní soud IV. sboru
    Lower Field Court of the 4th Corps
    11.10.1938 DD.MM.RRRR Polní pošta 44
    44th Field Post Office
    11.10.1938 12.10.1938 Polní věznice IV. sboru
    Field Prisons of the 4th Corps
    11.10.1938 DD.10.1938 Smíšený přezvědný oddíl 36, velitelství
    Headquarters of the 36th Mixed Reconnaisance Battalion
    11.10.1938 DD.10.1938 Topografické oddělení 54
    54th Topographic Section
    11.10.1938 12.10.1938 Velitelství IV. sboru
    Headquarters of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
    Artillery Headquarters of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 Velitelství telegrafního vojska IV. sboru
    Signal Troops Headquarters of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 Velitelství ženijního vojska IV. sboru
    Engineer Troops Headquarters of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 Vyšší polní soud IV. sboru
    Higher Field Court of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 Úřad nižšího polního prokurátora IV. sboru
    Lower Field Prosecutor\'s Office of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 Úřad vyššího polního prokurátora IV. sboru
    Higher Field Prosecutor\'s Office of the 4th Corps
    11.10.1938 12.10.1938 Štáb IV. sboru
    Staff of the 4th Corps
    12.10.1938 22.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu XIII. hraničního pásma
    1st Section /Organisational/ of the Staff of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu XIII. hraničního pásma
    2nd Section /Intelligence/ of the Staff of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu XIII. hraničního pásma
    3rd Section /Operating/ of the Staff of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu XIII. hraničního pásma
    4th Section /Logistic/ of the Staff of the 13th Border Zone
    12.10.1938 21.10.1938 Letecká pracovní rota 72
    72nd Aviation Work Company
    12.10.1938 22.10.1938 Letecká skupina štábu XIII. hraničního pásma
    Air Force Section of the Staff of the 13th Border Zone
    12.10.1938 21.10.1938 Letecký park 72, velitelství
    Headquarters of the 72nd Aviation Park
    12.10.1938 22.10.1938 Letka 14
    14th Flight
    12.10.1938 22.10.1938 Nižší polní soud XIII. hraničního pásma
    Lower Field Court of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Oddíl polního četnictva XIII. hraničního pásma
    Division of the Field Gendarmerie of the 13th Border Zone
    12.10.1938 21.10.1938 Polní letecké dílny 4
    4th Field Aviation Workshop
    12.10.1938 21.10.1938 Polní letecké dílny 5
    5th Field Aviation Workshop
    12.10.1938 21.10.1938 Polní letecké dílny 6
    6th Field Aviation Workshop
    12.10.1938 22.10.1938 Polní věznice XIII. hraničního pásma
    Field Prisons of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Pomocná kancelář velitelství XIII. hraničního pásma
    Auxiliary Office of the Headquarters of the 13th Border Zone
    12.10.1938 21.10.1938 Sloučené parkové dílny 72
    72nd Merged Park Workshops
    12.10.1938 22.10.1938 Velitelství XIII. hraničního pásma
    Headquarters of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Velitelství dělostřelectva XIII. hraničního pásma
    Artillery Headquarters of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska XIII. hraničního pásma
    Signal Troops Headquarters of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Velitelství ženijního vojska XIII. hraničního pásma
    Engineer Troops Headquarters of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Vyšší polní soud XIII. hraničního pásma
    Higher Field Court of the 13th Border Zone
    12.10.1938 21.10.1938 Záloha leteckého materiálu 72
    72nd Backup of Aviation Material
    12.10.1938 22.10.1938 Úřad automobilní služby XIII. hraničního pásma
    Car Service Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Úřad duchovní služby XIII. hraničního pásma
    Religious Service Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Úřad intendanční služby XIII. hraničního pásma
    Supply Service Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 16.10.1938 Úřad nižšího polního prokurátora XIII. hraničního pásma
    Lower Field Prosecutor\'s Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Úřad polní poštovní služby XIII. hraničního pásma
    Field Mail Service Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Úřad remontní služby XIII. hraničního pásma
    Remont Service Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Úřad služby silniční dopravy XIII. hraničního pásma
    Road Transport Service Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Úřad veterinářské služby XIII. hraničního pásma
    Veterinary Service Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 16.10.1938 Úřad vyššího polního prokurátora XIII. hraničního pásma
    Higher Field Prosecutor\'s Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Úřad zbrojní služby XIII. hraničního pásma
    Armament Service Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Úřad zdravotnické služby XIII. hraničního pásma
    Health Service Office of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Štáb XIII. hraničního pásma
    Staff of the 13th Border Zone
    12.10.1938 22.10.1938 Štábní automobilní kolona 63
    63rd Staff Car Column
    12.10.1938 22.10.1938 Štábní rota 63
    63rd Staff Company
    15.10.1938 22.10.1938 III. peruť leteckého pluku 2, velitelství
    Headquarters of the 3rd Squadron of the 2nd Aviation Regiment
    15.10.1938 22.10.1938 Letka 33
    33rd Flight
    15.10.1938 22.10.1938 Letka 35
    35th Flight
    17.10.1938 21.10.1938 Letecká pracovní rota 74
    74th Aviation Work Company
    17.10.1938 21.10.1938 Letecký park 74, velitelství
    Headquarters of the 74th Aviation Park
    17.10.1938 21.10.1938 Sloučené parkové dílny 74
    74th Merged Park Workshops
    17.10.1938 21.10.1938 Záloha leteckého materiálu 74
    74th Backup of Aviation Material
    20.10.1938 21.10.1938 Letka 102 /kurýrní/
    102nd Flight /Courier/
    20.10.1938 21.10.1938 Polní letecké dílny 12
    12th Field Aviation Workshop
    22.10.1938 14.03.1939 IV. sbor
    4th Corps
    DD.10.1938 22.10.1938 2. jezdecká brigáda
    2nd Cavalry Brigade
    DD.10.1938 22.10.1938 2. rychlá divise
    2nd Rapid Division
    DD.10.1938 22.10.1938 Kanonová rota 86 /motorisovaná/
    86th Gun Company /Motorised/ of the 2nd Rapid Division
    31.10.1938 31.07.1938 Pěší pluk 6
    6th Infantry Regiment
    DD.10.1938 22.10.1938 Velitelství dělostřelectva 2. rychlé divise
    Artillery Command of the 2nd Rapid Division
    DD.10.1938 22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska 2. rychlé divise
    Signal Command of the 2nd Rapid Division
    DD.10.1938 22.10.1938 Velitelství ženijního vojska 2. rychlé divise
    Engineer Command of the 2nd Rapid Division
    01.11.1938 01.04.1938 Rota doprovodných zbraní pěšího pluku 6
    Heavy Weapons Company of the 6th Infantry Regiment
    15.11.1938 16.11.1938 Polní letecké dílny 10
    10th Field Aviation Workshop
    15.11.1938 16.11.1938 Polní letecké dílny 11
    11th Field Aviation Workshop
