Hlavní stan nejvyššího velení [1941-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 426 příspěvků vloženo, 1831 editováno a 503 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hlavní stan nejvyššího velení [1941-1945]

Supreme Main Command of the Armed Forces / Ставка Верхoвного Главнокомандования / STAVKA

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Hlavní stan nejvyššího velení Supreme Main Command of the Armed Forces
    Originální název:
    Original Name:
    Ставка Верхoвного Главнокомандования
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    08.08.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Hlavní stan vrchního velení Supreme Command of the Armed Forces
    Datum zániku:
    Disbanded:
    03.08.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízený úřad:
    Higher Authority:
    08.08.1941-03.08.1945 Státní výbor obrany 08.08.1941-03.08.1945 State Defense Committee
    Dislokace:
    Deployed:
    08.08.1941-03.08.1945 Moskva, ? /
    Přednosta / náčelník:
    Chief:
    08.08.1941-06.03.1943 Stalin, Josif Vissarionovič ( )
    06.03.1943-27.06.1945 Stalin, Josif Vissarionovič (Maršal sovětskovo sojuza / Маршал Советского Союза)
    27.06.1945-03.08.1945 Stalin, Josif Vissarionovič (Generalissimus Sovětskovo Sojuza / Генералиссимус Советского Союза)
    Podřízené úřady či jednotky:
    Subordinated Agencies or Units:
    15.07.1941-05.12.1941 81. letecká divize dalekého dosahu
    05.08.1941-DD.09.1941 54. armáda
    08.08.1941-18.08.1941 1. letecký sbor
    08.08.1941-18.08.1941 2. letecký sbor
    08.08.1941-18.08.1941 3. letecký sbor
    08.08.1941-18.08.1941 4. letecký sbor
    08.08.1941-18.08.1941 5. letecký sbor
    08.08.1941-05.06.1945 Dálnovýchodní front
    08.08.1941-03.08.1945 Generální štáb Rudé armády
    08.08.1941-27.08.1941 Hlavní velitelství vojsk severozápadního směru
    08.08.1941-10.09.1941 Hlavní velitelství vojsk západního směru
    16.08.1941-10.11.1941 Brjanský front
    18.08.1941-05.03.1942 52. letecká divize dalekého dosahu
    20.08.1941-22.11.1941 51. samostatná armáda
    23.08.1941-31.07.1942 2. záložní letecká skupina
    23.08.1941-17.12.1941 52. armáda
    23.08.1941-30.12.1941 Zakavkazský front
    27.08.1941-23.04.1942 Leningradský front
    28.08.1941-26.09.1941 52. armáda
    01.09.1941-08.10.1941 5. výsadkový sbor
    01.09.1941-25.03.1945 Karelský front
    01.09.1941-20.11.1943 Severozápadní front
    10.09.1941-10.10.1941 Záložní front
    10.09.1941-01.02.1942 Západní front
    15.09.1941-05.06.1945 Zabajkalský front
    21.09.1941-DD.09.1941 1. gardová motostřelecká divize
    25.09.1941-24.02.1944 7. armáda
    26.09.1941-18.12.1941 4. armáda
    26.09.1941-16.10.1941 Jižní front
    01.10.1941-17.10.1941 10. armáda
    09.10.1941-12.10.1941 Moskevský záložní front
    10.10.1941-25.10.1941 26. armáda
    17.10.1941-DD.11.1941 56. armáda
    19.10.1941-01.02.1942 Kalininský front
    27.10.1941-DD.12.1941 57. armáda
    30.10.1941-18.12.1941 26. armáda
    DD.10.1941-DD.10.1941 49. armáda
    01.11.1941-01.12.1941 10. armáda
    10.11.1941-DD.05.1942 58. armáda
    15.11.1941-10.04.1942 28. armáda
    15.11.1941-22.12.1941 39. armáda
    15.11.1941-DD.12.1941 59. armáda
    15.11.1941-05.12.1941 60. armáda
    15.11.1941-DD.12.1941 61. armáda
    20.11.1941-25.11.1941 19. armáda
    25.11.1941-29.11.1941 1. úderná armáda
