Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 341 příspěvků vloženo, 1317 editováno a 317 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Wach, Alois

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wach Wach
    Jméno:
    Given Name:
    Alois Alois
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alois Wach
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    divisní generál Division General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    Ing. M.Sc.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    16.05.1873 Pozsonysárfö /
    16.05.1873 Pozsonysárfö /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    06.12.1936 Brno / 06.12.1936 Brno /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ? ?
    Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    ? ?
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60639#218580Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Wach Wach
    Jméno:
    Given Name:
    Alois Alois
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Alois Wach
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.09.1883-DD.09.1891 Státní reálné gymnasium, Litomyšl
    DD.09.1883-DD.09.1891 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.08.1892-DD.08.1895 Vojenská technická akademie, Wien
    DD.10.1899-DD.10.1901 Vyšší dělostřelecký kurs, Wien
    DD.01.1922-DD.03.1922 Středisko taktických dělostřeleckých studií, Metz
    DD.02.1924-DD.04.1924 Informační kurs pro generály a vyšší štábní důstojníky, Praha
    DD.08.1892-DD.08.1895 ?
    DD.10.1899-DD.10.1901 ?
    DD.01.1922-DD.03.1922 ?
    DD.02.1924-DD.04.1924 ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    18.08.1895 poručík rakousko-uherské branné moci
    01.05.1899 nadporučík rakousko-uherské branné moci
    01.05.1908 setník rakousko-uherské branné moci
    01.11.1911 major rakousko-uherské branné moci
    01.08.1914 podplukovník rakousko-uherské branné moci
    01.11.1916 plukovník rakousko-uherské branné moci
    15.03.1919 plukovník domobrany
    21.05.1919 plukovník generálního štábu
    16.12.1921 generál V. hodnostní třídy
    16.12.1927 brigádní generál
    04.05.1928 divisní generál
    01.12.1932 výslužba
    18.08.1895 ?
    01.05.1899 ?
    01.05.1908 ?
    01.11.1911 ?
    01.08.1914 ?
    01.11.1916 ?
    15.03.1919 ?
    21.05.1919 ?
    16.12.1921 General of 5th Rank Class
    16.12.1927 Brigade General
    04.05.1928 Division General
    01.12.1932 Retirement
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    05.06.1919-10.10.1919 Velitel : Velitelství dělostřelectva armádního sboru
    23.05.1919-10.10.1919 Velitel : Zemský dělostřelecký inspektorát na Moravě
    10.10.1919-10.12.1919 Velitel : Zemský dělostřelecký inspektorát pro Moravu a Slezsko
    09.03.1922-DD.07.1923 Velitel : Dělostřelecký a zbrojní odbor ministerstva
    00.09.1923-15.09.1925 Velitel : Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko
    15.09.1925-16.12.1927 Velitel : Velitelství zemského dělostřelectva v Brně
    16.12.1927-04.05.1928 Velitel : Velitelství zemského dělostřelectva v Brně
    04.05.1928-30.11.1932 Velitel : Velitelství zemského dělostřelectva v Brně

