Fog of War, The (Mlha války)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 438 příspěvků vloženo, 1055 editováno a 453 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Fog of War, The (Mlha války)

Dokument o ministrovi obrany USA Robertu S. McNamarovi

  Avatar
  THE FOG OF WAR


  Orig. název: The Fog Of War
  Český distribuční název: Mlha války


  Žánr: Dokumentární
  Režie: Errol Morris
  Hrají: Robert McNamara
  Země: USA, 2003, 102 minut


  Text distributora:
  Bývalý ministr obrany prezidenta Kennedyho a prezidenta Johnsona, Robert S. McNamara, byl jednou z nejkontroverznějších a nejvlivnějších politických osobností 20. století. Nyní se - poprvé - setkává s oscarovým režisérem Errolem Morrisem (Tenká modrá čára), aby vám nabídl upřímnou osobní výpověď o některých rozhodujících událostech současných amerických dějin. Jako velitel nejmocnějších vojenských sil ve velmi nestabilní situaci nedávné doby McNamara nabízí nový a často překvapující pohled na bombardování Tokia, Kubánskou krizi a důsledky Vietnamské války. Díky nově vydaným rozhovorům s prezidenty Johnem F. Kennedym a Lyndonem B. Johnsonem z Oválné pracovny a zasvěcenému a osobnímu pohledu se stala MLHA VÁLKY úspěšným dokumentem i u kritiky. Podívejte se na film, který Roger Ebert (Chicago Sun-Times) nazval "mistrovským kouskem"!


  Můj názor:
  Viděl jsem, je to vynikajícím způsobem natočené a obsahuje to mnoho zajímavých informací, zejména o kobercových náletech za 2. světové války (McNamara sloužil ve štábu LeMaye), kubánské krizi a vietnamské válce. Konečné vyznění filmu je samozřejmě protiválečné a v některých věcech je nutné s McNamarou nesouhlasit, ale v každém případě jde o výjimečnou osobnost, jejíž hlas je třeba brát v potaz. Oscar za nejlepší dokument roku 2003 je v dobrých rukou.
  Kdo se zajímáte o Nam, je to povinnost vidět. Zvlášť použité staré záznamy stojí za to ("Westmoreland žádá dalších 45 000 mužů, já doporučuji poskytnout maximálně 25 000 mužů").

  Obal DVD via dvdgalaxie.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/57396#207386Verze : 0