    DD.11.1941-10.11.1941 17. horská jezdecká divize
    DD.11.1941-DD.12-1942 415. střelecká divize
    02.12.1941-15.10.1943 Moskevské pásmo obrany
    17.12.1941-23.04.1942 Volchovský front
    30.12.1941-28.01.1942 Kavkazský front
    01.01.1942-31.01.1942 25. tanková brigáda
    21.01.1942-02.02.1942 1. úderná armáda
    01.02.1942-28.02.1942 5. výsadkový sbor
    01.02.1942-05.05.1942 Hlavní velitelství vojsk západního směru
    19.02.1942-17.07.1942 2. gardový jezdecký sbor
    17.03.1942-10.06.1942 2. úderná letecká skupina
    19.03.1942-29.05.1942 3. úderná letecká skupina
    01.04.1942-12.03.1943 Brjanský front
    13.04.1942-18.05.1942 8. úderná letecká skupina
    23.04.1942-07.06.1942 15. úderná letecká skupina
    23.04.1942-07.06.1942 16. úderná letecká skupina
    23.04.1942-09.06.1942 Leningradský front
    26.04.1942-20.05.1942 Hlavní velitelství vojsk severokavkazského směru
    05.05.1942-24.04.1944 Kalininský front
    05.05.1942-24.04.1944 Západní front
    15.05.1942-09.07.1945 Zakavkazský front
    19.05.1942-21.04.1942 Krymský front
    20.05.1942-03.09.1942 Severokavkazský front
    25.05.1942-22.08.1942 3. tanková armáda
    05.06.1942-16.06.1942 5. tanková armáda
    09.06.1942-09.07.1945 Leningradský front
    09.06.1942-15.02.1944 Volchovský front
    21.06.1942-12.07.1942 Jihozápadní front
    21.06.1942-28.07.1942 Jižní front
    01.07.1942-10.09.1942 1. bombardovací letecká armáda
    01.07.1942-10.09.1942 1. stíhací letecká armáda
    01.07.1942-10.09.1942 2. stíhací letecká armáda
    07.07.1942-09.07.1942 6. armáda
    09.07.1942-20.10.1943 Voroněžský front
    10.07.1942-DD.07.1942 63. armáda
    10.07.1942-DD.07.1942 64. armáda
    10.07.1942-05.08.1942 65. armáda
    12.07.1942-30.09.1942 Stalingradský front
    DD.07.1942-DD.07.1942 60. armáda
    DD.07.1942-DD.07.1942 62. armáda
    06.08.1942-09.08.1942 1. gardová armáda
    07.08.1942-30.09.1942 Jihovýchodní front
    15.08.1942-02.09.1942 16. letecká armáda
    27.08.1942-DD.09.1942 66. armáda
    03.09.1942-22.09.1942 5. tanková armáda
    05.09.1942-08.09.1942 28. tankový sbor
    08.09.1942-03.10.1942 2. mechanizovaný sbor
    10.09.1942-21.10.1942 1. stíhací letecký sbor
    17.09.1942-05.10.1942 3. mechanizovaný sbor
    19.09.1942-01.01.1943 3. tanková armáda
    30.09.1942-15.02.1943 Donský front
    30.09.1942-01.01.1943 Stalingradský front
    DD.09.1942-DD.10.1942 43. armáda
    11.10.1942-25.10.1942 2. stíhací letecký sbor
    16.10.1942-25.10.1942 1. gardová armáda
    16.10.1942-16.12.1942 278. stíhací letecká divize
    25.10.1942-20.10.1943 Jihozápadní front
    DD.10.1942-DD.12.1942 24. tankový sbor
    02.11.1942-15.12.1942 2. gardová armáda
    06.12.1942-11.03.1943 4. stíhací letecký sbor
    09.12.1942-DD.12.1942 5. úderná armáda
    10.12.1942-07.04.1943 3. stíhací letecký sbor
    01.01.1943-20.10.1943 Jižní front
    15.01.1943-15.02.1943 2. tanková armáda
    24.01.1943-15.11.1943 Severokavkazský front
    30.01.1943-15.02.1943 1. tanková armáda
    DD.01.1943-DD.03.1943 1. tankový sbor
    DD.01.1943-DD.02.1943 19. jezdecký sbor
    01.02.1943-02.02.1943 68. armáda
    03.02.1943-15.02.1943 21. armáda
    06.02.1943-15.04.1943 Stalingradská skupina vojsk
    07.02.1943-15.02.1943 70. armáda
    15.02.1943-20.10.1943 Střední front
    25.02.1943-06.04.1943 5. gardová tanková armáda
    DD.02.1943-10.02.1943 29. armáda
