Poslední Akce - Karel Foud, Vladislav Krátký, Jan Vladař

Diskuse

Operace amerického a britského letectva nad územím Čech v dubnu a květnu 1945


Tato kniha vznikla díky nezjištné pomoci mnoha badatelů z celých Čech a Moravy, a je výsledkem zdlouhavé, často velmi náročné práce. Postihuje činnost amerického a britského stíhacího, taktického a bombardovacího letectva nad územím Čech v dubnu a květnu 1945. Protože mise především amerických leteckých jednotek nad Čechami byly nezřídka součástí rozsáhlejších operací, jsou jednotlivé, po dnech řazené kapitoly doplněny také o další významné letecké události v ostatních částech Evropy. Snahou autorů bylo předložit čtenářům maximální množství údajů, které jistě napomohou rozšířit poznatky o této dosud málo známé kapitole dějin letecké války nad Československem v letech 1939-1945. Je samozřejmé ,že všechna prezentovaná fakta nemusí korespondovat s jiným, autorům dosud neznámým pramenem.
Kniha obsahuje více jak 60 fotografií letadel, továren, strategických cílů, bombardovacích eskader, společních fotografií a pod.
Kniha také obsahuje různá data co se týče mapování letišť, zkratek a mnoho dalších zajímavých informací.
Tuto knihu vřele doporučuji celé veřejnosti, která se zajímá o válku ve vzduchu.


Úryvek citace z knihy:
"...většina domů, které jsem viděl, hořela. Možná, že některý z nich patřil právě jemu. Vyndal jsem pistoli a natáhl spoušť, ale sedlák mával bílým šátkem a naznačoval, abych ho následoval. Došli jsme k malému zemnímu krytu, kde byla ukryta jeho žena, dítě, matka a otec. Dítě plakalo. V tu chvíli jsem měl poprvé výčitky svědomí za to, co jsem dělal v této válce."
Warren Mauger
pilot B-17,sestřelený 25.dubna 1945 nad Plzní.


Vyšlo v nakladatelství Nava, cena 245,-Kč
URL : https://www.valka.cz/Posledni-Akce-Karel-Foud-Vladislav-Kratky-Jan-Vladar-t5977#14023 Verze : 0
POSLEDNÍ AKCE
Operace Amerického a Britského letectva nad územím Čech v dubnu a květnu 1945
Rok vydání 1997
Stran : 177
ISBN : 80-85254-98-0



Tuto publikaci hodnotím jako velice zdařilou!
Poslední Akce - Karel Foud, Vladislav Krátký, Jan Vladař - Titulní strana

Titulní strana
URL : https://www.valka.cz/Posledni-Akce-Karel-Foud-Vladislav-Kratky-Jan-Vladar-t5977#230549 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více