Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 326 příspěvků vloženo, 1024 editováno a 326 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Divisní generál [1927-1953]

Division General

    Avatar
     
    Název hodnosti:
    Name of the Rank:
    divisní generál Division General
    Generálská skupina:
    Generals Group:
    generálové zbraní Generals of Arms
    Datum vzniku:
    Established:
    16.12.1927
    Předchůdce:
    Preceding Rank:
    generál IV. hodnostní třídy General of 4th Rank Class
    Datum zániku:
    Abolished:
    12.06.1953
    Nástupce:
    Succeeding Rank:
    generálporučík Lieutenant-General
    Hodnost vyšší:
    Higher Rank:
    armádní generál (16.12.1927-03.08.1947)
    sborový generál (03.08.1947-12.06.1953)
    Army General (16.12.1927-03.08.1947)
    Corps General (03.08.1947-12.06.1953)
    Hodnost nižší:
    Lower Rank:
    brigádní generál Brigadier General
    Hodnost obdobná:
    Equivalent Rank:
    generál šéf presidia
    generál šéf vojenský kontrolor
    generál šéf zdravotnictva
    generál šéf intendantstva
    generál šéf technické služby
    generál šéf justiční služby
    generál šéf veterinář

    Počet udělení:
    Number of Appointments:
    123
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60183#217010Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Datum povýšení
    Date of Appointment
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60183#422526Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Příjmení a jméno, titul
    Surname, Name and Title
    Hodnost
    Rank
    Datum a místo narození
    Date and Place of Birth
    Datum a místo úmrtí
    Date and Place of Decease
    Datum udělení hodnosti
    Date of Appointment
    Antony Jan
    Ing.
    divisní generál
    Division General
    17. srpen 1868
    Brno
    ?
    ?
    16.12.1927


    Bartoš František


    divisní generál
    Division General
    01.05.1880
    Chvalčovice
    16.09.1946
    Praha
    13.07.1933


    Bejl Jindřich


    divisní generál
    Division General
    14.10.1890
    Police nad Metují
    12.07.1973
    Turnov
    02.10.1945


    Beránek Josef


    divisní generál
    Division General
    26.02.1892
    Poštorná
    05.11.1978
    Dobříš
    19.02.1947


    Bílý Josef


    divisní generál
    Division General
    30.06.1872
    Žbonín
    30.09.1941
    Praha
    04.05.1928


    Bláha Silvestr
    Ing.
    divisní generál
    Division General
    31.12.1887
    Zvole
    06.11.1946
    Praha
    31.07.1934


    Boček Bohumil


    divisní generál
    Division General
    04.11.1894
    Sivice
    16.10.1952
    Valdice
    11.06.1945


    Brož Jaroslav


    divisní generál
    Division General
    15.10.1898
    Prostějov
    19.07.1979
    Brno
    01.12.1949


    Budín Ludvík


    divisní generál
    Division General
    20.08.1892
    Popelín
    01.02.1956
    Brno
    18.10.1948


    Bulandr Rudolf


    divisní generál
    Division General
    13.11.1896
    Kobylníky
    15.05.1967
    Praha
    18.10.1948


    Čeček Stanislav


    divisní generál
    Division General
    13.11.1886
    Líšno
    29.05.1930
    České Budějovice
    16.12.1927


    Čížek Jaroslav


    divisní generál
    Division General
    26.07.1891
    Plzeň
    30.01.1972
    Praha
    18.10.1948


    Doležal Mikuláš


    divisní generál
    Division General
    06.12.1889
    Vlásenice
    01.10.1941
    Praha
    22.01.1938


    Drgáč Šimon


    divisní generál
    Division General
    08.11.1892
    Mutěnice
    28.06.1980
    Praha
    18.10.1948


    Drnec Vladimír


    divisní generál
    Division General
    26.03.1895
    Chleby
    07.09.1986
    Praha
    18.10.1948


    Ejem Josef


    divisní generál
    Division General
    17.01.1892
    Radotín
    29.09.1957
    Praha
    18.10.1948