    03.03.1943-10.04.1943 46. armáda
    10.03.1943-15.04.1943 4. gardová tanková armáda
    11.03.1943-15.04.1943 4. gardový tankový sbor
    12.03.1943-28.04.1943 1. tanková armáda
    12.03.1943-23.03.1943 Záložní front
    15.03.1943-20.09.1943 3. průlomový dělostřelecký sbor
    23.03.1943-27.03.1943 Kurský front
    23.03.1943-15.04.1943 Záložní front
    27.03.1943-28.03.1943 Orelský front
    28.03.1943-10.10.1943 Brjanský front
    31.03.1943-DD.04.1943 1. gardový tankový sbor
    DD.03.1943-DD.04.1943 1. mechanizovaný sbor
    31.03.1943-13.07.1943 25. tankový sbor
    31.03.1943-15.04.1943 3. gardový tankový sbor
    DD.03.1943-09.04.1943 41. armáda
    DD.03.1943-DD.04.1943 47. armáda
    DD.03.1943-DD.04.1943 53. armáda
    02.04.1943-09.05.1943 1. gardový stíhací letecký sbor
    15.04.1943-12.05.1943 5. stíhací letecký sbor
    15.04.1943-10.07.1943 Stepní vojenský okruh
    24.04.1943-03.05.1943 2. průlomový dělostřelecký sbor
    24.04.1943-17.05.1943 4. průlomový dělostřelecký sbor
    24.04.1943-13.07.1943 5. průlomový dělostřelecký sbor
    24.04.1943-DD.05.1943 7. průlomový dělostřelecký sbor
    24.04.1943-DD.06.1943 8. průlomový dělostřelecký sbor
    27.04.1943-DD.04.1943 63. armáda
    28.04.1943-01.07.1943 19. jezdecký sbor
    29.04.1943-28.05.1943 2. stíhací letecký sbor
    DD.04.1943-DD.05.1943 27. armáda
    01.05.1943-31.07.1943 11. armáda
    05.05.1943-07.07.1943 20. tankový sbor
    08.05.1943-25.08.1943 52. armáda
    14.05.1943-14.07.1943 3. gardová tanková armáda
    28.05.1943-01.06.1943 287. stíhací letecká divize
    DD.05.1943-27.07.1943 5. mechanizovaný sbor
    DD.05.1943-DD.07.1943 68. armáda
    DD.06.1943-01.08.1943 6. gardový jezdecký sbor
    01.07.1943-20.07.1943 4. tanková armáda
    09.07.1943-20.10.1943 Stepní front
    18.07.1943-DD.08.1943 3. gardový jezdecký sbor
    18.07.1943-04.09.1943 5. gardový jezdecký sbor
    18.07.1943-28.08.1943 7. gardový jezdecký sbor
    23.07.1943-13.08.1943 4. gardová armáda
    24.07.1943-08.08.1943 46. armáda
    DD.07.1943-DD.08.1943 2. gardový tankový sbor
    03.08.1943-01.09.1943 3. stíhací letecký sbor
    06.08.1943-08.09.1943 20. tankový sbor
    15.08.1943-10.09.1943 3. gardová tanková armáda
    20.08.1943-17.10.1943 2. stíhací letecký sbor
    20.08.1943-19.11.1943 25. tankový sbor
    DD.08.1943-DD.09.1943 61. armáda
    01.09.1943-25.02.1944 70. armáda
    03.09.1943-18.01.1944 2. tanková armáda
    10.09.1943-10.11.1943 1. tanková armáda
    10.09.1943-07.10.1943 5. gardová tanková armáda
    20.09.1943-27.02.1944 4. tanková armáda
    30.09.1943-15.10.1943 6. gardová armáda
    DD.09.1943-DD.10.1943 38. gardová střelecká divize
    DD.09.1943-DD.12.1943 4. gardový tankový sbor
    DD.09.1943-15.11.1943 58. armáda
    DD.09.1943-DD.04.1944 69. armáda
    06.10.1943-28.10.1943 1. gardový stíhací letecký sbor
    10.10.1943-20.10.1943 Pobaltský front
    20.10.1943-24.02.1945 1. pobaltský front
    20.10.1943-10.06.1945 1. ukrajinský front
    20.10.1943-01.04.1945 2. pobaltský front
    20.10.1943-09.07.1945 2. ukrajinský front
    20.10.1943-10.06.1945 3. ukrajinský front
    20.10.1943-31.05.1944 4. ukrajinský front
    20.10.1943-19.12.1943 6. gardový jezdecký sbor
    20.10.1943-24.02.1944 Běloruský front
    23.10.1943-25.01.1944 5. mechanizovaný sbor
    25.10.1943-12.11.1943 1. gardová armáda
