Rapovce

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 377 příspěvků vloženo, 1195 editováno a 383 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Rapovce

okr. Lučenec

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Rapovce Rapovce
    Originální název:
    Original Name:
    Rapovce
    Další názvy:
    Other Names:
    Kop (1312), Roph (1327), Rapowecz (1773), Rapovce (1920); maďarsky Rapp


    osada Demečer: (1512) Dewecher
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Lučenec Lučenec District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°16'23.7"N 19°40'52.86"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1312
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Zrúcanina kostola barokového z roku 1764
    Fara, pôvodne kúria, klasicistická z roku 1768
    Kúria klasicistická z roku 1821
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku. -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ; www.rapovce.eu
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45121#428770Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Rapovce (Rapp)
    (okr. Lučenec)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Lučenec.


    Sčítání lidu v roce 1930: 696 obyvatel (z toho 107 osob národnosti cikánské, 115 osob národnosti československé a 470 osob národnosti maďarské).


    Posádka byla ustanovena v lednu 1921. Zrušena v prosinci 1921.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    II. prapor Pěšího pluku 18


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45121#176439Verze : 0