    Eliáš Alois
    Ing.
    divisní generál
    Division General
    29.09.1890
    Královské Vinohrady
    19.06.1942
    Praha
    05.03.1936


    Fajfr Jaroslav
    Ing.
    divisní generál
    Division General
    05.03.1883
    Louny
    08.08.1974
    Praha
    04.05.1928


    Faucher Louis-Eugène


    divisní generál
    Division General
    08.10.1874
    Saivres
    30.03.1964
    Saint-Maixent-École
    16.12.1927


    Fiala Emil


    divisní generál
    Division General
    07.08.1886
    Lhota
    13.07.1967
    Praha
    22.12.1936


    Fišera Alois


    divisní generál
    Division General
    31.07.1897
    Nová Skřeněř
    21.03.1981
    Lysá nad Labem
    18.10.1948


    Fusek Alexander


    divisní generál
    Division General
    07.02.1895
    Rakov
    16.02.1975
    Přerov
    01.12.1949


    Hanák Jindřich


    divisní generál
    Division General
    11.04.1867
    Rokycany
    30.01.1939
    Troppau
    16.12.1927


    Hanuš Josef


    divisní generál
    Division General
    14.09.1898
    Čáslav
    14.05.1953
    Praha
    18.10.1948


    Hasal Antonín


    divisní generál
    Division General
    07.01.1893
    Nová Huť pod Nižborem
    22.04.1960
    Washington
    11.01.1934


    Haužvic Čeněk


    divisní generál
    Division General
    05.04.1882
    Praha
    ?
    ?
    11.01.1934


    Hittl Arnošt


    divisní generál
    Division General
    02.11.1873
    Plzeň
    ?
    ?
    28.12.1931


    Holý Kamil


    divisní generál
    Division General
    28.09.1873
    České Budějovice
    26.01.1952
    Praha
    04.05.1928


    Homola Bedřich


    divisní generál
    Division General
    02.07.1887
    Běleč
    05.01.1943
    Berlin
    01.08.1935


    Horák Jan


    divisní generál
    Division General
    16.05.1868
    Ivanovice
    ?
    ?
    04.05.1928


    Hošek Rudolf


    divisní generál
    Division General
    03.04.1887
    Dobrochov
    20. listopad 1952
    Brno
    02.10.1945


    Hrabčík František


    divisní generál
    Division General
    30.11.1894
    Olomouc
    28.07.1967
    Praha
    16.02.1935


    Hruška Čeněk


    divisní generál
    Division General
    17.01.1889
    Praha
    12.12.1969
    Praha
    03.10.1950


    Hudeček Jiří


    divisní generál
    Division General
    16.04.1888
    Hrubá Vrbka
    13.10.1979
    Praha
    22.01.1938


    Husárek Karel


    divisní generál
    Division General
    31.01.1893
    Čehovice
    26.07.1972
    Praha
    30.07.1936


    Chalupa Vladimír


    divisní generál
    Division General
    06.10.1872
    Křešín
    09.05.1937
    Moravská Ostrava
    13.07.1933


    Imro Ján


    divisní generál
    Division General
    24.03.1897
    Antalfalva
    17.01.1990
    Brezno
    18.10.1948


    Ingr Sergej


    divisní generál
    Division General
    02.09.1894
    Vlkoš
    17.06.1956
    Paris
    22.01.1938


    Janáček Josef


    divisní generál
    Division General
    13.02.1885
    Sobíňov
    25.11.1954
    Sobíňov
    22.12.1936


    Janda František


    divisní generál
    Division General
    28.11.1898
    Nezamyslice
    24.04.1964
    Praha
    06.01.1949


    Janko Vladimír


    divisní generál
    Division General
    08.08.1917
    Nosislav
    14.03.1968
    Praha
    01.06.1953


    Janoušek Karel
    RNDr.
    divisní generál
    Division General
    30.10.1893
    Přerov
    27.10.1971
    Praha
    15.03.1945


    Kadlec Eduard


    divisní generál
    Division General
    16.03.1880
    Ústí nad Labem
    19.08.1961
    Karlovy Vary
    16.12.1927


