Otoko-tachi No Yamato (Yamato)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 394 příspěvků vloženo, 1643 editováno a 418 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Otoko-tachi No Yamato (Yamato)

  Avatar
  Otoko-tachi No Yamato (Yamato)
  Japonský válečný film, 2005
  Režie : Junya Sato
  Podle knihy autora Jun Henmi
  Hrají : Takashi Sorimachi, Shido Nakamura, Yu Aoi a další


  Příběh posádky slavné bitevní lodě druhé světové války se odehrává ve dvou časových rovinách - v současnosti a v době posledních měsíců existence lodě. Kladem filmu jsou především ohromující a drsně realistické scény bojů.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45391#177105Verze : 0
  Avatar
  a už jsi to viděl? já se to zatím marně pokouším sehnat...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45391#177106Verze : 0
  Avatar
  Ano, viděl ... velmi kvalitní DVD rip...má jen jednu chybu, je to v japonštině bez titulků Wink


  6.10.2006 - Doplňuji předchozí informaci, už jsem to viděl i se srozumitelnými (=anglickými) titulky...a moje vcelku vysoké hodnocení filmu se nezměnilo ... Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45391#177107Verze : 0
  Avatar
  nevíš, Gerry, kde by se nějaké ty srozumitelné titulky daly opatřit? Ať jsem se snažil, jak jsem chtěl, sehnal jsem jen čínské, což je jaks z louže pod okap, že...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45391#183352Verze : 0
  Avatar
  Sice se zpožděním, ale přece...vyrobil jsem k filmu české titulky...kdyby byl zájem ....
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45391#202287Verze : 0
  Avatar
  sem s nima Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45391#202290Verze : 0
  Avatar
  Tak Yamato už doplula i do mého přehrávače a musím říct že i přes počáteční skepticismus jsem velmi spokojen protože nejde o klasický moderní "válečný" film ale o plno¨hodnotný válečný film jak jej mám rád Smile.


  Příběh je vyprávěn retrospektivně starým rybářem (a bývalým námořníkem na Yamatu) a zachycuje dobu od bitvy v zálivu Leyte až do potopení Yamata přičemž jeho středem je povětšinou obsluha jedné flakové baterie a několik dalších námořních důstojníků.


  Jak už výše napsal Gerry,největším kladem filmu jsou bitevní scény,které působí opravdu syrově a realisticky (zejména záběry z paluby během náletů) a diváku je přímo naservírováno to co by ve válce čekal ale ve filmech to z důvodů stáhnout u blockbusterů rating na minimum neuvidí (vzpomeňme poměrně brutální scénu zásahu dělové věže při bitvě u Leyte).Samostatnou kapitolou jsou potom externí bitevní scény, tedy záběry plovoucího Yamata a nalétávajících letadel u kterých se bohužel projevuje asi jediná slabina celého filmu a to nižší rozpočet (bohužel se neubráním slze za prostředky vyplítvané na PH-pokud by byly použity tady tak by to bylo něco Wink ).I když bylo pro film postaveno několik modelů (přední část lodi 1:1, model pro plovoucí scény 1:50,...) v některých scénách jde bohužel poznat že jde o animaci a záběr tak působí dost uměle (přirovnal bych to k animacím používaným v některýdh dokumentech Discovery).Hodnotu filmu to ovšem ani v nejmenším nesnižuje (jako bonus pro fajnšmekry uveďmě že ve filmu jsou obdobně jako v Midwayi, použity skutečné záběry z bojů) a dovolím si konstatovat že jde o nejlepší válečný film posledních let,který ani nekazí zbytečné milostné linie nebo přehnaní hrdinové-supermani.Namísto nich má divák možnost sledovat příběh obyčejných námořníků zavlečených do svého sebevražedného poslání více méně proti své vůli a kterým se většinou ani moc padnout nechce.Další rozměr potom filmu dodávají odkazy na dění budoucí a minulé ("Brzy nastoupím v Hirošimské zbrojovce.Budu tam na tebe v bezpečí čekat"),které výborně pomáhají budovat atmosféru soumraku říše vycházejícího slunce a psychologickou stránku jejích obyvatel (skutečnou lahůdkou je potom v závěru návštěva matky mrtvého námořníka).


  Pokud tedy máte 180 minut času a film doma tak neváhejte.Nová vlna válečných fimů přichází a její vlajková loď ji zahajuje opravdu grandiózně.Za sebe doufám že další avizovaný film Ore-kimi už u nás nebude distributory a multikiny přehlížen a dočká se řádného uvedení.Jeho námět, příběh pilota kamikaze, podpořený na internetu dostupnými upoutávkami slibuje obdobný zážitek jako Yamato.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45391#236107Verze : 0