Hlídková peruť 81 [1941-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 416 příspěvků vloženo, 1817 editováno a 496 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hlídková peruť 81 [1941-1944]

Patrol Squadron 81 / VP-81

Hliadková peruť 81

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hlídková peruť 81 Patrol Squadron 81
    Originální název:
    Original Name:
    Patrol Squadron 81
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.07.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Hlídková peruť 43 Patrol Squadron 43
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Hlídková bombardovací peruť 121 Patrol Bombing Squadron 121
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.07.1941-DD.12.1941 Hlídkové křídlo 8
    DD.12.1941-01.09.1942 Hlídkové křídlo 5
    01.09.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 12
    01.11.1942-01.06.1943 Letecké křídlo floty 12
    01.06.1943-01.08.1943 Letecké křídlo floty 11
    01.08.1943-01.11.1943 Letecké křídlo floty 14
    01.11.1943-25.11.1943 Letecké křídlo floty 2
    25.11.1943-01.07.1944 Letecké křídlo floty 1
    01.07.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 14
    DD.07.1941-DD.12.1941 Patrol Wing 8
    DD.12.1941-01.09.1942 Patrol Wing 5
    01.09.1942-01.11.1942 Patrol Wing 12
    01.11.1942-01.06.1943 Fleet Air Wing 12
    01.06.1943-01.08.1943 Fleet Air Wing 11
    01.08.1943-01.11.1943 Fleet Air Wing 14
    01.11.1943-25.11.1943 Fleet Air Wing 2
    25.11.1943-01.07.1944 Fleet Air Wing 1
    01.07.1944-01.10.1944 Fleet Air Wing 14
    Dislokace:
    Deployed:
    01.07.1941-22.10.1941 Virginia Beach, NAS Norfolk
    22.10.1941-01.09.1942 Key West, NAS Key West
    01.09.1942-01.06.1943 San Juan, NAS San Juan
    01.06.1943-01.08.1943 Boqueron, NAS Guantanamo Bay
    01.08.1943-01.11.1943 Coronado, NAS San Diego
    01.11.1943-01.07.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
    01.07.1944-08.09.1944 Coronado, NAS San Diego
    08.09.1944-01.10.1944 San Diego, NAAF Camp Kearny

    Velitel:
    Commander:
    01.07.1941-20.01.1942 Schaede, Frank B. (Lieutenant Commander)
    20.01.1942-30.06.1942 Moore, Benjamin E. Jr. (Commander)
    30.06.1942-DD.01.1943 Haley, Thomas B. (Commander)
    DD.01.1943-DD.09.1943 Compton, James R. (Commander)
    DD.09.1943-08.09.1944 Rankin, Eugene P. (Commander)
    08.09.1944-01.10.1944 Pflum, Raymond J. (Commander)
    Výzbroj:
    Armament:
    01.07.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
    DD.08.1943-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5A Catalina
    DD.09.1944-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45500#605686Verze : 2
    MOD