Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 340 příspěvků vloženo, 1160 editováno a 319 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Sedm cest do pekla - Donald R. Burgett

  Avatar
  "Křičící orli", příslušníci americké 101. vzdušné výsadkové divize — mateřské jednotky fiktivního hrdiny Ryana ze Spielbergova filmu Zachraňte vojína Ryana —, se právě vrátili z bitvy "o příliš vzdálený most", z neblahé operace Market Garden, kterou řídil maršál Montgomery. Když se blížily Vánoce roku 1944, byla divize stažena z pásma bojů k zaslouženému odpočinku a rekreaci. Přestože se před několika málo týdny nepodařilo udržet předmostí na Rýně u Arnhemu, zdálo se, že Eisenhowerovu válečnou mašinerii již nic nezastaví. A pak Hitler nařídil mohutný německý protiútok domněle neproniknutelným Ardenským lesem. Drtivá přesila německých tankových a obrněných sil snadno prorazila řídce obsazené spojenecké linie a mířila na Antverpy a k pobřeží. Německé vítězství v bitvě o výběžek ("Battle of the Bulge"), jak se nyní toto střetnutí nazývá, by vrazilo klín mezi spojenecké armády, ochromilo jejich útok do nitra Říše a prodloužilo válku — možná o celé roky..


  Formát 134 x 205 mm, 256 stran, 10 str.čb. přílohy, pevná vazba s přebalem


  cena 238,-Kč
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/5985#14039Verze : 0
  MOD
  Avatar
  úžasná kniha, kdo se zajímá o výsadkáře za druhé světové, tak má povinnost si to přečíst a nejen tuto knihu, ale další tři díly od Burgetta. Čtou se jedním dechem. Už jsem je přečetl třikrát a pokaždé to byl pro mne zážitek a vždy něco nového mne tam zaujalo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/5985#85219Verze : 0
  Avatar
  Musím jenom souhlasit, kniha je to výborná, detailně popisuje jednotlivé bitvy, a zážitky. Také jsem se divil, jak Němci zaútočily na nemocnici u Noville a začali podřezávat raněné.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/5985#222254Verze : 0