    Kemlink Viktor
    JUDr.
    divisní generál
    Division General
    ?
    ?
    ?
    ?
    01.12.1949


    Klapálek Karel


    divisní generál
    Division General
    26.05.1893
    Nové Město nad Metují
    19.11.1984
    Praha
    11.06.1945


    Klecanda Vojtěch
    Doc.
    divisní generál
    Division General
    15.11.1888
    Praha
    22.04.1947
    Praha
    13.11.1930


    Kolařík František
    MontDr. Ing.
    divisní generál
    Division General
    28.09.1881
    Příbram
    29.07.1950
    Praha
    16.12.1927


    Kolařík Jan


    divisní generál
    Division General
    04.08.1895
    Luhačovice
    ?
    ?
    18.10.1948


    Kopal Václav


    divisní generál
    Division General
    19.09.1882
    Radkov
    09.10.1935
    Praha
    28.12.1931


    Köppl Josef


    divisní generál
    Division General
    27.07.1870
    Bzí
    20.11.1951
    Tatranské Matliare
    04.05.1928


    Kouřil František


    divisní generál
    Division General
    18.04.1892
    Záhlinice
    24.04.1964
    Kraslice
    18.10.1948


    Koutňák Josef
    JUDr.
    divisní generál
    Division General
    06.09.1890
    Uherské Hradiště
    22.10.1963
    Praha
    19.02.1947


    Kratochvíl Jan


    divisní generál
    Division General
    11.01.1889
    Horní Radechová
    15.03.1975
    Červený Kostelec
    02.10.1945


    Kratochvíl Václav


    divisní generál
    Division General
    24.09.1903
    Nové Veselí
    04.02.1988
    Praha
    01.05.1950


    Krejčí Ludvík


    divisní generál
    Division General
    17.08.1890
    Tuřany
    09.02.1972
    Ústí nad Orlicí
    04.05.1928


    Kroutil Josef


    divisní generál
    Division General
    10.03.1879
    Koválovice
    22.01.1936
    Opava
    13.07.1933


    Kroutil Rudolf
    JUDr.
    divisní generál
    Division General
    03.08.1884
    Prsklice
    26.08.1964
    Praha
    04.05.1928


    Kubita Alois


    divisní generál
    Division General
    25.01.1892
    Horní Bobrová
    06.07.1954
    Praha
    01.12.1949


    Kudláček Čeněk


    divisní generál
    Division General
    19.07.1896
    České Budějovice
    13.02.1967
    Syracusy
    19.02.1947


    Kutlvašr Karel


    divisní generál
    Division General
    27.01.1895
    Michalovice
    02.10.1961
    Praha
    26.10.1946


    Květoň Jan


    divisní generál
    Division General
    05.07.1893
    Majdalena
    27.01.1956
    Praha
    18.10.1948


    Laštovička Bohuslav


    divisní generál
    Division General
    29.04.1905
    Pelhřimov
    30.03.1981
    Praha
    03.10.1950


    Linhart Emil


    divisní generál
    Division General
    16.02.1889
    Loučany
    10.12.1959
    Praha
    11.01.1934


    Liška Alois


    divisní generál
    Division General
    20.11.1895
    Záborčí
    07.02.1977
    London
    1.06.1945


    Lomský Bohumír


    divisní generál
    Division General
    22.04.1914
    České Budějovice
    18.06.1992
    Praha
    03.10.1950


    Luža Vojtěch


    divisní generál
    Division General
    26.03.1891
    Uherský Brod
    03.10.1944
    Hříště
    31.07.1934


    Malec Josef


    divisní generál
    Division General
    28.02.1897
    Biskupice
    ?
    ?
    01.12.1949


    Mánek Josef


    divisní generál
    Division General
    17.09.1886
    Horní Sytová
    19.03.1972
    Praha
    30.07.1936


    Markus Mikuláš


    divisní generál
    Division General
    27.06.1897
    Málnapatak
    31.01.1967
    Ružomberok
    18.10.1948


    Melichar František


    divisní generál
    Division General
    31.08.1889
    Mladá Vožice
    23.06.1975
    Louny
    30.07.1936


