LHD - Mistral

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 418 příspěvků vloženo, 1823 editováno a 499 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

LHD - Mistral

  Avatar
   
  Název:
  Name:
  Mistral Mistral
  Originální název:
  Original Name:
  Mistral
  Kategorie:
  Category:
  výsadková vrtulníková loď landing helicopter dock
  Období výroby:
  Production Period:
  10.07.2003-21.11.2014 DCNS, Paříž
  Přehled vyrobených plavidel:
  Summary of Built Boats:
  Mistral (L9013)
  Tonnerre (L9014)
  Dixmude (L9015)

  Vladivostok
  Sevastopol
  Uživatelské státy:
  User states:
  Poznámka:
  Note:
  Pro Francii je plánována výstavba ještě 1 plavidla.

  Po dohodě mezi Francií a Ruskem byl kontrakt zrušen a 2 postavených plavidel se Rusko vzdalo za finanční kompenzaci od Francie.
  For France planed building more 1 ship.

  Due to agreement between France and Russia was the contract cancelled and 2 completed ships were rebought by France from Russia.
  Zdroje:
  Sources:
  Military Today
  Net Marine
  Wikipedia
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45442#325999Verze : 0
  Avatar
  Obecný popis plavidel třídy Mistral


  Projekt výsadkové vrtulníkové lodi třídy Mistral (v anglické terminologii LHD = Landing Helicopter Dock, ve francouzské terminologii BPC = Bâtiment de Projection et de Commandement) byl zadán v roce 2006. Tyto lodě byly postaveny dvě, jsou ve službě francouzského vojenského námořnictva a dostaly jména Mistral a Tonnere. Třetí loď této třídy my měla být objednána v tomto roce (2009). O stavbě čtvrté lodi jednají Francie a Rusko, které projevilo zájem o její zařazení do své vojenské flotily (v této době - dnes je 05.08.2009 - probíhají jednání o tomto kontraktu vpk.name).


  Prvotní určení lodí této třídy jsou obojživelné výsadkové operace, dále mohou sloužit také jako velitelské a řídicí centrum.


  Lodě třídy Mistal jsou co do velikosti ve francouzském vojenském námořnictvu na druhém místě za letadlovou lodí Charles de Gaulle.
  Byly vyvinuty a staví se kvůli nahrazení dnes již pomalu zastarávajícím výsadkovým lodím typu LSD (Landing ship (Dock)) třídy Ouragan.


  Nová třída k výsadkovým operacím používá buď 4 mechanizované výsadkové čluny (LCM = Landing Craft Mechanized) nebo dvě vznášedla (LCAC = Landing Craft Air Cushion) ze zadní paluby k dopravě osob a techniky na souš. Loď je schopná přepravit celý prapor tanků (až do 40 tanků typu Leclerc - MBT = Main battle tank) nebo až 70 lehčích vozidel. Je schopen poskytnout ubytování pro 450 příslušníků námořní pěchoty, nicméně kapacitu lze navýšit až na 900 osob. LHD třídy Mistral má 6 přistávacích bodů pro vrtulníky. Unese až 16 středně velkých vrtulníků (NH-60, Tigre) nebo 35 lehkých, které mohou být umístěny v palubním hangáru. Stojí za zmínku, že každý vrtulník z výzbroje francouzské armády může operovat z paluby lodí této třídy. V současnosti z paluby těchto lodí ještě nemohou operovat letadla s kolmým startem.


  Lodě třídy Mistral jsou vybaveny nemocnicí s 69 lůžky, v palubním hangáru navíc může být rozvinuta modulární polní nemocnice. Loď může být použita také jako velitelské plavidlo. Velitelské stanoviště umožňuje práci až 150 osobám.


  Loď je vyzbrojena dvěma odpalovacími zařízeními Simbad pro střelbu protiletadlovými raketami Mistral, dvěma rychlopalnými kanóny Breda-Mauser ráže 30 mm a čtyřmi kulomety 12,7 mm M2-HB Browning. Rozmístění výzbroje je provedeno podle efektivního moderního asymetrického schématu.


  Na lodích třídy Mistral je použita nová technologie jejich pohonu, 2x směrově otočná gondola s 5-ti lopatkovými lodními šrouby Azipod (azimuth propulsion system, 5-bladed propellers)), která jim dává významně zlepšené manévrovací schopnosti.
  Výbava lodí této třídy je plně elektrická. Elektrickou energii lodi dodávají 4 dieselelektrické generátory s celkovým výkonem 21,6 MW. Dosah lodě je 10691 nm (19800 km) při rychlosti 15 uzlů (27,8 km/h).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45442#321980Verze : 0