    DD.10.1943-DD.02.1944 2. průlomový dělostřelecký sbor
    DD.10.1943-DD.06.1944 3. gardový mechanizovaný sbor
    DD.10.1943-DD.02.1944 3. gardový tankový sbor
    DD.10.1943-DD.01.1944 47. armáda
    DD.10.1943-DD.10.1944 7. gardový mechanizovaný sbor
    20.11.1943-30.11.1943 18. armáda
    20.11.1943-25.02.1944 6. letecká armáda
    28.11.1943-01.12.1943 121. střelecký sbor
    DD.11.1943-DD.12.1944 1. gardový mechanizovaný sbor
    DD.11.1943-14.01.1944 34. armáda
    DD.11.1943-DD.05.1944 8. gardový tankový sbor
    23.12.1943-01.02.1944 13. stíhací letecký sbor
    31.12.1943-28.02.1944 4. bombardovací letecký sbor
    15.01.1944-18.04.1944 120. střelecký sbor
    DD.01.1944-DD.06.1944 1. mechanizovaný sbor
    13.02.1944-18.04.1944 3. gardová armáda
    24.02.1944-05.04.1944 1. běloruský front
    24.02.1944-05.04.1944 2. běloruský front
    01.03.1944-01.05.1944 14. letecká armáda
    06.03.1944-01.05.1944 2. stíhací letecký sbor
    DD.03.1944-DD.06.1944 1. tankový sbor
    DD.03.1944-DD.09.1944 28. armáda
    02.04.1944-10.06.1944 1. gardový stíhací letecký sbor
    05.04.1944-29.04.1944 6. letecká armáda
    05.04.1944-16.04.1944 Běloruský front
    06.04.1944-03.06.1944 11. stíhací letecký sbor
    10.04.1944-03.12.1944 8. mechanizovaný sbor
    16.04.1944-10.06.1945 1. běloruský front
    21.04.1944-16.10.1944 3. pobaltský front
    22.04.1944-27.05.1944 11. gardová armáda
    24.04.1944-10.06.1945 2. běloruský front
    24.04.1944-09.07.1945 3. běloruský front
    DD.04.1944-DD.06.1944 2. gardový tankový sbor
    DD.04.1944-10.04.1944 2. průlomový dělostřelecký sbor
    01.05.1944-02.06.1945 20. tankový sbor
    16.05.1944-DD.07.1944 51. armáda
    20.05.1944-08.07.1944 2. gardová armáda
    DD.05.1944-DD.06.1944 1. gardový tankový sbor
    DD.05.1944-DD.09.1944 2. gardový mechanizovaný sbor
    DD.05.1944-DD.06.1944 4. gardový jezdecký sbor
    DD.05.1944-23.06.1944 5. gardová tanková armáda
    DD.05.1944-DD.02.1945 5. gardový mechanizovaný sbor
    08.06.1944-15.06.1944 8. gardová armáda
    13.06.1944-15.06.1944 2. tanková armáda
    26.06.1944-13.07.1944 5. gardová armáda
    18.07.1944-10.12.1944 6. armáda
    DD.07.1944-DD.08.1944 42. armáda
    DD.07.1944-DD.09.1944 61. armáda
    05.08.1944-09.07.1945 4. ukrajinský front
    08.08.1944-25.11.1944 13. stíhací letecký sbor
    05.09.1944-03.11.1944 4. gardová armáda
    05.09.1944-30.10.1944 52. armáda
    06.09.1944-30.10.1944 2. tanková armáda
    07.09.1944-22.11.1944 1. gardová tanková armáda
    07.09.1944-28.10.1944 3. gardová tanková armáda
    08.09.1944-31.10.1944 6. letecká armáda
    10.09.1944-14.09.1944 1. průlomový dělostřelecký sbor
    20.09.1944-01.01.1945 10. průlomový dělostřelecký sbor
    DD.09.1944-DD.12.1944 118. střelecký sbor
    DD.09.1944-DD.10.1944 33. armáda
    DD.09.1944-30.10.1944 5. úderná armáda
    04.10.1944-05.01.1945 Gardová výsadková armáda
    10.10.1944-10.03.1945 9. průlomový dělostřelecký sbor
    20.10.1944-08.01.1945 5. gardová tanková armáda
    27.10.1944-02.03.1945 2. průlomový dělostřelecký sbor
    31.10.1944-21.11.1944 3. stíhací letecký sbor
    31.10.1944-12.11.1944 4. bombardovací letecký sbor
    DD.10.1944-31.12.1944 54. armáda
    15.11.1944-15.12.1944 14. armáda
    15.11.1944-29.01.1945 19. armáda
    15.11.1944-05.01.1945 7. armáda
    15.11.1944-01.04.1945 7. letecká armáda
