Velitelství II. sboru [1938-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 498 příspěvků vloženo, 2022 editováno a 1039 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Velitelství II. sboru [1938-1938]

Headquarters of the 2nd Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství II. sboru Headquarters of the 2nd Corps
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství II. sboru
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    27.09.1938
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Mobilisační těleso 107 - Mobilisovaný útvar 107-B-3 107th Mobilisation Formation - Mobilised unit Nr. 107-B-3
    Datum zániku:
    Disbanded:
    13.10.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    27.09.1938-13.10.1938 Velitelství I. armády
    27.09.1938-13.10.1938 Headquarters of the 1st Army
    Dislokace:
    Deployed:
    27.09.1938-08.10.1938 Mladá Boleslav, Kasárny Tomáše G. Masaryka /
    08.10.1938-10.10.1938 Nymburk, ? /
    10.10.1938-11.10.1938 Poděbrady, ?
    11.10.1938-13.10.1938 Hradec Králové, Zatímní budova sborového velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    27.09.1938-13.10.1938 Váňa, Josef (divisní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    27.09.1938-13.10.1938 Krist, Jakub (plukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    24.09.1938-11.10.1938 Prapor lehkých tanků 1, velitelství
    27.09.1938-22.10.1938 17. divise
    27.09.1938-22.10.1938 33. hraniční oblast
    27.09.1938-13.10.1938 Velitelství 3. divise
    27.09.1938-13.10.1938 Velitelství dělostřelectva II. sboru
    27.09.1938-13.10.1938 Velitelství telegrafního vojska II. sboru
    27.09.1938-13.10.1938 Velitelství ženijního vojska II. sboru
    27.09.1938-13.10.1938 Vyšší polní soud II. sboru
    27.09.1938-13.10.1938 Úřad intendanční služby II. sboru
    27.09.1938-13.10.1938 Úřad veterinářské služby II. sboru
    27.09.1938-13.10.1938 Úřad vyššího polního prokurátora II. sboru
    27.09.1938-13.10.1938 Úřad zbrojní služby II. sboru
    27.09.1938-13.10.1938 Úřad zdravotnické služby II. sboru
    27.09.1938-13.10.1938 Štáb II. sboru
    24.09.1938-11.10.1938 Headquarters of the 1st Light Tanks Battalion
    27.09.1938-22.10.1938 17th Division
    27.09.1938-22.10.1938 33rd Border Area
    27.09.1938-13.10.1938 Armament Service Office of the 2nd Corps
    27.09.1938-13.10.1938 Artillery Headquarters of the 2nd Corps
    27.09.1938-13.10.1938 Engineer Troops Headquarters of the 2nd Corps
    27.09.1938-13.10.1938 Headquarters of the 3rd Division
    27.09.1938-13.10.1938 Health Service Office of the 2nd Corps
    27.09.1938-13.10.1938 Higher Field Court of the 2nd Corps
    27.09.1938-13.10.1938 Higher Field Prosecutor\'s Office of the 2nd Corps
    27.09.1938-13.10.1938 Signal Troops Headquarters of the 2nd Corps
    27.09.1938-13.10.1938 Staff of the 2nd Corps
    27.09.1938-13.10.1938 Supply Service Office of the 2nd Corps
    27.09.1938-13.10.1938 Veterinary Service Office of the 2nd Corps
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    krycí jméno DVOŘÁK 1 -
    Zdroje:
    Sources:
    VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, Velitelství "Dvořák"
    Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/57693#589393Verze : 2
    MOD