Hlídková peruť 32 [1941-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 481 příspěvků vloženo, 1343 editováno a 475 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hlídková peruť 32 [1941-1944]

Patrol Squadron 32 / VP-32

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hlídková peruť 32 Patrol Squadron 32
    Originální název:
    Original Name:
    Patrol Squadron 32
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Hlídková peruť 33 Patrol Squadron 33
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Hlídková bombardovací peruť 32 Patrol Bombing Squadron 32
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1941-07.12.1941 Hlídkové křídlo 3
    07.12.1941-01.05.1942 U.S. Army Panama Defense Sector
    01.05.1942-19.08.1942 Letecké křídlo floty 3, Commander Panama Sea Frontier
    19.08.1942-01.10.1942 Letecké křídlo floty 3, Commander Caribbean Sea Frontier
    01.10.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 11
    01.11.1942-07.07.1944 Letecké křídlo floty 11
    07.07.1944-25.08.1944 Letecké křídlo floty 9
    25.08.1944-DD.MM.RRRR Letecké křídlo floty 9, Commander Eastern Sea Frontier
    01.10.1941-07.12.1941 Patrol Wing 3
    07.12.1941-01.05.1942 U.S. Army Panama Defense Sector
    01.05.1942-19.08.1942 Fleet Air Wing 3, Commander Panama Sea Frontier
    19.08.1942-01.10.1942 Fleet Air Wing 3, Commander Caribbean Sea Frontier
    01.10.1942-01.11.1942 Patrol Wing 11
    01.11.1942-07.07.1944 Fleet Air Wing 11
    07.07.1944-25.08.1944 Fleet Air Wing 9
    25.08.1944-DD.MM.RRRR Fleet Air Wing 9, Commander Eastern Sea Frontier
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1941-01.04.1944 Coco Solo, NAS Coco Solo /
    01.04.1944-07.07.1944 ?, NAS Guantanamo
    07.07.1944-01.10.1944 Virginia Beach, NAS Norfolk

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1941-20.12.1941 Quinn, Bertram D. (Lieutenant Commander)
    20.12.1941-12.09.1942 McCaffree, B. C. (Lieutenant Commander)
    12.09.1942-04.01.1943 Toth, Joseph C. (Lieutenant Commander)
    04.01.1943-04.09.1943 Upham, Frank K. (Lieutenant Commander)
    04.09.1943-01.10.1944 Whistler, Jack C. (Lieutenant Commander)
    Výzbroj:
    Armament:
    01.10.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-3 Catalina
    DD.01.1942-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
    DD.12.1942-01.10.1944 Martin PBM-3C Mariner
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45493#594316Verze : 2
    MOD