    20.11.1944-DD.12.1944 6. dělostřelecký průlomový sbor
    30.11.1944-DD.12.1944 694. samohybný dělostřelecký pluk
    DD.11.1944-20.02.1945 126. lehký horský střelecký sbor
    DD.11.1944-DD.01.1945 26. armáda
    DD.11.1944-21.05.1945 32. armáda
    06.12.1944-03.08.1945 18. letecká armáda
    15.12.1944-31.12.1944 3. úderná armáda
    DD.MM.1944-DD.MM.1944 2. úderná armáda
    DD.12.1944-DD.06.1945 37. armáda
    DD.12.1944-DD.12.1944 59. armáda
    DD.12.1944-DD.12.1944 61. armáda
    05.01.1945-27.02.1945 9. gardová armáda
    01.02.1945-28.02.1945 127. lehký horský střelecký sbor
    DD.02.1945-DD.04.1945 7. mechanizovaný sbor
    DD.03.1945-DD.06.1945 5. tankový sbor
    20.04.1945-DD.05.1945 5. armáda
    23.04.1945-DD.05.1945 22. armáda
    DD.04.1945-DD.04.1945 28. armáda
    DD.04.1945-DD.04.1945 31. armáda
    DD.04.1945-10.06.1945 4. gardový mechanizovaný sbor
    01.05.1945-20.06.1945 39. armáda
    DD.05.1945-DD.06.1945 5. průlomový dělostřelecký sbor
    05.06.1945-01.10.1945 Hlavní velitelství vojsk Dálného východu
    10.06.1945-10.07.1945 6. gardová tanková armáda
    10.06.1945-03.08.1945 Jižní skupina vojsk
    10.06.1945-03.08.1945 Severní skupina vojsk
    10.06.1945-03.08.1945 Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu
    10.06.1945-03.08.1945 Střední skupina vojsk
    DD.06.1945-09.07.1945 1. gardový mechanizovaný sbor
    DD.06.1945-DD.08.1945 53. armáda
    DD.06.1945-09.07.1945 8. armáda
    25.07.1945-03.08.1945 3. gardový mechanizovaný sbor
    DD.07.1945-25.08.1945 126. lehký horský střelecký sbor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. samostatný gardový průlomový tankový pluk
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. samostatný gardový průlomový tankový pluk
    15.07.1941-05.12.1941 81st Long Range Aviation Division
    05.08.1941-DD.09.1941 54th Army
    08.08.1941-18.08.1941 1st Aviation Corps
    08.08.1941-18.08.1941 2nd Aviation Corps
    08.08.1941-18.08.1941 3rd Aviation Corps
    08.08.1941-18.08.1941 4th Aviation Corps
    08.08.1941-18.08.1941 5th Aviation Corps
    08.08.1941-05.06.1945 Far Eastern Front
    08.08.1941-03.08.1945 General Staff of the Red Army
    08.08.1941-27.08.1941 Main Command of the Armed Forces of the North-Western Theatre
    08.08.1941-10.09.1941 Main Command of the Armed Forces of the Western Theatre
    16.08.1941-10.11.1941 Bryansk Front
    18.08.1941-05.03.1942 52nd Long Range Aviation Division
    20.08.1941-22.11.1941 51st Separate Army
    23.08.1941-31.07.1942 2nd Reserve Aviation Group
    23.08.1941-17.12.1941 52nd Army
    23.08.1941-30.12.1941 Transcaucasian Front
    27.08.1941-23.04.1942 Leningrad Front
    28.08.1941-26.09.1941 52nd Army
    01.09.1941-08.10.1941 5th Airborne Corps
    01.09.1941-25.03.1945 Karelian Front
    01.09.1941-20.11.1943 North-Western Front
    10.09.1941-10.10.1941 Reserve Front
    10.09.1941-01.02.1942 Western Front
    15.09.1941-05.06.1945 Transbaikal Front
    21.09.1941-DD.09.1941 1st Guards Motorised Rifle Division
    25.09.1941-24.02.1944 7th Army
    26.09.1941-18.12.1941 4th Army
    26.09.1941-16.10.1941 Southern Front
    01.10.1941-17.10.1941 10th Army
    09.10.1941-12.10.1941 Moscow Reserve Front
    10.10.1941-25.10.1941 26th Army
    17.10.1941-DD.11.1941 56th Army
    19.10.1941-01.02.1942 Kalinin Front
    27.10.1941-DD.12.1941 57th Army
    30.10.1941-18.12.1941 26th Army