    Ručně vyplněné položky:
    DD.08.1892-DD.08.1895 vojenské studium, Wien
    DD.08.1895-DD.10.1899 velitel dělostřelecké čety Divisního dělostřeleckého pluku č. 26, Terezín
    DD.10.1899-DD.10.1901 vojenské studium, Wien
    DD.10.1901-DD.11.1903 důstojník velitelství Polní dělostřelecké brigády č. 14, Wien
    DD.11.1903-DD.11.1908 velitel dělostřelecké baterie Divisního dělostřeleckého pluku č. 25, Josefov
    DD.11.1908-DD.04.1915 výcvikový referent Generálního inspektorátu dělostřelectva, Wien
    DD.04.1915-DD.11.1915 zbrojní referent dělostřeleckého štábu u velitelství 11. armády, východoevropské válčiště
    DD.11.1915-DD.03.1916 zbrojní referent dělostřeleckého štábu u velitelství 3. armády, balkánské válčiště
    DD.03.1916-DD.07.1917 velitel Hrubého dělostřeleckého pluku č. 8, italské válčiště
    DD.07.1917-DD.11.1917 velitel dělostřelectva Horské brigády č. 56, italské válčiště
    DD.11.1917-DD.11.1918 velitel Polní dělostřelecké brigády č. 49, italské válčiště
    03.11.1918-03.11.1918 zajetí na italském válčišti
    DD.11.1918-DD.03.1919 italské zajatecké tábory
    DD.03.1919-DD.05.1919 zástupce velitele úseku Velitelství československé somobrany, Galatare a přesun
    DD.05.1919-DD.06.1919 velitel dělostřelectva Vrchního velitelství vojsk operujících na Těšínsku, slezské válčiště
    DD.06.1919-DD.10.1919 velitel dělostřelectva Armádního sboru Podhajského, slovenské válčiště
    DD.10.1919-DD.12.1919 služební cesta ve Francii
    DD.12.1919-DD.06.1921 inspektor Inspektorátu dělostřelectva, Praha
    DD.06.1921-DD.01.1922 přednosta Zbrojního odboru ministerstva, Praha
    DD.01.1922-DD.03.1922 vojenské studium, Metz
    DD.03.1922-DD.07.1923 přednosta Dělostřeleckého a zbrojního odboru ministerstva, Praha
    DD.07.1923-DD.02.1924 velitel Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko, Brno
    DD.02.1924-DD.04.1924 vojenské studium, Praha
    DD.04.1924-DD.09.1925 velitel Velitelství zemského dělostřelectva pro Moravu a Slezsko, Brno
    DD.09.1925-DD.11.1932 velitel Velitelství zemského dělostřelectva v Brně
    Automatically linked items:
    23.05.1919-10.10.1919 Commander : Land Artillery Inspectorate in Moravia
    05.06.1919-10.10.1919 Commander : Army Corps Artillery Command
    10.10.1919-10.12.1919 Commander : Land Artillery Inspectorate for Moravia and Silesia
    09.03.1922-DD.07.1923 Commander : Artillery and Arms Department of the Ministry
    00.09.1923-15.09.1925 Commander : Land Artillery Command for Moravia and Silesia
    15.09.1925-16.12.1927 Commander : Land Artillery Command in Brno
    16.12.1927-04.05.1928 Commander : Land Artillery Command in Brno
    04.05.1928-30.11.1932 Commander : Land Artillery Command in Brno

    Manually added items:
    DD.08.1892-DD.08.1895 ?
    DD.08.1895-DD.10.1899 ?
    DD.10.1899-DD.10.1901 ?
    DD.10.1901-DD.11.1903 ?
    DD.11.1903-DD.11.1908 ?
    DD.11.1908-DD.04.1915 ?
    DD.04.1915-DD.11.1915 ?
    DD.11.1915-DD.03.1916 ?
    DD.03.1916-DD.07.1917 ?
    DD.07.1917-DD.11.1917 ?
    DD.11.1917-DD.11.1918 ?
    03.11.1918-03.11.1918 ?
    DD.11.1918-DD.03.1919 ?
    DD.03.1919-DD.05.1919 ?
    DD.05.1919-DD.06.1919 ?
    DD.06.1919-DD.10.1919 ?
    DD.10.1919-DD.12.1919 ?
    DD.12.1919-DD.06.1921 ?
    DD.06.1921-DD.01.1922 ?
    DD.01.1922-DD.03.1922 ?
    DD.03.1922-DD.07.1923 ?
    DD.07.1923-DD.02.1924 ?
    DD.02.1924-DD.04.1924 ?
    DD.04.1924-DD.09.1925 ?
    DD.09.1925-DD.11.1932 ?
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60639#385037Verze : 0
    MOD
    Avatar
    hmpf, tak co je tohle Pozsonysárfö to teda netusim ? nemuze to byt Bratislava (Pozsony) ?
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60639#385048Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Miesto narodenia je Nitrianska Blatnica, okr. Topoľčany, dobovo NYITRASÁRFÖ.
    Zdroj: www.familysearch.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60639#596121Verze : 0