    16.11.1938 18.11.1938 IV. peruť leteckého pluku 2, velitelství
    Headquarters of the 4th Squadron of the 2nd Aviation Regiment
    16.11.1938 18.11.1938 Letka 36
    36th Flight
    16.11.1938 18.11.1938 Letka 51
    51st Flight
    17.03.1939 21.04.1939 I. skupina Stíhací eskadry 331
    1st Group of the 331st Fighter Wing
    01.05.1939 26.08.1939 I. skupina Těžké stíhací eskadry 76
    1st Group of the 76th Heavy Fighter Wing
    01.05.1939 01.05.1939 II. skupina Těžké stíhací eskadry 141
    2nd Group of the 141st Heavy Fighter Wing
    11.04.1942 17.05.1942 I. skupina Stíhací eskadry 52
    1st Group of the 52nd Fighter Wing
    DD.03.1945 DD.05.1945 Noční bitevní skupina 4
    4th Night Ground Attack Group
    01.05.1945 05.05.1945 II. skupina Stíhací eskadry 77
    2nd Group of the 77th Fighter Wing
    25.05.1945 01.10.1947 7. divise
    7th Division
    25.05.1945 01.10.1947 VI. sbor
    VI Corps
    25.05.1945 01.10.1947 Velitelství dělostřelectva 7. divise
    7th Division Artillery Command
    25.05.1945 01.10.1947 Velitelství dělostřelectva VI. sboru
    VI Corps Artillery Command
    01.06.1945 01.10.1947 Dělostřelecké učiliště
    Artillery School
    01.06.1945 01.10.1947 Dělostřelecký pluk 153
    153rd Artillery Regiment
    01.06.1945 01.10.1945 Náhradní prapor pěšího pluku 6
    Replacement Battalion of the 6th Infantry Regiment
    01.06.1945 01.10.1945 Pěší pluk 6
    6th Infantry Regiment
    01.06.1945 01.10.1945 Pěší prapor I/6
    1st Infantry Battalion of the 6th Infantry Regiment
    01.06.1945 01.10.1945 Pěší prapor II/6
    2nd Infantry Battalion of the 6th Infantry Regiment
    01.06.1945 01.10.1945 Pěší prapor III/6
    3rd Infantry Battalion of the 6th Infantry Regiment
    01.07.1945 01.10.1945 3. těžká dělostřelecká brigáda
    3rd Heavy Artillery Brigade
    01.08.1945 30.11.1945 Letištní peruť Olomouc
    Air Base Squadron Olomouc
    15.08.1945 01.10.1945 Dělostřelecký oddíl 307
    307th Artillery Division
    15.09.1945 01.10.1947 13. tanková brigáda
    13th Tank Brigade
    01.10.1945 11.11.1946 22. dělostřelecká brigáda
    22nd Artillery Brigade
    01.10.1945 01.11.1946 3. pěší brigáda
    3rd Infantry Brigade
    01.10.1945 01.11.1950 Automobilní prapor 6
    6th Automobile Battalion
    01.10.1945 DD.MM.1946 Dělostřelecký oddíl I/101
    1st Artillery Battalion of the 101st Artillery Regiment
    01.10.1945 DD.MM.1946 Dělostřelecký oddíl II/101
    2nd Artillery Battalion of the 101st Artillery Regiment
    01.10.1945 DD.MM.1946 Dělostřelecký pluk 101
    101st Artillery Regiment
    01.10.1945 01.10.1947 Dělostřelecký pluk 306
    306th Artillery Regiment
    01.10.1945 DD.MM.1948 Dělostřelecký pluk 7
    7th Artillery Regiment
    01.10.1945 01.09.1947 Jezdecká korouhev 3
    3rd Cavalry Guidon
    01.10.1945 01.10.1947 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 101
    Replacement Battalion of the 101st Artillery Regiment
    30.11.1945 29.01.1946 Pomocná peruť III
    3rd Auxiliary Squadron
    DD.11.1945 01.10.1947 Dělostřelecká baterie 43
    Artillery Battery of the 43rd Infantry Battalion
    DD.11.1945 01.10.1947 Kulometná rota 5/43
    5th Machine Gun Company of the 43rd Infantry Battalion
    DD.11.1945 01.10.1947 Náhradní rota 43
    Replacement Company of the 43rd Infantry Battalion
    DD.11.1945 01.10.1947 Pěší prapor 43 /motorisovaný/
    43rd Infantry Battalion /Motorised/
    DD.11.1945 01.10.1947 Pěší rota 1/43
    1st Infantry Company of the 43rd Infantry Battalion
    DD.11.1945 01.10.1947 Pěší rota 2/43
    2nd Infantry Company of the 43rd Infantry Battalion
    DD.11.1945 01.10.1947 Pěší rota 3/43
    3rd Infantry Company of the 43rd Infantry Battalion
    DD.11.1945 01.10.1947 Rota těžkých zbraní 6/43
    6th Heavy Weapons of the 43rd Infantry Battalion
    DD.11.1945 01.10.1947 Samopalná rota 4/43
    4th Submachine Gun Company of the 43rd Infantry Battalion
    DD.11.1945 01.10.1947 Velitelská rota 43
    Command Company of the 43rd Infantry Battalion
    00.01.1946 01.10.1949 21. dělostřelecká brigáda
    21st Artillery Brigade
    01.01.1946 01.09.1948 Dělostřelecký pluk 55
    55th Artillery Regiment
    29.01.1946 30.09.1947 Školní peruť III
    3rd School Squadron
    26.02.1946 01.05.1950 Pilotní škola III
    3rd Pilot School
    04.09.1946 DD.03.1948 Pohraniční prapor II/3
    2nd Border Guard Battalion
    01.10.1946 01.10.1949 Výcvikový prapor zvláštních bojových prostředků
    Special Combat Equipment Training Battalion
    DD.MM.1946 01.10.1947 8. dělostřelecká brigáda
    8th Artillery Brigade
    24.09.1947 01.11.1950 Tankový sbor
    Tank Corps
    01.10.1947 01.10.1949 6. dělostřelecká brigáda
    6th Artillery Brigade
    01.10.1947 01.11.1950 Dělostřelecká baterie 6
    Artillery Battery of the 6th Infantry Battalion
    01.10.1947 01.11.1950 Dělostřelecký oddíl 16
    16th Artillery Division
    01.10.1947 01.10.1949 Dělostřelecký oddíl 306
    306th Artillery Division
    01.10.1947 01.10.1949 Dělostřelecký oddíl 315
    315th Artillery Division
    01.10.1947 01.12.1950 Dělostřelecký pluk 152
    152nd Artillery Regiment
    01.10.1947 01.11.1950 Kulometná rota 5/6
    5th Machine Gun Company of the 6th Infantry Battalion
    01.10.1947 01.11.1950 Motorisovaná brigáda
    Motorised Brigade
    01.10.1947 01.11.1950 Náhradní rota 6
    Replacement Company of the 6th Infantry Battalion
    01.10.1947 01.10.1949 Pěší prapor 6 /motorisovaný/
    6th Infantry Battalion /Motorised/
    01.10.1947 01.11.1950 Pěší rota 1/6
    1st Infantry Company of the 6th Infantry Battalion
    01.10.1947 01.11.1950 Pěší rota 2/6
    2nd Infantry Company of the 6th Infantry Battalion
    01.10.1947 01.11.1950 Pěší rota 3/6
    3rd Infantry Company of the 6th Infantry Battalion
    01.10.1947 01.11.1950 Rota těžkých zbraní 6/6
    6th Heavy Weapons Company of the 6th Infantry Battalion
    01.10.1947 01.11.1950 Samopalná rota 4/6
    4th Submachine Gun Company of the 6th Infantry Battalion
    01.10.1947 01.11.1950 Velitelská rota 6
    Command Company of the 6th Infantry Battalion
    01.10.1947 01.11.1950 Velitelství dělostřelectva tankového sboru
    Tank Corps Artillery Command
    01.10.1947 01.05.1950 Školní základna III
    3rd School Air Base
    01.10.1949 DD.MM.1951 III. školní oddíl
    3rd School Division
    01.10.1949 DD.MM.1951 IV. školní oddíl
    4th School Division
    01.10.1949 01.01.1950 Prapor zvláštních bojových prostředků 103
    103rd Special Combat Equipment Battalion
    01.10.1949 01.11.1950 Pěší pluk 6 /motorisovaný/
    6th Infantry Regiment /Motorised/
    01.10.1949 DD.08.1951 Škola leteckých mechaniků
    Military Aircraft Mechanics School
    01.01.1950 01.12.1950 Chemický prapor 103
    103rd Chemical Battalion
    01.05.1950 15.03.1951 Pilotní škola I
    1st Pilot School
    01.05.1950 15.01.1951 Školní základna I
    1st School Air Base
    01.08.1950 01.11.1950 Rota kulometů proti letadlům 16
    16th Anti-Aircraft Machine Gun Company
    01.08.1950 01.08.1957 Učilište protivzdušné obrany
    Air Defence School
    01.10.1950 01.11.1950 14. divise
