Neumann, Bedřich

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 387 příspěvků vloženo, 2028 editováno a 2795 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Neumann, Bedřich

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Neumann Neumann
    Jméno:
    Given Name:
    Bedřich Bedřich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Bedřich Neumann
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    divisní generál Division General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    03.04.1891 Třebichovice / 03.04.1891 Trebichovice /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    15.07.1964 Londýn 15.07.1964 London
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ? ?
    Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    ? ?
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60756#218821Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Neumann Neumann
    Jméno:
    Given Name:
    Bedřich Bedřich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Bedřich Neumann
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.09.1902-DD.07.1910 Státní reálné gymnasium, Slaný
    DD.10.1910-DD.06.1911 Českoslovanská akademie obchodní, abiturientský kurs, Praha
    DD.09.1902-DD.07.1910 ?
    DD.10.1910-DD.06.1911 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.11.1912-DD.02.1913 Škola jednoročních dobrovolníků, Belovar
    DD.09.1916-DD.01.1917 Důstojnický zdokonalovací kurs, Bělgorod
    DD.12.1917-DD.03.1918 Kulometný kurs pro důstojníky, Jassi
    DD.10.1920-DD.10.1921 Kurs pro výchovu důstojníků generálního štábu, Praha
    DD.10.1921-DD.09.1922 Válečná škola, Praha
    DD.01.1931-DD.06.1931 Kurs pro vyšší velitele, Praha
    DD.11.1912-DD.02.1913 ?
    DD.09.1916-DD.01.1917 ?
    DD.12.1917-DD.03.1918 ?
    DD.10.1920-DD.10.1921 ?
    DD.10.1921-DD.09.1922 ?
    DD.01.1931-DD.06.1931 ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.10.1913 kadet rakousko-uherské branné moci
    01.09.1914 praporčík rakousko-uherské branné moci
    01.10.1916 praporčík ruské armády
    01.07.1917 podporučík ruské armády
    07.02.1918 poručík legií
    17.08.1918 podkapitán legií
    13.12.1918 major legií
    20.11.1920 major pěchoty
    20.09.1922 major generálního štábu
    28.06.1923 podplukovník generálního štábu
    04.05.1928 plukovník generálního štábu
    01.07.1933 brigádní generál
    24.10.1944 divisní generál
    01.06.1948 výslužba
    01.10.1913 ?
    01.09.1914 ?
    01.10.1916 ?
    01.07.1917 ?
    07.02.1918 ?
    17.08.1918 ?
    13.12.1918 ?
    20.11.1920 ?
    20.09.1922 ?
    28.06.1923 ?
    04.05.1928 ?
    01.07.1933 Brigade General
    24.10.1944 Division General
    01.06.1948 Retirement
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    30.09.1928-03.12.1928 Velitel : Pěší pluk 5
    00.02.1929-00.12.1931 Velitel : 1. oddělení /organisační/ hlavního štábu branné moci
    01.11.1935-25.09.1938 Velitel : 5. divise
    25.09.1938-22.10.1938 Velitel : 31. hraniční oblast
    13.06.1940-14.08.1940 Velitel : 1. československá divise
    12.08.1940-01.07.1941 Velitel : Československá smíšená brigáda
    01.07.1941-DD.01.1943 Velitel : Československá samostatná brigáda

