Hlídková peruť 74 [1941-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 403 příspěvků vloženo, 1268 editováno a 429 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hlídková peruť 74 [1941-1944]

Patrol Squadron 74 / VP-74

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hlídková peruť 74 Patrol Squadron 74
    Originální název:
    Original Name:
    Patrol Squadron 74
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.07.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Hlídková peruť 55 Patrol Squadron 55
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Hlídková bombardovací peruť 74 Patrol Bombing Squadron 74
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.07.1941-14.05.1942 Hlídkové křídlo 7
    14.05.1942-22.09.1942 Hlídkové křídlo 5
    22.09.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 11
    01.11.1942-21.04.1943 Letecké křídlo floty 11
    21.04.1943-02.11.1943 Letecké křídlo floty 16
    02.11.1943-14.12.1943 Letecké křídlo floty 9
    14.12.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 5
    01.07.1941-14.05.1942 Patrol Wing 7
    14.05.1942-22.09.1942 Patrol Wing 5
    22.09.1942-01.11.1942 Patrol Wing 11
    01.11.1942-21.04.1943 Fleet Air Wing 11
    21.04.1943-02.11.1943 Fleet Air Wing 16
    02.11.1943-14.12.1943 Fleet Air Wing 9
    14.12.1943-01.10.1944 Fleet Air Wing 5
    Dislokace:
    Deployed:
    01.07.1941-22.09.1942 Virginia Beach, NAS Norfolk
    22.09.1942-18.12.1942 ?, NAS Trinidad /
    18.12.1942-DD.11.1943 ?, NAF Natal
    DD.11.1943-14.12.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
    14.12.1943-01.10.1944 Elizabeth City, NAS Elizabeth City

    Velitel:
    Commander:
    01.07.1941-19.02.1942 Vosseller, A. B. (Lieutenant Commander)
    19.02.1942-21.07.1942 Cleaves, W. F. (Lieutenant Commander)
    21.07.1942-26.12.1942 Thorn, W. A. (Lieutenant Commander)
    26.12.1942-21.09.1943 Toth, J. C. (Lieutenant Commander)
    21.09.1943-23.04.1944 Merrick, G. C. (Lieutenant Commander)
    23.04.1944-01.10.1944 Brown, F. W. (Lieutenant Commander)
    Výzbroj:
    Armament:
    01.07.1941-DD.MM.RRRR Martin PBM-1 Mariner
    DD.09.1942-DD.MM.RRRR PBM-3
    DD.02.1943-DD.MM.RRRR Martin PBM-3C Mariner
    DD.06.1943-DD.MM.RRRR PBM-3S
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45499#593791Verze : 2
    MOD