    14th Division
    01.10.1950 01.01.1951 Velitelství dělostřelectva 14. divise
    14th Division Artillery Command
    01.11.1950 01.01.1951 14. divise /pěší/
    14th Division /Infantry/
    01.12.1950 01.10.1951 152. protiletadlový pluk
    152nd Anti-Aircraft Regiment
    01.12.1950 01.12.1951 6. zbrojnice
    6th Armory
    DD.MM.1950 01.01.1951 Dělostřelecký pluk 4
    4th Artillery Regiment
    01.01.1951 01.05.1951 14. automobilní rota
    14th Automobile Company
    01.01.1951 01.11.1955 14. chemická četa
    14th Chemical Platoon
    01.01.1951 01.05.1951 14. protiletadlová baterie
    14th Anti-Aircraft Battery
    01.01.1951 01.05.1951 14. pěší divize
    14th Infantry Division
    01.01.1951 01.05.1966 14. spojovací prapor
    14th Signal Battalion
    01.01.1951 01.09.1966 14. ženijní prapor
    14th Engineer Battalion
    01.01.1951 01.01.1953 2. letecké operační středisko
    2nd Air Operation Centre
    01.01.1951 01.08.1951 4. dělostřelecký pluk
    4th Artillery Regiment
    01.01.1951 01.05.1951 4. pěší pluk
    4th Infantry Regiment
    01.01.1951 DD.MM.1952 Letecké dílny 2. letecké technické divize
    Air Workshop of 2nd Air Technical Division
    01.01.1951 01.01.1953 Pomocné velitelské stanoviště
    Auxiliary Command Post
    15.01.1951 01.11.1954 2. obvod protiletadlové obrany státního území
    2nd Anti-Aircraft District of State Territory
    15.01.1951 15.03.1951 24. letecká základna
    24th Air Base
    15.01.1951 01.11.1954 Pomocné velitelské stanoviště 2. obvodu protiletadlové obrany státního území
    Auxiliary Command Post of the 2nd District State Air Defense
    15.01.1951 01.11.1954 Spojovací rota
    Signal Company of the 2nd Anti-Aircraft District of State Territory
    15.01.1951 01.11.1954 Velitelská baterie
    Command Battery of the 2nd Anti-Aircraft District of State Territory
    15.03.1951 DD.MM.1955 1. letecký školní pluk
    1st Air School Regiment
    15.03.1951 DD.MM.1955 24. letištní prapor
    24th Air Base Battalion
    01.05.1951 01.11.1955 14. automobilní prapor
    14th Automobile Battalion
    01.05.1951 01.10.1958 14. mechanizovaná divize
    14th Mechanized Division
    01.05.1951 DD.MM.1959 14. protiletadlový oddíl
    14th Anti-Aircraft Battalion
    01.05.1951 09.05.1955 4. mechanizovaný pluk
    4th Mechanized Regiment
    01.05.1951 01.10.1957 64. minometný pluk
    64th Mortar Regiment
    01.10.1951 01.11.1954 157. hlásný prapor
    157th Observation Warning Battalion
    01.10.1951 07.03.1953 192. protiletadlový oddíl
    192nd Anti-Aircraft Division
    01.10.1951 01.10.1953 3. vidová hlásná rota
    3d Observation Warnig Company
    01.12.1951 01.09.1969 6. dělostřelecká základna
    6th Artillery Base
    DD.MM.1951 DD.MM.1953 2. okruhový chemický sklad
    2nd District Chemical Store
    DD.MM.1951 DD.MM.1953 5. skladový objekt letecké munice
    5th Air Ammunition Storage Facility
    DD.MM.1951 DD.MM.RRRR Výcvikový prapor autořidičů letectva
    Air Force Drivers Training Battalion
    DD.MM.1952 DD.MM.1957 Ústřední dílny leteckého týlu
    Central Air Rear Workshop Olomouc
    01.01.1953 01.03.1955 1. pomocné velitelské stanoviště
    1st Auxiliary Command Post
    01.11.1953 01.11.1954 Praporní škola 157. hlásného praporu
    Battalion School of 157th Observation Warning Battalion
    DD.MM.1953 DD.MM.1955 24. radiotechnická četa letecké zabezpečovací služby II. třídy
    24th Electronic Air Support Devices Platoon 2nd Class
    01.11.1954 15.06.1955 157. hlásný pluk
    157th Observation Warning Regiment
    01.11.1954 01.10.1957 2. obvod protivzdušné obrany státu
    2nd State Air Defense District
    01.11.1954 01.03.1955 Oblastní dispečerská služba Morava
    Regional Traffic Control Service Moravia
    01.11.1954 15.06.1955 Plukovní škola 157. hlásného pluku
    Regimental School of 157th Observation Warning Regiment
    01.11.1954 01.10.1957 Pomocné velitelské stanoviště 2. obvodu protivzdušné obrany státu
    Auxiliary Command Post of the 2nd District State Air Defense
    01.11.1954 01.03.1955 Spojovací rota
    Signal Company of the 2nd State Air Defense District
    01.11.1954 01.03.1955 Velitelská baterie
    Command Battery (Command Headquarters of 2nd State Air Defense District Olomouc)
    01.11.1954 15.06.1955 Ústředna hlásné služby
    Headquarters Observation Warning Service of 157th Observation Warning Regiment
    DD.MM.1954 DD.MM.1966 14. zdravotnický prapor
    14th Medical Battalion
    09.05.1955 01.10.1958 52. mechanizovaný pluk
    52nd Mechanized Regiment
    15.06.1955 01.07.1957 157. radiotechnický pluk
    157th Electronic Regiment
    15.06.1955 DD.09.1957 Plukovní hláska
    Regimental Post of 157th Electronic Regiment
    15.06.1955 01.10.1957 Plukovní škola 157. radiotechnického pluku
    Regimental School of 157th Electronic Regiment
    15.06.1955 01.06.1957 Spojovací rota
    Signal Company
    01.11.1955 01.09.1961 14. automobilní rota
    14th Automobile Company
    01.11.1955 01.10.1958 14. četa chemické ochrany
    14th Chemical Defence Platoon
    DD.MM.1955 DD.MM.1968 1. letecký stavební prapor
    1st Air Force Construction Battalion
    01.03.1957 01.10.1957 Provozní prapor
    Operating Battalion of the 2nd State Air Defense District
    01.06.1957 dd.09.1957 Plukovní velitelské stanoviště
    Regimental Command Post of 157th Electronic Regiment
    01.06.1957 01.10.1958 Provozní rota
    Operation Company
    01.08.1957 DD.MM.RRRR Oblastní letecké dispečerské stanoviště Morava
    Regional Air Traffic Control Station Moravia
    01.10.1957 01.10.1957 2. spojovací pluk
    2nd Signal Regiment
    01.10.1957 15.07.1958 4. střelecký sbor
    4th Rifle Corps
    01.10.1957 DD.MM.RRRR Oblastní povětrnostní sběrné středisko Morava
    Regional Weather Collecting Centre Moravia
    DD.MM.1957 31.10.1992 12. železniční stavební prapor
    12th Railways Construction Battalion
    DD.MM.1957 DD.MM.1959 Letecké opravny Olomouc
    Air Repair Olomouc
    01.10.1958 01.09.1962 14. motostřelecká divize
    14th Motor Rifle Division
    01.10.1958 31.08.1961 14. prapor technického zabezpečení
    14th Technical Supply Battalion
    01.10.1958 01.09.1966 14. rota chemické ochrany
    14th Chemical Defence Company
    01.10.1958 01.09.1962 52. motostřelecký pluk
    52nd Motor Rifle Regiment
    01.09.1961 01.09.1969 Rota záložního spojovacího uzlu
    Reserve Signal Noid Company of the 22th Signal Battalion
    01.09.1961 DD.MM.RRRR Výcviková rota / Praporní poddůstojnická škola [1961-RRRR]
    Training Company / Battalion Non-commissioned officer School of the 22th Signal Battalion
    01.09.1961 01.09.1969 Záložní velitelské stanoviště
    Reserve Command Post of the 2nd State Air Defense Corps
    01.09.1961 01.09.1962 Ústřední ženijní opravna Olomouc
    Central Engineer Repair Olomouc
    01.10.1961 DD.MM.1984 14. automobilní prapor
    14th Automobile Battalion
    01.10.1961 01.09.1966 14. průzkumná dělostřelecká baterie
    14th Reconnaissance Artillery Battery
    01.10.1961 01.09.1966 14. technické opravny
    14th Technical Workshop
    01.09.1962 15.10.1968 12. vrtulníkový pluk