    Ručně vyplněné položky:
    DD.10.1912-DD.11.1912 jednoroční dobrovolník Pěšího pluku č. 97, Karlovac
    DD.11.1912-DD.02.1913 vojenské studium, Belovar
    DD.02.1913-DD.09.1913 velitel pěší čety Infanterie-Regiment Nr. 97, Karlovac
    DD.07.1914-DD.08.1914 velitel pěší čety Infanterie-Regiment Nr. 18, východoevropské válčiště
    DD.08.1914-DD.01.1915 nemocniční ošetřování
    DD.01.1915-DD.03.1915 velitel pěší čety Infanterie-Regiment Nr. 18, východoevropské válčiště
    18.03.1915-18.03.1915 zajetí na východoevropském válčišti
    DD.03.1915-DD.07.1916 ruské zajatecké tábory
    DD.07.1916-DD.09.1916 dobrovolník Československého náhradního praporu, Kijev
    DD.09.1916-DD.01.1917 vojenské studium, Bělgorod
    DD.01.1917-DD.08.1917 náborový emisar
    DD.08.1917-DD.12.1917 velitel kulometné roty 6. československého střeleckého pluku, Pirjatin
    DD.12.1917-DD.03.1918 vojenské studium, Jassi
    DD.03.1918-DD.05.1918 velitel kulometné roty 6. československého střeleckého pluku, přesun a sibiřské válčiště
    DD.05.1918-DD.08.1918 nemocniční ošetřování
    DD.08.1918-DD.11.1918 velitel praporu 11. československého střeleckého pluku, sibiřské válčiště
    DD.11.1918-DD.03.1919 učitel Školy na důstojníky pěchoty, Kyštym
    DD.03.1919-DD.07.1920 zástupce velitele 11. československého střeleckého pluku, sibiřské válčiště a přesun
    DD.07.1920-DD.10.1920 repatriační dovolená
    DD.10.1920-DD.09.1922 vojenské studium, Praha
    DD.09.1922-DD.03.1924 důstojník Hlavního štábu branné moci, Praha
    DD.03.1924-DD.09.1928 přednosta skupiny Hlavního štábu branné moci, Praha
    DD.09.1928-DD.09.1929 velitel Pěšího pluku 5, Praha
    DD.09.1929-DD.01.1931 přednosta 1. oddělení /organisačního/ Hlavního štábu branné moci, Praha
    DD.01.1931-DD.06.1931 vojenské studium, Praha
    DD.06.1931-DD.09.1931 přednosta 1. oddělení /organisačního/ Hlavního štábu branné moci, Praha
    DD.09.1931-DD.09.1935 druhý zástupce náčelníka Hlavního štábu branné moci, Praha
    DD.09.1935-DD.09.1938 velitel Divise 5, České Budějovice
    DD.09.1938-DD.10.1938 velitel Hraniční oblasti 31, branná pohotovost státu
    DD.10.1938-DD.04.1939 velitel Divise 5, České Budějovice
    DD.04.1939-DD.08.1939 přidělený generál Hlavního štábu branné moci v likvidaci, Praha
    16.01.1940-16.01.1940 odchod do exilu
    DD.02.1940-DD.06.1940 náčelník štábu Československé vojenské správy, Paris
    DD.06.1940-DD.08.1940 velitel 1. československé divise, západoevropské válčiště
    DD.08.1940-DD.07.1941 velitel Československé smíšené brigády, západoevropské válčiště
    DD.07.1941-DD.01.1943 velitel Československé samostatné brigády, západoevropské válčiště
    DD.01.1943-DD.09.1944 náčelník Štábu pro vybudování branné moci, London
    DD.09.1944-DD.04.1945 náčelník štábu Hlavního velitelství branné moci, London
    DD.04.1945-DD.08.1945 mimo službu
    DD.08.1945-DD.03.1946 zástupce velitele Vojenské oblasti 1, Praha
    DD.03.1946-DD.03.1948 úsporný komisař Ministerstva národní obrany, Praha
    DD.03.1948-DD.06.1948 dovolená s čekaným
    Automatically linked items:
    30.09.1928-03.12.1928 Commander : 5th Infantry Regiment
    00.02.1929-00.12.1931 Commander : 1st Section /Organizational/ of the Headquarters of the Armed Forces
    01.11.1935-25.09.1938 Commander : 5th Division
    25.09.1938-22.10.1938 Commander : 31st Border Area
    13.06.1940-14.08.1940 Commander : 1st Czechoslovak Division
    12.08.1940-01.07.1941 Commander : Czechoslovak Composite Brigade
    01.07.1941-DD.01.1943 Commander : Czechoslovak Indipendent Brigade

    Manually added items:
    DD.10.1912-DD.11.1912 ?
    DD.11.1912-DD.02.1913 ?
    DD.02.1913-DD.09.1913 ?
    DD.07.1914-DD.08.1914 ?
    DD.08.1914-DD.01.1915 ?
    DD.01.1915-DD.03.1915 ?
    18.03.1915-18.03.1915 ?
    DD.03.1915-DD.07.1916 ?
    DD.07.1916-DD.09.1916 ?
    DD.09.1916-DD.01.1917 ?
    DD.01.1917-DD.08.1917 ?
    DD.08.1917-DD.12.1917 ?
    DD.12.1917-DD.03.1918 ?
    DD.03.1918-DD.05.1918 ?
    DD.05.1918-DD.08.1918 ?
    DD.08.1918-DD.11.1918 ?
    DD.11.1918-DD.03.1919 ?
    DD.03.1919-DD.07.1920 ?
    DD.07.1920-DD.10.1920 ?
    DD.10.1920-DD.09.1922 ?
    DD.09.1922-DD.03.1924 ?
    DD.03.1924-DD.09.1928 ?
    DD.09.1928-DD.09.1929 ?
    DD.09.1929-DD.01.1931 ?
    DD.01.1931-DD.06.1931 ?
    DD.06.1931-DD.09.1931 ?
    DD.09.1931-DD.09.1935 ?
    DD.09.1935-DD.09.1938 ?
    DD.09.1938-DD.10.1938 ?
    DD.10.1938-DD.04.1939 ?
    DD.04.1939-DD.08.1939 ?
    16.01.1940-16.01.1940 ?
    DD.02.1940-DD.06.1940 ?
    DD.06.1940-DD.08.1940 ?
    DD.08.1940-DD.07.1941 ?
    DD.07.1941-DD.01.1943 ?
    DD.01.1943-DD.09.1944 ?
    DD.09.1944-DD.04.1945 ?
    DD.04.1945-DD.08.1945 ?
    DD.08.1945-DD.03.1946 ?
    DD.03.1946-DD.03.1948 ?
    DD.03.1948-DD.06.1948 ?
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1919
    Řád Sokola - s meči
    Order of Falcon with Swords
    Řád Sokola - s meči
    -


