I. peruť leteckého pluku 3 [1924-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 414 příspěvků vloženo, 1713 editováno a 437 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

I. peruť leteckého pluku 3 [1924-1938]

1st Squadron of the 3rd Air Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    I. peruť leteckého pluku 3 1st Squadron of the 3rd Air Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    I. peruť leteckého pluku 3
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    04.05.1924
    Předchůdce:
    Predecessor:
    I. prapor leteckého pluku 3 1st Battalion of the 3rd Air Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 603 603rd Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    04.05.1924-24.09.1938 Letecký pluk 3 01.10.1931-25.09.1938 3rd Air Regiment
    Dislokace:
    Deployed:
    04.05.1924-01.03.1932 Nitra, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
    01.03.1932-25.01.1938 Piešťany, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
    25.01.1938-24.09.1938 Vajnory, Letecké kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    04.05.1924-01.08.1924 Dymeš, Karel (štábní kapitán letectva)
    01.08.1924-19.04.1925 Studený, Gustav (štábní kapitán letectva)
    19.04.1925-20.06.1926 Dymeš, Karel (štábní kapitán letectva)
    20.06.1926-01.09.1926
    01.09.1926-29.12.1928 Dymeš, Karel (štábní kapitán letectva)
    29.12.1928-02.03.1929 Dymeš, Karel (major letectva)
    02.03.1929-14.07.1929
    14.07.1929-26.03.1931 Dymeš, Karel (major letectva)
    26.03.1931-29.02.1932 Dymeš, Karel (podplukovník letectva)
    29.02.1932-05.12.1932 Kahovec, Václav (podplukovník letectva)
    05.12.1932-31.08.1934 Doležel, Miloslav (major letectva)
    31.08.1934-00.01.1935 Jiroušek, Václav (major letectva)
    00.01.1935-00.03.1935 Poledne, Jan (major letectva)
    00.03.1935-00.11.1935 Jarčevský, Dimitrij (major letectva)
    00.11.1935-31.12.1935 Jirošek, Václav (major letectva)
    31.12.1935-00.05.1936 Tomšovský, František (major letectva)
    00.05.1936-00.11.1936 Jarčevský, Dimitrij (major letectva)
    00.11.1936-
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    04.05.1924-00.06.1926 Letka 31
    04.05.1924-01.10.1929 Letka 5
    04.05.1924-01.10.1929 Letka 8
    01.10.1929-DD.10.1937 Letka 10
    01.10.1929-25.09.1938 Letka 9
    01.12.1929-25.09.1938 Letka 64


    04.05.1924-00.06.1926 31st Flight
    04.05.1924-01.10.1929 5th Flight
    04.05.1924-01.10.1929 8th Flight
    01.10.1929-DD.10.1937 10th Flight
    01.10.1929-25.09.1938 9th Flight
    01.12.1929-25.09.1938 64th Flight


    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Letecký pluk 3
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/45600#378862Verze : 1
    MOD