    12th Helicopter Regiment
    01.09.1962 01.09.1966 14. tanková divize
    14th Tank Division
    01.09.1962 15.10.1968 18. prapor radiotechnického zabezpečení
    18th Electronic Support Battalion
    01.09.1962 DD.MM.1968 2. letištní prapor
    2nd Air Base Battalion
    01.09.1962 01.09.1969 Opravárenský závod 042
    Repair Plant 042
    01.10.1962 01.09.1963 18. rota pozemního zabezpečení navigace
    18th Ground Support Navigation Company
    01.09.1963 01.09.1969 5. letecká technická divize
    5th Air Technical Division
    01.09.1964 DD.MM.1964 331. vrtulníkový roj
    331st Helicopter Flight
    01.09.1964 01.09.1969 40. prapor spojení a radiotechnického zabezpečení
    40th Signal and Radiotechnical Services Battalion
    01.09.1964 01.09.1969 46. dopravní výsadková letecká divize
    46th Transport Airborne Division
    01.09.1966 01.09.1969 Silniční sbor
    Road Corps
    DD.08.1968 DD.MM.1990 28. armádní sbor
    28th Army Corps
    00.10.1968 01.09.1969 8. železniční stavební pluk
    8th Railways Construction Regiment
    DD.10.1968 01.05.1969 92. silniční stavební prapor
    92nd Road Construction Battalion
    DD.10.1968 01.05.1969 93. silniční stavební prapor
    93rd Road Construction Battalion
    01.09.1969 01.11.1987 10. železniční stavební prapor
    10th Railways Construction Battalion
    01.09.1969 DD.MM.RRRR 2. spojovací rota
    2nd Signal Company of the Reserve Command Post
    01.09.1969 01.09.1975 5. výcvikový letištní prapor
    5th Training Air Base Battalion
    01.09.1969 31.10.1992 6. výzbrojní základna
    6th Armament Base
    01.09.1969 01.09.1975 7. výcvikový letištní prapor
    7th Training Air Base Battalion
    01.09.1969 01.07.1989 Opravárenská základna 042
    Repair Base 042
    01.09.1969 01.05.1991 Záložní velitelské stanoviště
    Reserve Command Post of the 2nd State Air Defense Division
    DD.MM.1970 DD.MM.1979 1. letecký stavební prapor
    1st Air Force Construction Battalion
    01.09.1975 31.12.1992 2. výcvikové středisko letectva
    2nd Air Force Training Center
    01.09.1978 31.12.1984 103. automobilní pluk
    103rd Automobile Regiment
    DD.MM.1982 31.12.1992 10. armádní spojovací a radiotechnického zabezpečení opravna
    10th Army Repair Signals and Electronic Support
    31.12.1984 01.04.1992 1. automobilní brigáda
    1st Automotive Brigade
    01.11.1987 31.10.1992 31. železniční brigáda
    31st Railway Brigade
    01.11.1987 31.10.1992 31. železniční stavební prapor
    31st Railway Construction Battalion
    01.07.1989 31.12.1992 Vojenský opravárenský podnik 042
    Military Repair Plant 042
    01.05.1991 31.12.1992 Záložní velitelské stanoviště
    Reserve Command Post of the 2nd Air Defense Division
    01.01.1992 31.12.1992 2. radiační středisko
    2nd Radiation Center
    01.03.1992 31.12.1992 2. provozní prapor
    2nd Operating Battalion
    01.03.1992 31.12.1992 Vojenské velitelství Střed
    Military Command Center
    01.04.1992 31.12.1992 2. brigáda materiálního zabezpečení
    2nd Supply Brigade
    31.10.1992 31.12.1992 2. výzbrojní základna
    2nd Armament Base
    31.10.1992 31.12.1992 82. železniční brigáda
    82nd Railway Brigade
    01.01.1993 31.12.1993 2. brigáda materiálního zabezpečení
    2nd Supply Brigade
    01.01.1993 31.10.1997 2. provozní prapor
    2nd Operating Battalion
    01.01.1993 31.03.1994 82. železniční brigáda
    82nd Railway Brigade
    01.01.1993 31.03.1994 Vojenské velitelství Střed
    Military Command Center
    01.11.1993 31.12.1994 4. opravárenská základna techniky spojovací a radiotechnického zabezpečení
    4th Repair Resource Signals and Electronic Support Base Olomouc
    DD.MM.1993 DD.MM.1995 2. radiační středisko
    2nd Radiation Center
    01.01.1995 01.10.1997 52. opravárenská základna prostředků velení
    52th Repair Resource Base Command Olomouc
    01.07.1997 30.09.2000 32. výcvikový prapor
    32nd Training Battalion
    01.11.1997 31.03.2004 1. provozní prapor
    1st Support Battalion
    01.11.1997 30.06.2004 75. záchranná a výcviková základna
    75th Rescue and Training Base
    01.11.1997 30.12.1999 Velitelství pozemního vojska
    Ground Troops Command
    DD.MM.1997 30.11.2003 1. středisko monitorování radiační a chemické situace
    1st Radiation and Chemical Situation Monitoring Center
    31.12.1999 30.11.2003 Velitelství pozemních sil
    Ground Forces Command
    01.01.2000 30.06.2004 Ústřední základna vojenské techniky
    Military Vehicles Central Base
    01.12.2003 DD.MM.RRRR Velitelství společných sil
    Joint Forces Command
    01.04.2004 31.12.2013 104. zabezpečovací prapor
    104th Support Battalion
    01.04.2004 30.09.2008 156. záchranný prapor
    156th Rescue Battalion
    01.01.2005 11.07.2010 6. polní nemocnice
    6th Field Hospital
    01.10.2008 DD.MM.RRRR 153. ženijní prapor
    153rd Engineer Battalion
    01.10.2008 30.11.2013 Samostatná záchranná rota Olomouc
    Separate Rescue Company Olomouc
    01.11.2013 DD.MM.RRRR 103. centrum CIMIC/PSYOPS
    103rd CIMIC/PSYOPS Center
    01.07.2016 DD.MM.RRRR Centrum podpory speciálních sil
    Special Forces Support Centre
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 11. zdravotnický prapor
    11th Medical Battalion
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR 2. zeměbranecká jezdecká brigáda
    2nd Landwehr Cavalry Brigade
    DD.MM.RRRR DD.08.1914 5. pěší divize
    5th Infantry Division
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Dragounský pluk č. 12
    12th Dragoon Regiment
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Oblastní letecké dispečerské stanoviště Morava
    Regional Air Traffic Control Station Morava
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Opravna leteckých radionavigačních systémů
    Aviation Radionavigation System Repair Shop
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Zeměbranecký division polních houfnic č. 46
    Field Artillery Howitzer Division No. 46
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.06.1945 DD.MM.194R Rudý Letov, čsl. továrna na letadla
    DD.10.1945 01.10.1946 Hlavní sklad zvláštních bojových prostředků
    01.10.1946 DD.MM.1950 Zbrojnice 20
    DD.MM.194R DD.06.1945 Flugzeugwerke Letov AG
    DD.MM.1950 01.11.1954 20. chemická zbrojnice
    01.11.1954 01.09.1967 20. chemická základna
    DD.MM.1959 01.11.2001 ? 4. ústřední automobilní opravárenský závod
    01.09.1961 01.09.1962 Ústřední ženijní opravna Olomouc
    01.09.1962 01.09.1969 Opravárenský závod 042
    01.09.1967 01.09.1972 Chemický výrobní a opravárenský závod 071
    01.09.1969 01.07.1989 Opravárenská základna 042
    01.09.1972 01.07.1989 Vojenský opravárenský závod 071 Olomouc-Bystrovany
    01.07.1989 07.10.2002 Vojenský opravárenský podnik 042 Olomouc, s.p.
    01.07.1989 01.01.1994 Vojenský opravárenský podnik 071 Olomouc, s.p.
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.olomouc.eu/phprs/
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Olomouc
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#391730Verze : 0
    Avatar
    Olomouc (Olmütz)


