Skupina námořního průzkumu 125 [1943-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 403 příspěvků vloženo, 2107 editováno a 266 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Skupina námořního průzkumu 125 [1943-1944]

125th Maritime Reconnaissance Group / Seeaufklärungsgruppe 125 (SAGr. 125)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Skupina námořního průzkumu 125 125th Maritime Reconnaissance Group
    Originální název:
    Original Name:
    Seeaufklärungsgruppe 125
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    13.07.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    05.09.1944
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    13.07.1943-25.08.1944 Konstanca, Seefliegerhorst Constanța /
    26.08.1944-31.08.1944 Soluň, Seefliegerhorst Saloniki-Mikra /
    01.09.1944-05.09.1944 List, Seefliegerhorst List /

    Velitel:
    Commander:
    13.07.1943-DD.08.1944 Schalke, Hellmut (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.07.1943-DD.08.1944 1. letka Skupiny námořního průzkumu 125
    DD.07.1943-DD.08.1944 3. letka Skupiny námořního průzkumu 125
    DD.07.1943-DD.08.1944 Štáb Skupiny námořního průzkumu 125
    DD.12.1943-01.06.1944 2. letka Skupiny námořního průzkumu 125

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.07.1943-DD.08.1944 1st Squadron of the 125th Maritime Reconnaissance Group
    DD.07.1943-DD.08.1944 3rd Squadron of the 125th Maritime Reconnaissance Group
    DD.07.1943-DD.08.1944 Staff of the 125th Maritime Reconnaissance Group
    DD.12.1943-01.06.1944 2nd Squadron of the 125th Maritime Reconnaissance Group

    Manually added items:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.ww2.dk/air/seefl/sagr125.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/4774#551496Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Gruppenkommandeure:


    Oberst Hellmut Schalke, 13.7.43 - 8.44


    Stab:


    Zformován 13.7.43 v Constanza ze Stab/Aufkl.Gr.125 (See).
    8.44 integrován do Stab/Seefliegerführer Schwarzes Meer.
    5.9.44 zrušen a použit pro formování Stab IV./ZG26.


    Základny:


    7.43 - 25.8.44 Constanza Ar 196, BV 138
    26.8.44 - 31.8.44 Saloniki - BV 138
    1.9.44 - 5.9.44 List - BV 138
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/4774#12396Verze : 0
    MOD