    DD.MM.1920
    Válečný kříž
    Croix de Guerre
    Croix de Guerre
    -


    DD.MM.1920
    Československý válečný kříž 1914-1919
    Czechoslovak War Cross 1914-1919
    Československý válečný kříž 1914-1919
    -


    DD.MM.1920
    Řád Za vynikající službu
    Distinguished Service Order
    Distinguished Service Order
    -


    DD.MM.1922
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    DD.MM.1922
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.1926
    Řád Čestné legie 5. třída
    Order of Legion of Honour 5th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Chevalier
    -


    DD.MM.1931
    Medaile Za vojenské zásluhy 1917
    Medal of Military Merit 1917
    Μετάλλιο Στρατιωτικής Αξίας
    -
    Rumunská spojená knížectví [1861-1881] / United Principalites of Romania [1861-1881]

    DD.MM.1935
    Řád Rumunské hvězdy 4. třída
    Order of Star of Romania 4th Class
    Ordinul Steaua României Ofițer
    -


    DD.MM.1935
    Řád polského znovuzrození 3. třída
    Order of Polonia Restituta 3rd Class
    Order Odrodzenia Polski III Klasa
    -


    DD.MM.1936
    Řád Sv. Sávy 2. třída
    Order of St. Sava 2nd Class
    Орден Светог Саве 2. ред
    -


    DD.MM.1937
    Řád rumunské koruny 3. třída
    Order of Crown of Romania 3rd Class
    Ordinul Coroana României Comandor
    -


    DD.MM.1940
    Řád Čestné legie 4. třída
    Order of Legion of Honour 4th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Officier
    -


    DD.MM.1941
    Řád lázně rytíř komandér (vojenský) 2. třída
    Order of Bath Knight Commander (Mil.) 2nd Class
    Order of Bath Knight Commander (Mil.) 2nd Class
    -


    DD.MM.1941
    Řád polského znovuzrození 2. třída
    Order of Polonia Restituta 2nd Class
    Order Odrodzenia Polski II Klasa
    -


    DD.MM.1941
    Kříž za chrabrost
    Cross of Valour
    Krzyż Walecznych
    -


    DD.MM.1942
    Řád Jugoslávské koruny 3. třída
    Order of Yugoslav Crown 3rd Class
    Orden Jugoslavenske krune 3 stepen
    -


    DD.MM.1944
    Československá vojenská pamětní medaile za službu v československé armádě v zahraničí
    The Commemorative Medal of the Czechoslovak Army
    Československá vojenská pamětní medaile za službu v československé armádě v zahraničí
    -


    DD.MM.1944
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy" I. stupeň
    Medal for Merit 1st Class
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy"" I. stupeň
    -


    DD.MM.1945
    Pamětní odznak Čs. dobrovolce z let 1918-1919
    Commemorative Cross of Czechoslovak Volunteers from 1918-1919
    Pamětní odznak Čs. dobrovolce z let 1918-1919
    -


    DD.MM.1945
    Hvězda 1939-1945
    1939–45 Star
    1939–45 Star
    -


    DD.MM.1945
    Medaile Za obranu
    Defence Medal
    Defence Medal
    -


    DD.MM.1945
    Válečná medaile 1939-1945
    War Medal 1939-1945
    War Medal 1939-1945
    -


    DD.MM.1945
    Záslužná legie komandér (2. třída)
    Legion of Merit Commander (2nd Class)
    Legion of Merit Commander (2nd Class)
    -


    DD.MM.1947
    Řád Čestné legie 3. třída
    Order of Legion of Honour 3rd Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Commandeur
    -


    DD.MM.1947
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    DD.MM.1947
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    Czechoslovak medal "For Gallantry"
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    -


    DD.MM.1947
    Pamětní odznak druhého národního odboje
    The Commemorative medal of the Second National Revolt
    Pamětní odznak druhého národního odboje
    -


    08.05.2010
    Kříž obrany státu ministra obrany České republiky
    State Defence Cross of the defence minister of the Czech republic
    Kříž obrany státu ministra obrany České republiky
    in memoriam

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60756#375406Verze : 0
    MOD