Ruml, Bedřich

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 379 příspěvků vloženo, 2091 editováno a 3222 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Ruml, Bedřich

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ruml Ruml
    Jméno:
    Given Name:
    Bedřich Bedřich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Bedřich Ruml
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    divisní generál Division General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    30.09.1888 Lipovec / 30.09.1888 Lipovec /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    16.03.1980 Roztoky / 16.03.1980 Roztoky /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    ? ?
    Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    ? ?
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60763#218828Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Ruml Ruml
    Jméno:
    Given Name:
    Bedřich Bedřich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Bedřich Ruml
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.09.1904-DD.07.1908 Učitelský ústav, Kutná Hora
    DD.09.1904-DD.07.1908 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.12.1913-DD.05.1914 Škola jednoročních dobrovolníků, Čáslav
    DD.12.1917-DD.06.1918 Důstojnický kurs, Ostroljuča a přesun
    DD.11.1920-DD.11.1921 Kurs pro důstojníky generálního štábu, Praha
    DD.11.1921-DD.09.1922 Válečná škola, Praha
    DD.01.1931-DD.08.1931 Kurs pro vyšší velitele, Praha
    DD.12.1913-DD.05.1914 ?
    DD.12.1917-DD.06.1918 ?
    DD.11.1920-DD.11.1921 ?
    DD.11.1921-DD.09.1922 ?
    DD.01.1931-DD.08.1931 ?
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    20.08.1918 praporčík legií
    17.01.1919 podporučík legií
    01.05.1919 poručík legií
    01.01.1920 kapitán legií
    05.09.1920 kapitán dělostřelectva
    02.12.1921 štábní kapitán dělostřelectva
    20.09.1922 štábní kapitán generálního štábu
    22.12.1922 major generálního štábu
    10.01.1925 podplukovník generálního štábu
    04.05.1928 plukovník generálního štábu
    21.02.1933 brigádní generál
    22.12.1936 divisní generál
    01.07.1939 výslužba
    20.08.1918 ?
    17.01.1919 ?
    01.05.1919 ?
    01.01.1920 ?
    05.09.1920 ?
    02.12.1921 ?
    20.09.1922 ?
    22.12.1922 ?
    10.01.1925 ?
    04.05.1928 ?
    21.02.1933 Brigade General
    22.12.1936 Division General
    01.07.1939 Retirement
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.10.1925-DD.03.1928 Velitel : Dělostřelecký pluk 52
    DD.03.1928-04.05.1928 Velitel : 4. polní dělostřelecká brigáda
    04.05.1928-DD.08.1928 Velitel : 4. polní dělostřelecká brigáda
    DD.08.1928-DD.01.1929 Velitel : Dělostřelecký pluk 52
    DD.01.1929-DD.09.1930 Velitel : 6. polní dělostřelecká brigáda
    DD.09.1930-DD.01.1931 Velitel : II./2. oddělení /zbrojně materiální/
    DD.08.1931-21.02.1933 Velitel : II./2. oddělení /zbrojně materiální/
    21.02.1933-01.09.1933 Velitel : II./2. oddělení /zbrojně materiální/
    01.09.1933-DD.11.1933 Velitel : II./2. oddělení /zbrojně materiální a automobilního materiálu/
    DD.11.1933-DD.10.1935 Velitel : Dělostřelecké učiliště
    15.10.1935-15.11.1935 Velitel : Velitelství dělostřelectva II. sboru
    15.11.1935-30.09.1936 Velitel : 3. divise
    24.09.1938-27.10.1938 Velitel : Velitelství XII. hraničního pásma