    DD.10.1941-DD.10.1941 49th Army
    01.11.1941-01.12.1941 10th Army
    10.11.1941-DD.05.1942 58th Army
    15.11.1941-10.04.1942 28th Army
    15.11.1941-22.12.1941 39th Army
    15.11.1941-DD.12.1941 59th Army
    15.11.1941-05.12.1941 60th Army
    15.11.1941-DD.12.1941 61st Army
    20.11.1941-25.11.1941 19th Army
    25.11.1941-29.11.1941 1st Shock Army
    DD.11.1941-10.11.1941 17th Mountain Cavalry Division
    DD.11.1941-DD.12-1942 415th Rifle Division
    02.12.1941-15.10.1943 Moscow Defence Zone
    17.12.1941-23.04.1942 Volkhov Front
    30.12.1941-28.01.1942 Caucasian Front
    01.01.1942-31.01.1942 25th Tank Brigade
    21.01.1942-02.02.1942 1st Shock Army
    01.02.1942-28.02.1942 5th Airborne Corps
    01.02.1942-05.05.1942 Main Command of the Armed Forces of the Western Theatre
    19.02.1942-17.07.1942 2nd Guards Cavalry Corps
    17.03.1942-10.06.1942 2st Shock Air Group
    19.03.1942-29.05.1942 3rd Shock Aviation Group
    01.04.1942-12.03.1943 Bryansk Front
    13.04.1942-18.05.1942 8th Shock Aviation Group
    23.04.1942-07.06.1942 15th Shock Aviation Group
    23.04.1942-07.06.1942 16th Shock Aviation Group
    23.04.1942-09.06.1942 Leningrad Front
    26.04.1942-20.05.1942 Main Command of the Armed Forces of the North-Caucasian Theatre
    05.05.1942-24.04.1944 Kalinin Front
    05.05.1942-24.04.1944 Western Front
    15.05.1942-09.07.1945 Transcaucasian Front
    19.05.1942-21.04.1942 Crimean Front
    20.05.1942-03.09.1942 North-Caucasian Front
    25.05.1942-22.08.1942 3rd Tank Army
    05.06.1942-16.06.1942 5th Tank Army
    09.06.1942-09.07.1945 Leningrad Front
    09.06.1942-15.02.1944 Volkhov Front
    21.06.1942-12.07.1942 South-Western Front
    21.06.1942-28.07.1942 Southern Front
    01.07.1942-10.09.1942 1st Bomber Aviation Army
    01.07.1942-10.09.1942 1st Fighter Aviation Army
    01.07.1942-10.09.1942 2nd Fighter Aviation Army
    07.07.1942-09.07.1942 6th Army
    09.07.1942-20.10.1943 Voronezh Front
    10.07.1942-DD.07.1942 63rd Army
    10.07.1942-DD.07.1942 64th Army
    10.07.1942-05.08.1942 65th Army
    12.07.1942-30.09.1942 Stalingrad Front
    DD.07.1942-DD.07.1942 60th Army
    DD.07.1942-DD.07.1942 62nd Army
    06.08.1942-09.08.1942 1st Guards Army
    07.08.1942-30.09.1942 South-Eastern Front
    15.08.1942-02.09.1942 16th Air Army
    27.08.1942-DD.09.1942 66th Army
    03.09.1942-22.09.1942 5th Tank Army
    05.09.1942-08.09.1942 28th Tank Corps
    08.09.1942-03.10.1942 2nd Mechanised Corps
    10.09.1942-21.10.1942 1st Fighter Air Corps
    17.09.1942-05.10.1942 3rd Mechanised Corps
    19.09.1942-01.01.1943 3rd Tank Army
    30.09.1942-15.02.1943 Don Front
    30.09.1942-01.01.1943 Stalingrad Front
    DD.09.1942-DD.10.1942 43rd Army
    11.10.1942-25.10.1942 2nd Fighter Aviation Corps
    16.10.1942-25.10.1942 1st Guards Army
    16.10.1942-16.12.1942 278th Fighter Aviation Division
    25.10.1942-20.10.1943 South-Western Front
    DD.10.1942-DD.12.1942 24th Tank Corps
    02.11.1942-15.12.1942 2nd Guards Army
    06.12.1942-11.03.1943 4th Fighter Aviation Corps
    09.12.1942-DD.12.1942 5th Shock Army
    10.12.1942-07.04.1943 3rd Fighter Aviation Corps
    01.01.1943-20.10.1943 Southern Front
    15.01.1943-15.02.1943 2nd Tank Army
    24.01.1943-15.11.1943 North-Caucasian Front
    30.01.1943-15.02.1943 1st Tank Army
    DD.01.1943-DD.02.1943 19th Cavalry Corps
