Rakovec nad Ondavou

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 419 příspěvků vloženo, 1296 editováno a 429 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Rakovec nad Ondavou

okr. Michalovce

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Rakovec nad Ondavou Rakovec nad Ondavou
    Originální název:
    Original Name:
    Rakovec nad Ondavou
    Další názvy:
    Other Names:
    (1266) Rakouch, (1329) Rakolch, (1335) Rokouch, (1357) Rachkolch et Rachkoulch, Rachkoch et duo Rachkoch, (1405) Vagyakouch alias Rakouch, (1773) Rakowecz, (1927) Rakovce nad Ondavou, maďarsky Rákóc
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Michalovce Michalovce District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°46'13.29"N 21°46'59.50"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1266
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kúria barokovo-klasicistický z druhej polovice 18. storočia
    Kostol gréckokatolícky z konca 18. storočia
    Kúria klasicistická zo začiatku 19. storočia
    Pomník SNP od F. Patočku z roku 1958
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45125#406037Verze : 2
    MOD
    Avatar
    Rakovec nad Ondavou
    (okr. Michalovce)


    V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Michalovce.


    Sčítání lidu v roce 1930: 1 015 obyvatel (z toho 934 osob národnosti československé, 10 osob národnosti maďarské, 1 osoba národnosti ruské a 43 osob národnosti židovské).


    Posádka byla ustanovena v říjnu 1920. Zrušena v září 1921.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    Lehký dělostřelecký pluk 52


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45125#176443Verze : 0