    Mézl Ondřej


    divisní generál
    Division General
    02.12.1887
    Klopotovice
    06.09.1968
    Los Angeles
    05.03.1936


    Miklík Miroslav


    divisní generál
    Division General
    24.02.1892
    Koválovice
    19.04.1965
    Praha
    02.10.1945


    Němec Matěj


    divisní generál
    Division General
    08.11.1886
    Janov
    29.08.1975
    Praha
    02.10.1945


    Neumann Bedřich


    divisní generál
    Division General
    03.04.1891
    Třebichovice
    16.07.1964
    London
    24.10.1944


    Nosál František
    Ing.
    divisní generál
    Division General
    07.04.1889
    Těšice
    27.07.1963
    Praha
    04.05.1928


    Novák Zdeněk


    divisní generál
    Division General
    02.04.1891
    Paskov
    23.10.1988
    Zadní Třebáň
    02.10.1945


    Papoušek František


    divisní generál
    Division General
    24.10.1894
    Drahanovice
    29.03.1966
    Praha
    18.10.1948


    Patera František


    divisní generál
    Division General
    29.11.1906
    Ostrov
    06.06.1986
    Unhošť
    03.10.1950


    Píka Heliodor


    divisní generál
    Division General
    03.07.1897
    Štítina
    21.06.1949
    Plzeň
    02.10.1945


    Prchala Lev


    divisní generál
    Division General
    23.03.1892
    Polská Ostrava
    11.06.1963
    Feldbach
    04.05.1928


    Procházka Jaroslav
    JUDr.
    divisní generál
    Division General
    26.06.1897
    Plzeň
    07.08.1980
    Praha
    18.10.1948


    Přikryl Vladimír
    AgrDr. Ing.
    divisní generál
    Division General
    27.09.1887
    Kobylí
    16.02.1955
    Praha
    31.07.1934


    Pytlík Robert
    MUDr.
    divisní generál
    Division General
    11.12.1887
    Moravská Třebová
    26.07.1965
    Praha
    01.12.1949


    Reicin Bedřich


    divisní generál
    Division General
    29.09.1911
    Plzeň
    03.12.1952
    Praha
    03.10.1950


    Ruml Bedřich


    divisní generál
    Division General
    30.09.1888
    Lipovec
    16.03.1880
    Roztoky
    22.12.1936


    Růžička Jan


    divisní generál
    Division General
    ?
    ?
    ?
    ?
    01.12.1949


    Rychtermoc Robert


    divisní generál
    Division General
    09.04.1875
    Czegléd
    25.01.1946
    Praha
    04.05.1928


    Rytíř Otakar


    divisní generál
    Division General
    23.06.1913
    Vysoké Mýto
    06.05.1979
    Ostrava
    01.03.1952


    Sacher Vilém


    divisní generál
    Division General
    17.02.1907
    Prostějov
    14.08.1987
    Praha
    03.10.1950


    Sameš Antonín
    Ing.
    divisní generál
    Division General
    14.10.1895
    Horní Bukovina
    03.03.1966
    Praha
    18.10.1948


    Satorie Jan


    divisní generál
    Division General
    01.06.1894
    Podmokly
    06.04.1985
    Praha
    02.10.1945


    Seits Bruno


    divisní generál
    Division General
    01.08.1869
    Hutisko
    ?
    ?
    04.05.1928


    Sklenovský Bruno


    divisní generál
    Division General
    17.10.1893
    Větřkovice
    01.08.1957
    Toronto
    26.10.1946


    Slunečko František


    divisní generál
    Division General
    02.10.1886
    Mladá Vožice
    10.12.1963
    Praha
    01.12.1945


    Stanovský Vilém


    divisní generál
    Division General
    27.03.1896
    Moravská Ostrava
    14.07.1972
    Praha
    01.12.1949


    Svoboda Ludvík


    divisní generál
    Division General
    25.11.1895
    Hroznatín
    20.09.1979
    Praha
    10.05.1945


    Šindelář Jan


    divisní generál
    Division General
    18.09.1870
    Koloveč
    04.02.1953
    Praha
    04.05.1928