    DD.01.1943-DD.03.1943 1st Tank Corps
    01.02.1943-02.02.1943 68th Army
    03.02.1943-15.02.1943 21st Army
    06.02.1943-15.04.1943 Stalingrad Group of Forces
    07.02.1943-15.02.1943 70th Army
    15.02.1943-20.10.1943 Central Front
    25.02.1943-06.04.1943 5th Guards Tank Army
    DD.02.1943-10.02.1943 29th Army
    03.03.1943-10.04.1943 46th Army
    10.03.1943-15.04.1943 4th Guards Tank Army
    11.03.1943-15.04.1943 4th Guards Tank Corps
    12.03.1943-28.04.1943 1st Tank Army
    12.03.1943-23.03.1943 Reserve Front
    15.03.1943-20.09.1943 3rd Artillery Breakthrough Corps
    23.03.1943-27.03.1943 Kursk Front
    23.03.1943-15.04.1943 Reserve Front
    27.03.1943-28.03.1943 Orel Front
    28.03.1943-10.10.1943 Bryansk Front
    31.03.1943-DD.04.1943 1st Guards Tank Corps
    DD.03.1943-DD.04.1943 1st Mechanized Corps
    31.03.1943-13.07.1943 25th Tank Corps
    31.03.1943-15.04.1943 3rd Guards Tank Corps
    DD.03.1943-09.04.1943 41st Army
    DD.03.1943-DD.04.1943 47th Army
    DD.03.1943-DD.04.1943 53rd Army
    02.04.1943-09.05.1943 1st Guards Fighter Air Corps
    15.04.1943-12.05.1943 5th Fighter Aviation Corps
    15.04.1943-10.07.1943 Steppe Military District
    24.04.1943-03.05.1943 2nd Artillery Breakthrough Corps
    24.04.1943-17.05.1943 4th Artillery Breakthrough Corps
    24.04.1943-13.07.1943 5th Artillery Breakthrough Corps
    24.04.1943-DD.05.1943 7th Artillery Breakthrough Corps
    24.04.1943-DD.06.1943 8th Artillery Breakthrough Corps
    27.04.1943-DD.04.1943 63rd Army
    28.04.1943-01.07.1943 19th Cavalry Corps
    29.04.1943-28.05.1943 2nd Fighter Aviation Corps
    DD.04.1943-DD.05.1943 27th Army
    01.05.1943-31.07.1943 11th Army
    05.05.1943-07.07.1943 20th Tank Corps
    08.05.1943-25.08.1943 52nd Army
    14.05.1943-14.07.1943 3rd Guards Tank Army
    28.05.1943-01.06.1943 287th Fighter Aviation Division
    DD.05.1943-27.07.1943 5th Mechanised Corps
    DD.05.1943-DD.07.1943 68th Army
    DD.06.1943-01.08.1943 6th Guards Cavalry Corps
    01.07.1943-20.07.1943 4th Tank Army
    09.07.1943-20.10.1943 Steppe Front
    18.07.1943-DD.08.1943 3rd Guards Cavalry Corps
    18.07.1943-04.09.1943 5th Guards Cavalry Corps
    18.07.1943-28.08.1943 7th Guards Cavalry Corps
    23.07.1943-13.08.1943 4th Guards Army
    24.07.1943-08.08.1943 46th Army
    DD.07.1943-DD.08.1943 2nd Guards Tank Corps
    03.08.1943-01.09.1943 3rd Fighter Aviation Corps
    06.08.1943-08.09.1943 20th Tank Corps
    15.08.1943-10.09.1943 3rd Guards Tank Army
    20.08.1943-19.11.1943 25th Tank Corps
    20.08.1943-17.10.1943 2nd Fighter Aviation Corps
    DD.08.1943-DD.09.1943 61st Army
    01.09.1943-25.02.1944 70th Army
    03.09.1943-18.01.1944 2nd Tank Army
    10.09.1943-10.11.1943 1st Tank Army
    10.09.1943-07.10.1943 5th Guards Tank Army
    20.09.1943-27.02.1944 4th Tank Army
    30.09.1943-15.10.1943 6th Guards Army
    DD.09.1943-DD.10.1943 38th Guards Rifle Division
    DD.09.1943-DD.12.1943 4th Guards Tank Corps
    DD.09.1943-15.11.1943 58th Army
    DD.09.1943-DD.04.1944 69th Army
    06.10.1943-28.10.1943 1st Guards Fighter Air Corps
    10.10.1943-20.10.1943 Baltic Front
    20.10.1943-24.02.1945 1st Baltic Front
    20.10.1943-10.06.1945 1st Ukrainian Front
    20.10.1943-01.04.1945 2nd Baltic Front
    20.10.1943-09.07.1945 2nd Ukrainian Front
    20.10.1943-10.06.1945 3rd Ukrainian Front
