Velitelství II. sboru [1938-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství II. sboru [1938-1938]

Headquarters of the 2nd Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství II. sboru Headquarters of the 2nd Corps
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství II. sboru
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    28.09.1938
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Mobilisační těleso 107 - Mobilisovaný útvar 107-B-3 107th Mobilisation Formation - Mobilised unit Nr. 107-B-3
    Datum zániku:
    Disbanded:
    20.10.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    28.09.1938-20.10.1938 Velitelství 1. armády
    28.09.1938-20.10.1938 Headquarters of the 1st Army
    Dislokace:
    Deployed:
    28.09.1938-08.10.1938 Mladá Boleslav, Kasárny Tomáše G. Masaryka /
    08.10.1938-11.10.1938 Nymburk, ? /
    11.10.1938-20.10.1938 Hradec Králové, Budova sborového velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    28.09.1938-20.10.1938 Váňa, Josef (divisní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    28.09.1938-20.10.1938 Krist, Jakub (plukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    27.09.1938-22.10.1938 1. oddělení /organizační/
    27.09.1938-22.10.1938 17. divise
    27.09.1938-22.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/
    27.09.1938-22.10.1938 3. divise
    27.09.1938-22.10.1938 3. oddělení /operační/
    27.09.1938-22.10.1938 33. hraniční oblast
    27.09.1938-22.10.1938 4. oddělení /materiální/
    27.09.1938-22.10.1938 Prapor lehkých tanků 1
    27.09.1938-22.10.1938 Velitelství dělostřelectva II. sboru
    27.09.1938-22.10.1938 Velitelství intendanční služby II. sboru
    27.09.1938-22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska II. sboru
    27.09.1938-22.10.1938 Velitelství zdravotnické služby II. sboru
    27.09.1938-22.10.1938 Velitelství ženijního vojska II. sboru
    27.09.1938-22.10.1938 17th Division
    27.09.1938-22.10.1938 1st Light Tanks Battalion
    27.09.1938-22.10.1938 1st Section /Organizational/ of the 2nd Corps
    27.09.1938-22.10.1938 2nd Section /Intelligence/ of the 2nd Corps
    27.09.1938-22.10.1938 33rd Border Area
    27.09.1938-22.10.1938 3rd Division
    27.09.1938-22.10.1938 3rd Section /Operating/ of the 2nd Corps
    27.09.1938-22.10.1938 4th Section /Logistic/ of the 2nd Corps
    27.09.1938-22.10.1938 Artillery Command of the 2nd Corps
    27.09.1938-22.10.1938 Engineer Command of the 2nd Corps
    27.09.1938-22.10.1938 Logistic Command of the 2nd Corps
    27.09.1938-22.10.1938 Medical Command of the 2nd Corps
    27.09.1938-22.10.1938 Signal Command of the 2nd Corps
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    krycí jméno DVOŘÁK 1 -
    Zdroje:
    Sources:
    VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů branné pohotovosti státu roku 1938, Velitelství "Dvořák"
    Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/57693#586824Verze : 2
    MOD