Pohořelice

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 331 příspěvků vloženo, 949 editováno a 323 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Pohořelice

okr. Brno-venkov

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Pohořelice Pohorelice
    Originální název:
    Original Name:
    Pohořelice
    Další názvy:
    Other Names:
    Pohrlitz
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Brno-venkov1) Brno-venkov District1)
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°58'52.00"N 16°31'27.00"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Nová Ves
    Pohořelice
    Smolín
    Velký Dvůr
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1222
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    -
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    18.02.1882   Beyer, Eugen
    10.06.1896   Francl, Ota
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    27.09.1938 18.11.1938 6. divise
    6th Division
    27.09.1938 18.11.1938 Velitelství dělostřelectva 6. divise
    Artillery Command of the 6th Division
    27.09.1938 18.11.1938 Velitelství telegrafního vojska 6. divise
    Signal Command of the 6th Division
    27.09.1938 18.11.1938 Velitelství ženijního vojska 6. divise
    Engineer Command of the 6th Division
    30.09.1938 07.10.1938 Polní pošta 18
    18th Field Post Office
    30.09.1938 DD.10.1938 Polní pošta 8
    8th Field Post Office
    01.10.1945 08.06.1946 Dělostřelecký oddíl 256
    256th Artillery Division
    DD.09.1946 01.10.1947 Dělostřelecký oddíl 256
    256th Artillery Division
    15.04.1952 01.11.1955 3. pevnostní prapor
    3rd Fortress Battalion
    01.11.1955 01.10.1956 44. protitankový dělostřelecký oddíl
    44th Anti-Tank Artillery Division
    01.10.1956 01.10.1958 177. protiletadlový dělostřelecký pluk
    177th Anti-Aircraft Artillery Regiment
    DD.MM.1958 01.09.1961 15. železniční mostní prapor
    15th Railways Bridge Battalion
    01.09.1961 01.09.1965 15. železniční těžký mostní prapor
    15th Railways Heavy Bridge Battalion
    01.09.1961 01.09.1966 18. automobilní prapor
    18th Automobile Battalion
    01.09.1965 01.09.1969 9. železniční mostní pluk
    9th Railways Bridge Regiment
    01.09.1969 31.10.1987 9. železniční pluk
    9th Railways Regiment
    01.11.1987 31.10.1992 32. železniční stavební prapor
    32nd Railway Construction Battalion
    01.11.1987 31.10.1992 34. železniční mostní prapor
    34th Railway Bridge Battalion
    01.11.1987 31.10.1992 36. železniční mostní prapor
    36th Railway Bridge Battalion
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    1)do 31.12.2006 okres Břeclav 1)up to 31.12.2006 Breclav District
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/DX4NiK
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45138#504423Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Pohořelice (Pohorlitz)
    (okr. Břeclav)


    V období 1.republiky součást politického okresu Mikulov a sídlo soudního okresu.


    Sčítání lidu v roce 1930: 4 290 obyvatel (z toho 2 816 osob národnosti československé, 1 210 osob národnosti německé a 188 osob národnosti židovské).


    Posádka byla ustanovena v říjnu 1920. Zrušena v prosinci 1920.


    Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
    II. prapor Pěšího pluku 26


    Zdroj:
    VÚA Praha, fond Posádková velitelství.
    J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
    Recenze knihy
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45138#176455Verze : 0