    Šípek Jan


    divisní generál
    Division General
    06.07.1886
    Kolín nad Labem
    17.02.1953
    Valdice
    22.01.1938


    Širica Michal


    divisní generál
    Division General
    01.02.1894
    Szmrecsán
    18.07.1970
    Bratislava
    19.02.1947


    Škvára Alfréd


    divisní generál
    Division General
    30.01.1866
    Nové Město nad Metují
    ?
    ?
    16.12.1927


    Škvařil Josef
    Doc. MUDr.
    divisní generál
    Division General
    15.04.1901
    Brno
    13.02.1979
    Praha
    01.12.1949


    Šlapák Jaroslav
    JUDr.
    divisní generál
    Division General
    1893


    19.07.1965
    Praha
    01.12.1949


    Šnejdárek Josef


    divisní generál
    Division General
    02.04.1875
    Napajedla
    13.05.1945
    Casablanca
    16.12.1927


    Španiel Oldřich


    divisní generál
    Division General
    11.02.1894
    Jaroměř
    29.11.1963
    Praha
    02.10.1945


    Šrámek Jaroslav
    JUDr.
    divisní generál
    Division General
    14.09.18791
    Josefov
    ?
    ?
    01.12.1949


    Tallavania František


    divisní generál
    Division General
    24.05.1894
    Královské Vinohrady
    03.01.1981
    Praha
    26.10.1946


    Teplý Bohumil
    Ing.
    divisní generál
    Division General
    26.09.1901
    Uhřetice
    1971
    Praha
    25.01.1951


    Thoř Václav


    divisní generál
    Division General
    13.12.1898
    Turnov
    ?
    ?
    01.02.1952


    Trejbal Josef
    Ing.
    divisní generál
    Division General
    20.04.1893
    Bukovec
    ?
    ?
    27.09.1949


    Ťokan Jaroslav


    divisní generál
    Division General
    28.12.1898
    Jeníšovice
    25.06.1985
    Hradec Králové
    01.02.1952


    Váňa Josef


    divisní generál
    Division General
    19.01.1893
    Ústrašín
    06.04.1976
    Český Brod
    05.03.1936


    Veger Karel


    divisní generál
    Division General
    03.11.1895
    Želeč
    ?
    ?
    03.10.1950


    Viest Rudolf


    divisní generál
    Division General
    24.09.1890
    Nagyröce
    00.04.1945
    nezvěstný / Missing
    22.01.1938


    Vicherek Alois
    Ing.
    divisní generál
    Division General
    20.06.1892
    Petřvald
    15.06.1956
    Praha
    02.10.1945


    Vitoušek Josef


    divisní generál
    Division General
    30.05.1879
    Besednice
    ?
    ?
    30.12.1929


    Vojcechovský Sergej


    divisní generál
    Division General
    29.10.1883
    Vitěbsk
    04.04.1951
    Tajšet, Ozernyj lager
    16.12.1927


    Vojta Hugo


    divisní generál
    Division General
    01.04.1885
    Tábor
    28.09.1941
    Praha
    11.01.1934


    Votruba Josef


    divisní generál
    Division General
    08.11.1879
    Debř
    07.10.1959
    Praha
    30.12.1929


    Voženílek Karel


    divisní generál
    Division General
    13.12.1883
    Týnisko
    23.03.1943
    Praha
    16.12.1927


    Wach Alois
    Ing.
    divisní generál
    Division General
    16.05.1883
    Šarfia
    06.12.1936
    Brno
    16.12.1927


    Weiss Čeněk


    divisní generál
    Division General
    30.10.1875
    Peruc
    27.12.1938
    Poděbrady
    16.12.1927


    Zapletal Bruno


    divisní generál
    Division General
    14.03.1903
    Valašské Meziříčí
    06.11.1976
    Valašské Meziříčí
    01.12.1949


    Žák Miloš


    divisní generál
    Division General
    11.06.1891
    Blansko
    16.05.1970
    Praha
    22.01.1938


    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60183#374539Verze : 67
    MOD