    Ručně vyplněné položky:
    DD.10.1913-DD.12.1913 jednoroční dobrovolník Zeměbraneckého pěšího pluku č. 12, Čáslav
    DD.12.1913-DD.05.1914 vojenské studium, Čáslav
    DD.05.1914-DD.09.1914 velitel pěší čety Zeměbraneckého pěšího pluku č. 12, Čáslav a východoevropské válčiště
    14.09.1914-14.09.1914 zajetí na východoevropském válčišti
    DD.09.1914-DD.06.1917 ruské zajatecké tábory
    DD.06.1917-DD.09.1917 dobrovolník 7. československého střeleckého pluku, Běrezaň
    DD.09.1917-DD.11.1917 dobrovolník 2. československého dělostřeleckého oddílu, Gogolevo
    DD.11.1917-DD.12.1917 dobrovolník 2. československé dělostřelecké brigády, Ostroljuča
    DD.12.1917-DD.06.1918 vojenské studium, Ostroljuča a přesun
    DD.06.1918-DD.09.1918 velitel dělostřelecké čety 2. československé dělostřelecké brigády, sibiřské válčiště
    DD.09.1918-DD.12.1918 člen Československé přejímací materiálové komise, Charbin
    DD.12.1918-DD.03.1919 pobočník velitele posádky, Charbin
    DD.03.1919-DD.04.1919 důstojník velitelství 2. československé dělostřelecké brigády, sibiřské válčiště
    DD.04.1919-DD.01.1920 velitel 2. československého obrněného vlaku, sibiřské válčiště
    DD.01.1920-DD.08.1920 nemocniční ošetřování a přesun
    DD.08.1920-DD.11.1920 repatriační a zdravotní dovolená
    DD.11.1920-DD.09.1922 vojenské studium, Praha
    DD.09.1922-DD.10.1924 důstojník 4. oddělení /etapního/ Hlavního štábu branné moci, Praha
    DD.10.1924-DD.10.1925 důstojník 17. oddělení /dělostřeleckého/ ministerstva, Praha
    DD.10.1925-DD.03.1928 velitel Dělostřeleckého pluku 52, Josefov
    DD.03.1928-DD.08.1928 zatímní velitel Polní dělostřelecké brigády 4, Hradec Králové
    DD.08.1928-DD.01.1929 velitel Dělostřeleckého pluku 52, Josefov
    DD.01.1929-DD.09.1930 velitel Polní dělostřelecké brigády 6, Brno
    DD.09.1930-DD.01.1931 přednosta II/2. oddělení /zbrojně materiálního/ ministerstva, Praha
    DD.01.1931-DD.08.1931 vojenské studium, Praha
    DD.08.1931-DD.11.1933 přednosta II/2. oddělení /zbrojně materiálního/ ministerstva, Praha
    DD.11.1933-DD.10.1935 velitel Dělostřeleckého učiliště, Olomouc
    DD.10.1935-DD.11.1935 velitel dělostřelectva Sboru II, Hradec Králové
    DD.11.1935-DD.09.1936 zatímní velitel Divise 3, Litoměřice
    DD.09.1936-DD.09.1938 zástupce velitele Sboru II, Hradec Králové
    DD.09.1938-DD.10.1938 velitel Hraničního pásma XII, branná pohotovost státu
    DD.10.1938-DD.05.1939 zástupce velitele Sboru II, Hradec Králové
    Automatically linked items:
    DD.10.1925-DD.03.1928 Commander : 52nd Artillery Regiment
    DD.03.1928-04.05.1928 Commander : 4th Field Artillery Brigade
    04.05.1928-DD.08.1928 Commander : 4th Field Artillery Brigade
    DD.08.1928-DD.01.1929 Commander : 52nd Artillery Regiment
    DD.01.1929-DD.09.1930 Commander : 6th Field Artillery Brigade
    DD.09.1930-DD.01.1931 Commander : 2nd Section /Arms Material/ of the 2nd Department
    DD.08.1931-21.02.1933 Commander : 2nd Section /Arms Material/ of the 2nd Department
    21.02.1933-01.09.1933 Commander : 2nd Section /Arms Material/ of the 2nd Department
    01.09.1933-DD.11.1933 Commander : 2nd Section /Arms and Automobile Material/ of the 2nd Department
    DD.11.1933-DD.10.1935 Commander : Infantry Troops School
    15.10.1935-15.11.1935 Commander : 2nd Corps Artillery Command
    15.11.1935-30.09.1936 Commander : 3rd Division
    24.09.1938-27.10.1938 Commander : Headquarters of the 12th Border Zone

    Manually added items:
    DD.10.1913-DD.12.1913 ?
    DD.12.1913-DD.05.1914 ?
    DD.05.1914-DD.09.1914 ?
    14.09.1914-14.09.1914 ?
    DD.09.1914-DD.06.1917 ?
    DD.06.1917-DD.09.1917 ?
    DD.09.1917-DD.11.1917 ?
    DD.11.1917-DD.12.1917 ?
    DD.12.1917-DD.06.1918 ?
    DD.06.1918-DD.09.1918 ?
    DD.09.1918-DD.12.1918 ?
    DD.12.1918-DD.03.1919 ?
    DD.03.1919-DD.04.1919 ?
    DD.04.1919-DD.01.1920 ?
    DD.01.1920-DD.08.1920 ?
    DD.08.1920-DD.11.1920 ?
    DD.11.1920-DD.09.1922 ?
    DD.09.1922-DD.10.1924 ?
    DD.10.1924-DD.10.1925 ?
    DD.10.1925-DD.03.1928 ?
    DD.03.1928-DD.08.1928 ?
    DD.08.1928-DD.01.1929 ?
    DD.01.1929-DD.09.1930 ?
    DD.09.1930-DD.01.1931 ?
    DD.01.1931-DD.08.1931 ?
    DD.08.1931-DD.11.1933 ?
    DD.11.1933-DD.10.1935 ?
    DD.10.1935-DD.11.1935 ?
    DD.11.1935-DD.09.1936 ?
    DD.09.1936-DD.09.1938 ?
    DD.09.1938-DD.10.1938 ?
    DD.10.1938-DD.05.1939 ?
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1919
    Řád Sokola - s meči
    Order of Falcon with Swords
    Řád Sokola - s meči
    -


    DD.MM.1920
    Československý válečný kříž 1914-1919
    Czechoslovak War Cross 1914-1919
    Československý válečný kříž 1914-1919
    -


    DD.MM.1920
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.1921
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    DD.MM.1933
    Řád Sv. Sávy 3. třída
    Order of St. Sava 3rd Class
    Орден Светог Саве 3. ред
    -

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60763#375760Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Vážení,
    Bedřich Ruml během své služby v Československém zahraničním vojsku na Rusi, byl v letech 1919-1920 vyzbrojen osobní zbraní - revolverem Colt, neznámého typu a ráže, který měl evidenční číslo: 12703.


    Protože v té době zastával funkci velitele obrněného vlaku Úderník, byl vybaven kompasem, dalekohledem a k zbrani měl přidělenu zásobou 50 kusů nábojů.


    Zdroj
    VÚA Praha, fond OV Úderník, roky 1918-1920, karton č. 1, obě citované složky nemají vlastní označení.
    -
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60763#374658Verze : 0
    MOD