    V období 1.republiky sídlo dvou politických a jednoho soudního okresu.


    Sčítání lidu v roce 1930: 66 440 obyvatel (z toho 47 861 osob národnosti československé, 1 215 osob národnosti maďarské, 15 017 osob národnosti německé, 146 osob národnosti polské, 304 osob národnosti ruské, 20 osob národnosti srbochorvatské a 917 osob národnosti židovské).


    Posádka byla ustanovena v r. 1918.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    velitelství Čtvrtého sboru (od října 1935),
    velitelství Sedmé divise (leden 1920 – leden 1938),
    velitelství Sedmé pěší divise (od ledna 1938),
    Velitelství dělostřelectva sedmé divise (červenec 1920 – prosinec 1921),
    velitelství Třinácté pěší brigády (leden 1920 – prosinec 1937),
    velitelství Sedmé polní dělostřelecké brigády (prosinec 1921 – prosinec 1937),
    velitelství Hrubé dělostřelecké brigády (prosinec 1920 – srpen 1921),
    velitelství Druhé těžké dělostřelecké brigády (říjen 1920 – únor 1921),
    Pěší pluk 6 (od října 1920),
    Pěší pluk 27 (září 1920 – září 1933),
    III. prapor Pěšího pluku 27 (říjen 1935 – září 1938),
    náhradní prapor Horského pěšího pluku 3 (leden 1920 – prosinec 1920),
    náhradní rota Hraničářského praporu 7 (od ledna 1920),
    Cyklistický prapor 2 (září 1933 – listopad 1935),
    náhradní rota Cyklistického praporu 2 (od listopadu 1935),
    Pluk útočné vozby 2 (září 1935 – červenec 1937),
    II. prapor Pluku útočné vozby 3 (květen 1937 – září 1938),
    III. prapor Pluku útočné vozby 3 (květen 1937 – září 1938),
    Lehký dělostřelecký pluk 7 (červenec 1920 – leden 1923),
    Dělostřelecký pluk 7 (od ledna 1923),
    baterie Lehkého dělostřeleckého pluku 8 (červenec 1920 – září 1920),
    baterie Lehkého dělostřeleckého pluku 53 (říjen 1921 – leden 1923),
    baterie Dělostřeleckého pluku 53 (leden 1923 – říjen 1932),
    Hrubý dělostřelecký pluk 107 (červenec 1920 – leden 1923),
    Dělostřelecký pluk 107 (od ledna 1923),
    náhradní baterie Hrubého dělostřeleckého pluku 126 (červenec 1920 – leden 1923),
    náhradní baterie Dělostřeleckého pluku 126 (leden 1923 – říjen 1929),
    II. oddíl Protiletadlového dělostřeleckého pluku 151 (červen 1922 – leden 1923),
    II. oddíl Dělostřeleckého pluku 151 (leden 1923 – leden 1924),
    Dělostřelecký oddíl 152 (leden 1924 – říjen 1924),
    Dělostřelecký pluk 152 (od října 1924),
    baterie Horského dělostřeleckého oddílu 256 (červenec 1920 – září 1920),
    Horský dělostřelecký oddíl 257 (červenec 1920 – leden 1923),
    Dělostřelecký oddíl 257 (leden 1923 – říjen 1932),
    baterie Horského dělostřeleckého oddílu 258 (červenec 1920 – září 1920),
    Těžký houfnicový pluk 302 (červenec 1920 – leden 1923),
    Dělostřelecký pluk 302 (od ledna 1923),
    baterie Těžkého houfnicového pluku 304 (leden 1921 – únor 1921),
    Dělostřelecká měřičská rota (leden 1921 – březen 1932),
    Dělostřelecký oddíl 401 (duben 1936 – prosinec 1937),
    Dělostřelecký pluk 401 (od prosince 1937),
    Instrukční dělostřelecký oddíl (září 1933 – říjen 1935),
    Instrukční dělostřelecký pluk (od října 1935),
    Automobilní rota 7 (únor 1921 – říjen 1936),
    Automobilní prapor 6 (od října 1936),
    Remontní baterie 7 (od října 1936),
    Letecký pluk 2 (od září 1920),
    letka Leteckého pluku 5 (říjen 1931 – březen 1936),
    Balonový oddíl (srpen 1920 – srpen 1924),
    Hlavní letecká povětrnostní stanice 2 (prosinec 1921 – září 1925),
    Letecká povětrnostní stanice 10 (září 1925 – duben 1930),
    Letecká povětrnostní stanice 6 (od dubna 1930),
    Jezdecký pluk 2 (září 1920 – leden 1936),
    Dragounský pluk 2 (od ledna 1936),
    Vozatajská rota 7 (září 1923 – září 1933),
    Divisní zbrojnice 7 (září 1920 – duben 1922),
    Divisní zbrojní dílny 7 (září 1920 – duben 1922),
    Divisní zbrojnice 7 (duben 1922 – leden 1928),
    Zemská zbrojnice II (leden 1928 – leden 1937),
    Sborová zbrojnice 4 (od ledna 1937),
    Hlavní letecké skladiště (červenec 1920 – říjen 1921),
    Hlavní vzduchoplavecký sklad (říjen 1921 – listopad 1923),
    Hlavní letecký sklad (listopad 1923 – leden 1932),
    Zemský letecký sklad II (leden 1932 – leden 1937),
    Letecký sklad 2 (od ledna 1937),
    Hlavní vzduchoplavecké dílny (říjen 1921 – listopad 1923),
    Hlavní letecké dílny (listopad 1923 – leden 1932),
    Ústřední ženijní zbrojnice (červen 1919 – únor 1922),
    Hlavní ženijní sklad (únor 1922 – leden 1937),
    Ženijní sklad 1 (od ledna 1937),
    Vojenská stavební odbočka 7 (leden 1920 – leden 1937),
    Stavební ředitelství čtvrtého sboru (od ledna 1937),
    Divisní nemocnice 7 (březen 1922 – leden 1937),
    Sborová nemocnice 7 (od ledna 1937),
    Vojenská zásobárna 7 (červen 1920 – duben 1923),
    Divisní zásobárna 7 (duben 1923 – leden 1924),
    Divisní proviantní sklad 7 (leden 1924 – leden 1937),
    Sborový proviantní sklad 7 (od ledna 1937),
    Vojenská hříbárna Olomouc (leden 1920 – listopad 1921),
    Velitelství evidence koňstva 7 (od dubna 1922),
    Velitelství evidence motorových vozidel v Olomouci (únor 1921 – leden 1937),
    Velitelství evidence motorových vozidel 4 (od ledna 1937),
    Doplňovací okresní velitelství Olomouc (od října 1919),
    Divisní soud Olomouc (od ledna 1919),
    Brigádní soud Olomouc (od ledna 1919),
    Úřad vojenského prokurátora Olomouc (od května 1920),
    Úřad funkcionáře vojenského prokurátora Olomouc (od května 1920),
    Vojenský chemický ústav (od ledna 1928),
    Dělostřelecké učiliště (září 1921 – březen 1922),
    Učiliště pro dělostřelectvo (březen 1922 – říjen 1928),
    Dělostřelecké učiliště (od října 1928),
    Chemické učiliště (od srpna 1937).


