1. gardová armáda [1942-1942 A]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 497 příspěvků vloženo, 1167 editováno a 490 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

1. gardová armáda [1942-1942 A]

1st Guards Army / 1-я гвардейская aрмия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. gardová armáda 1st Guards Army
    Originální název:
    Original Name:
    1-я гвардейская aрмия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    06.08.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    65. armáda 65th Army
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.10.1942
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    06.08.1942-09.08.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
    09.08.1942-18.08.1942 Jihovýchodní front
    18.08.1942-30.09.1942 Stalingradský front
    30.09.1942-16.10.1942 Donský front
    16.10.1942-25.10.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
    06.08.1942-09.08.1942 Supreme Main Command of the Armed Forces
    09.08.1942-18.08.1942 South-Eastern Front
    18.08.1942-30.09.1942 Stalingrad Front
    30.09.1942-16.10.1942 Don Front
    16.10.1942-25.10.1942 Supreme Main Command of the Armed Forces
    Dislokace:
    Deployed:
    06.08.1942-25.10.1942 východoevropské válčiště

    Velitel:
    Commander:
    06.08.1942-DD.08.1942 Golikov, Filipp Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
    DD.08.1942-DD.10.1942 Moskalenko, Kirill Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    DD.10.1942-25.10.1942 Čisťakov, Ivan Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    05.08.1942-25.10.1942 Ivanov, Semjon Pavlovič (Polkovnik / Полковник)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    13.08.1942-11.09.1942 38. gardová střelecká divize
    18.08.1942-24.10.1942 39. gardová střelecká divize
    DD.08.1942-DD.10.1942 4. tankový sbor
    DD.08.1942-DD.09.1942 7. tankový sbor
    13.08.1942-11.09.1942 38th Guards Rifle Division
    18.08.1942-24.10.1942 39th Guards Rifle Division
    DD.08.1942-DD.10.1942 4th Tank Corps
    DD.08.1942-DD.09.1942 7th Tank Corps
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
    Komandarmy. Vělikaja Otěčestvěnnaja. Moskva, Kučkovo pole 2005.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45575#513580Verze : 0
    MOD