Nasazení techniky a fy. pilotů za 2 sv. války

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 375 příspěvků vloženo, 1527 editováno a 368 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Nasazení techniky a fy. pilotů za 2 sv. války

  Avatar
  Tak jsem tak dumal a došel jsem k závěru, že nevím prakticky nic o nasazení letecké techniky (prototypů resp. nepřevzatých strojů) a továrních pilotů. Hlavně při obraně továrny - ˇať už to bylo třeba v roce 1939 v polsku nebo v letech 44/45 v německu - konkrtétně ať se vyjádřím - vím že např. Fa Heinkel používala stroje He-100D k obraně některé své továrny (ale už nevím s jakými uspěchy či ztrátami). Ale prostě by mě zajímalo nasazení pilotů a techniky do válečného dění - a to ve smyslu bojových akcí ale přímo v rámci firmy. Tj. pakliže by byli například piloti převeleni k nějaké jednotce vzhledem třeba k vývoji na frontě - to mě nezajímá. (teď ještě doufám že jsem svou otázku položil jasně a srozumitelně Wink )
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45361#176994Verze : 0
  Avatar
  firma Focke-Wulf takto provozovala několik Fw 187. podrobnosti se pokusím dohledat
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45361#176997Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Sice jsem tvé otázce moc neporozuměl, ale podívej se na knihu Velké letecké bitvy 2. světové války od nakladatelství FRAUS. Kdybych té tvé otázce porozuměl, tak bych ti odpověděl (pokud bych se to tam dočetl).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45361#182220Verze : 0
  Avatar
  Neviem čo je na otázke nezrozumiteľné ale skúsim to vysvetliť - každý výrobca lietadiel má skupinu pilotov, ktorá zalietava nové stroje - či už sériovo vyrábané, alebo prototypy a vývojové verzie. Pretože nie každý vyvinutý stroj je prijatý do výzbroje tak určité množstvo strojov - prototypov zostáva vo firme, kde sa buď rozeberú a diely z nich použijú na ďalšiu výrobu, alebo sa niekde uskladnia na ďalšie použitie (to sú len dve možnosti..). Standova otázka sa týka bojového použitia firemných pilotov a firemných lietadiel pri obrane materských tovární a letísk pred útokmi spojeneckých bombardérov....
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45361#182242Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Aha. Tak to tu knihu možná ani nesháněj. I když by jsi v ní možná něco našel.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45361#182250Verze : 0
  Avatar
  Díky za odpovědi - jelikož mi nepřišla zpráva že se tu nějaké vůbec vyskytly tak jsem si toho všim až teď. Takže abych upřesnil otázku. Jde mi o nasazení (bojové jak jinak) všech letadel a pilotů, kteří byli mimo zařazení k jednotce či k armádě (primárně - nějaký sekundární rozdíl jako byl bojový let pilota že ještě na nepředaném letadle měl bojový let nějaký pilot továrny to mě taky zajímá). Jinak ad zařazení státu - zajímají mě i prípady mimo Německé továrny (třeba sovětské, polské atd). No snad jsem to specifikoval srozumitelně.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45361#182322Verze : 0
  Avatar
  Takhle z voleje neřeknu přesná data a jména, ale s počátkem války byl v SSSR sestaven ze zkušebních pilotů stíhací pluk (?). Ve velení figurovala jména jako Valerij Čkalov či Stěpan Suprun. Jeho fungování mělo vyřešit dramatický nedostatek kvalitních stíhacích pilotů i techniky. Po opadnutí nejhorší situace byli tito piloti - kteří přežili - vyreklamováni zpět pro potřeby leteckého průmyslu. Popátrám ve svých materiálech, pokusím se dohledat a přičinit více.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45361#182536Verze : 0
  Avatar
  Neklame-li mne paměť tak FW 187 byly využity v rámci "Industrie-Schutzstaffel" počátkem roku 1940, později se účastnili programu Ta 154 a skončily myslím v Dánsku v letecké škole. V předsérii byly vyrobeny asi jen tři stroje (verze A0) do ochrany objektu se mohly zapojit i prototypy V4 - V6. Vzhledem k tomu že tato jednotka byla postavena počátkem roku 1940 do žádných větších bojů zřejmě nezasáhla a sestřely se nikde nezmiňují. Dotyčná "Industrie-Schutzstaffel" byla postavena v Brémách.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45361#182538Verze : 0