    Pro potřeby vojska byla k dispozici velitelská budova z roku 1935, Staré městské kasárny z roku 1752 v prostoru jednoho z vnitřních bastionů, Vodní kasárny z roku 1756, Zbrojnice z let 1768-1771, Kasárny Jiřího z Poděbrad (adaptované roku 1773 z bývalé jezuitské koleje z let 1712-1722), Vojenská nemocnice (adaptovaná roku 1782 z budov kláštera z druhé poloviny 11. století, přestavěného v letech 1656-1686), Jánošíkovy kasárny (adaptované roku 1782 z budovy jezuitského konviktu z roku 1667), Nové dělostřelecké kasárny (adaptované roku 1782 z budov kláštera z roku 1298, přestavěného v letech 1773-1782), Vojenské zásobárny (adaptované roku 1782 z klášterních budov), Staré dělostřelecké kasárny z let 1808-1810, Hanácké kasárny z let 1838-1846, Masarykovy kasárny z let 1842-1844, Kasárny Jana Jiskry z Brandýsa z let 1880-1882, Štefánikovy kasárny z roku 1892, Žerotínovy kasárny z roku 1894, Jezdecké kasárny z let 1903-1905, Kasárny Jana Žižky z Trocnova z let 1904-1907, barákový tábor Nový svět z roku 1915 a rozšířený počátkem dvacátých let o Kasárny Prokopa Holého, Automobilní kasárny na Envelopě z počátku dvacátých let a objekt chemického ústavu ve Chvalkovicích z roku 1937.


