Torpedové bombardéry (Torpedonostsy)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 464 příspěvků vloženo, 1293 editováno a 446 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Torpedové bombardéry (Torpedonostsy)

  Avatar
  Režie : Semyon Aranovich
  Originální název : Torpedonostsy
  Datum vydání : 19.6.2006
  Zvuk : Stereo 2.0 - česky
  Délka : Rusko, 1983, 96 minut
  Hrají : Rodion Nahapetov, Aleksei Zharkov, Andrei Boltnev, Stanislav Sadalsky, Tatyana Kravchenko, Vera Glagoleva, Nadezhda Lukashevich, Vsevolod Shilovsky, Sergei Bekhterev, Aleksandr Filippenko, Yuri Duvanov, Yuri Kuznetsov, Eduard Volodarsky


  Film byl natočen na základě krátkých příběhů ruského spisovatele Yurie Guermana. Píše se rok 1944. Valká není zdaleka u konce, ale nepřítel je na ústupu. Mnoho pilotů si přivedlo své rodiny na leteckou základnu nedaleko Baltického moře, aby si novodili zdání normálního života po mnoha letech válečného teroru. Kdykoli může přijít povel k útoku a pro každého se může tento let stát posledním. (tolik oficialni popis)


  Videl sem ho zatim jen z casti. Kvalita obrazu je odstrasujici. Dej zatim nehodnotim. Dopisu jak budu mit cas se naj podivat.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/59841#215585Verze : 0
  Avatar
  Válka bez patosu, což je dost nezvyklé u filmů ruské provinience. Film popisuje vpodstatě banální a všední zápletky života pilotů a techniků "u letky" za "Velké vlastenecké války". Zdá se, že všichni zůčastnění ve čtvrtém roce války - okorali a berou ji jako každé zaměstnání s rozšafností sobě vlastní.
  Sledujeme pragmatický život kolem letadel, kterými jsou skutečné bombardéry IL-4 v tomto případě nosiče torpéd (jejich nekonečné "ládování" je až trapné) a létající čluny MBR-2, život v kantýně a na ubikacích - celkem zdařile prostřídané archivními záběry letadel v akci z dobových filmových týdeníků, zřejmě i kořistních. Děs válečné vřavy a dramatičnost boje se snaží režie dohnat na krvavých a planoucích mrtvolách v kokpitu, jenž zaživa glosovaly své frustrace z Němců a války jen v nejasných náznacích a které z bohorovného klidného dialogu nevyvedla hustá nepřátelská palba ani hořící motor.
  Trikové záběry poplatné úrovni doby vzniku - čadící modely na neurčitém pozadí. Filmu chybí dramatický spád a dobrá kamera s nápady.
  Celkově dost slabé - zajímavé jen pro fandy letecké techniky.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/59841#219195Verze : 0
  Avatar
  Tak jsem na trikrat konecne film dokoukal. "Maveric332" to vystihl naprosto presne a nemam k tomu co dodat. Proste kazdodeni seď na polnim letisti bez jakehokoliv nosneho deje v nevalne kvalite zpracovani. Skoda padesatikoruny za pujcovne.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/59841#219203Verze : 0
  Avatar
  Jako právě jeden z fanoušků letecké techniky jsem s překvapením poprvé v životě viděl pojíždějí Su-2, doteď jsem viděl jen fotky
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/59841#248952Verze : 0