    Zdroj:
    VÚA Praha, fond Posádková velitelství
    J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#176437Verze : 0
    Avatar
     
    Období:
    Period:
    Rakousko-Uhersko (1867-1918) Austria-Hungary (1867-1918)
    Jednotky a úřady umístěné v posádce:
    Units and military institutions located
    within garrison administrative boundaries:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství 5. pěší divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství 9. pěší brigády
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Místní velitelství Olomouc
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství pěšího pluku č. 54
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kulometný oddíl I a II pěšího pluku č. 54
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR I., III a IV. prapor pěšího pluku č. 54
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Náhradní prapor pěšího pluku č. 54
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Náhradní setnina praporu polních myslivců č. 5
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství dragounského pluku č. 12
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Ženijní četa dragounského pluku č. 12
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství I. divisionu dragounského pluku č. 12
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. a 3. eskadrona dragounského pluku č. 12
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pluk polních kanónů č. 2
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sanitní oddíl č. 6
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sborová důstojnická škola
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pobočka skladu dělostřeleckého materiálu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Posádková nemocnice č. 6
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vojenský proviantní sklad
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Posádková věznice
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství 92. zeměbranecké pěší brigády
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství 2. zeměbranecké jezdecké brigády
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství zeměbraneckého pěšího pluku č. 13
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR I. a II. prapor zeměbraneckého pěšího pluku č. 13
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Náhradní prapor zeměbraneckého pěšího pluku č. 13
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství zeměbraneckého hulánského pluku č. 4
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství I. a II. divisionu zeměbraneckého hulánského pluku č. 4
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2.,3.,4.,5. a 6. eskadrona zeměbraneckého hulánského pluku č. 4
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Náhradní eskadrona zeměbraneckého hulánského pluku č. 4
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Zeměbranecký division polních kanónů č. 46
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Zeměbranecký division polních houfnic č. 46
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Zeměbranecký důstojnický kurs
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Zeměbranecká vojenská nemocnice
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství četnického oddělení č. 2
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 5th Infantry Division Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 9th Infantry Brigade Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Local Command in Olmütz
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 54th Infantry Regiment Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st and 2nd Machine-Gun Section, 54th Infantry Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st, 3rd and 4th Battalion, 54th Infantry Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Replacement Battalion, 54th Infantry Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Replacement Company 5th Feldjäger Battalion
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 12th Dragoon Regiment Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Pioneer Platoon, 12th Dragoon Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st Division Commando, 12th Dragoon Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2nd and 3rd Squadron, 12th Dragoon Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2nd Field Cannon Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 6th Medical Section
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Corps Officer School
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Branch of Artillery Material Depot
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 6th Garrison Hospital
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Military Quartermaster Material Depot
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Garrison Prison
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 92nd Landwehr Infantry Brigade Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2nd Landwehr Cavalry Brigade Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 13th Landwehr Infantry Regiment Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st and 2nd Battalion, 13th Landwehr Infantry Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Replacement Battalion, 13th Landwehr Infantry Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4th Landwehr Uhlan Regiment Commando
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st and 2nd Division Commando, 4th Uhlan Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2-6th Squadron, 4th Landwehr Uhlan Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Replacement Squadron, 4th Landwehr Uhlan Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 46th Landwehr Field Cannon Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 46th Landwehr Field Howitzer Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Landwehr Officer Course
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Landwehr Military Hospital
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2nd Gendarmerie Department Headquarters
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    "Friedens-Ordre de bataille k. u. k. Heeres, der k. k. und der k. u. Landwehr gültig vom 1.April 1914 (Wien 1914)
    Seidels kleines Armeeschema - Dislokation und Einsteilung des k. u. k. Heeres, k. u. k. Kriegsmarine, der Landwehr und der königlich ungarischen Landwehr (Wien 1914)"
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#416314Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Kostel sv. Mořice



    Zdroje:
    http://www.hrady.cz/index.php?OID=2828

    Kostel sv. Mořice na fotografii do roku 1904 Zdroj: (Prokop 1904, s. 428 fig. 587)

    Celkový půdorysný plán Zdroj: (Prokop 1904, s. 428 fig. 585)

    Půdorysný plán kostela s rozdělením jednotlivých stavebních fází Zdroj: (Prokop 1904, s. 428 fig. 586)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#524387Verze : 1
    Avatar
    Rok 1968 v Olomouci

    Tank čísla 181 (detail) Zdroj: https://www.facebook.com/HistorieOl/photos/a.560339357437483.1073741835.541098996028186/553953354742750/?type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení


    Tanky v Olomouci v tom čísla 181 Zdroj: https://www.facebook.com/HistorieOl/photos/a.560339357437483.1073741835.541098996028186/553953284742757/?type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení


    Tentýž pohled celek Zdroj: https://www.facebook.com/HistorieOl/photos/a.560339357437483.1073741835.541098996028186/558356657635753/?type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení


    Obrněný transportér BTR před poštou na náměstí Zdroj: https://www.facebook.com/HistorieOl/photos/a.560339357437483.1073741835.541098996028186/553953238076095/?type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#544295Verze : 1
    Avatar
    Okupace - březen 1939

    Radnice a náměstí, za povšimnutí stojí vyvěšené nejen vlajky 3. Říše a SS, ale také československé vlajky, což svědčí pro krátké časové údobí po 15. březnu 1939, nejspíše při příležitosti nějaké vojenské přehlídky Zdroj: https://www.facebook.com/HistorieOl/photos/a.560339357437483.1073741835.541098996028186/551961164941969/?type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení


    Zdroj: https://www.facebook.com/HistorieOl/photos/pcb.821031824701567/821031021368314/?type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení


    Zdroj: https://www.facebook.com/HistorieOl/photos/pcb.821031824701567/821031354701614/?type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení


    Záhy po okupaci se objevila i patřičná "výzdoba" židovských obchodů Zdroj: https://www.facebook.com/HistorieOl/photos/pcb.821031824701567/821031251368291/?type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení


    Zdroj: https://www.facebook.com/HistorieOl/photos/pcb.821031824701567/821031151368301/?type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#544296Verze : 2
    Avatar
    Hrobka srbských legií

    Zdroj: https://www.facebook.com/HistorieOl/photos/a.560339357437483.1073741835.541098996028186/560659757405443/?type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#544297Verze : 0
    Avatar
    Konec války - 1945

    Odstavený stíhač tanku (Jagdpanzer IV ?) Zdroj: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1091752690843087&set=pcb.10153841531922020&type=3&theater
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#546919Verze : 0
    Avatar
    Kaple sv. Markéty (zaniklá) a její předchůdci


    Zaniklé kapli sv. Markéty předcházely dvě starší církevní stavby, jejichž základy byly doloženy archeologickým výzkumem.


    Zdroje:
    http://www.hrady.cz/index.php?OID=10521

    V dlažbě vyznačený půdorys kostela; Foto vlastní

    Zachycená historická dlažba kostela; Foto vlastní
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení


    Detail téže dlažby, Foto vlastní
    Příloha je viditelná až po registraci/přihlášení

    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#557832Verze : 1
    Avatar
    Pomník umučeným členům vězeňské stráže

    Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#582069Verze : 0
    Avatar
    Muzeum umění Olomouc




    Zdroj:
    cs.wikipedia.org

    Foto vlastní

    Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#582070Verze : 1
    Avatar
    Klášter klarisek (Vlastivědné muzeum v Olomouci)




    Zdroj:
    cs.wikipedia.org

    Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#582071Verze : 0
    Avatar
    Horní náměstí

    Foceno z věže kostela sv. Mořice; Foto vlastní

    Foceno z věže kostela sv. Mořice; Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#597879Verze : 1
    Avatar
    Náměstí Republiky

    Foto vlastní

    Foto vlastní

    Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#597883Verze : 2
    Avatar
    Biskupské náměstí

    Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#597884Verze : 1
    Avatar
    Václavské náměstí

    Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#597885Verze : 1
    Avatar
    Žižkovo náměstí

    Foto vlastní
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45119#599461Verze : 0