    20.10.1943-31.05.1944 4th Ukrainian Front
    20.10.1943-19.12.1943 6th Guards Cavalry Corps
    20.10.1943-24.02.1944 Byelorussian Front
    23.10.1943-25.01.1944 5th Mechanised Corps
    25.10.1943-12.11.1943 1st Guards Army
    DD.10.1943-DD.02.1944 2nd Artillery Breakthrough Corps
    DD.10.1943-DD.06.1944 3rd Guards Mechanized Corps
    DD.10.1943-DD.02.1944 3rd Guards Tank Corps
    DD.10.1943-DD.01.1944 47th Army
    DD.10.1943-DD.10.1944 7th Guards Mechanized Corps
    20.11.1943-30.11.1943 18th Army
    20.11.1943-25.02.1944 6th Air Army
    28.11.1943-01.12.1943 121st Rifle Corps
    DD.11.1943-DD.12.1944 1st Guards Mechanized Corps
    DD.11.1943-14.01.1944 34th Army
    DD.11.1943-DD.05.1944 8th Guards Tank Corps
    23.12.1943-01.02.1944 13th Fighter Aviation Corps
    31.12.1943-28.02.1944 4th Bomber Air Corps
    15.01.1944-18.04.1944 120th Rifle Corps
    DD.01.1944-DD.06.1944 1st Mechanized Corps
    13.02.1944-18.04.1944 3rd Guards Army
    24.02.1944-05.04.1944 1st Byelorussian Front
    24.02.1944-05.04.1944 2nd Byelorussian Front
    01.03.1944-01.05.1944 14th Air Army
    06.03.1944-01.05.1944 2nd Fighter Aviation Corps
    DD.03.1944-DD.06.1944 1st Tank Corps
    DD.03.1944-DD.09.1944 28th Army
    02.04.1944-10.06.1944 1st Guards Fighter Air Corps
    05.04.1944-29.04.1944 6th Air Army
    05.04.1944-16.04.1944 Byelorussian Front
    06.04.1944-03.06.1944 11th Fighter Aviation Corps
    10.04.1944-03.12.1944 8th Mechanised Corps
    16.04.1944-10.06.1945 1st Byelorussian Front
    21.04.1944-16.10.1944 3rd Baltic Front
    22.04.1944-27.05.1944 11th Guards Army
    24.04.1944-10.06.1945 2nd Byelorussian Front
    24.04.1944-09.07.1945 3rd Byelorussian Front
    DD.04.1944-10.04.1944 2nd Artillery Breakthrough Corps
    DD.04.1944-DD.06.1944 2nd Guards Tank Corps
    01.05.1944-02.06.1945 20th Tank Corps
    16.05.1944-DD.07.1944 51st Army
    20.05.1944-08.07.1944 2nd Guards Army
    DD.05.1944-DD.06.1944 1st Guards Tank Corps
    DD.05.1944-DD.09.1944 2nd Guards Mechanised Corps
    DD.05.1944-DD.06.1944 4th Guards Cavalry Corps
    DD.05.1944-DD.02.1945 5th Guards Mechanised Corps
    DD.05.1944-23.06.1944 5th Guards Tank Army
    08.06.1944-15.06.1944 8th Guards Army
    13.06.1944-15.06.1944 2nd Tank Army
    26.06.1944-13.07.1944 5th Guards Army
    18.07.1944-10.12.1944 6th Army
    DD.07.1944-DD.08.1944 42nd Army
    DD.07.1944-DD.09.1944 61st Army
    05.08.1944-09.07.1945 4th Ukrainian Front
    08.08.1944-25.11.1944 13th Fighter Aviation Corps
    05.09.1944-03.11.1944 4th Guards Army
    05.09.1944-30.10.1944 52nd Army
    06.09.1944-30.10.1944 2nd Tank Army
    07.09.1944-22.11.1944 1st Guards Tank Army
    07.09.1944-28.10.1944 3rd Guards Tank Army
    08.09.1944-31.10.1944 6th Air Army
    10.09.1944-14.09.1944 1st Artillery Breakthrough Corps
    20.09.1944-01.01.1945 10th Artillery Breakthrough Corps
    DD.09.1944-DD.12.1944 118th Rifle Corps
    DD.09.1944-DD.10.1944 33rd Army
    DD.09.1944-30.10.1944 5th Shock Army
    04.10.1944-05.01.1945 Guards Airborne Army
    10.10.1944-10.03.1945 9th Artillery Breakthrough Corps
    20.10.1944-08.01.1945 5th Guards Tank Army
    27.10.1944-02.03.1945 2nd Artillery Breakthrough Corps
    31.10.1944-21.11.1944 3rd Fighter Aviation Corps
    31.10.1944-12.11.1944 4th Bomber Air Corps
    DD.10.1944-31.12.1944 54th Army
    15.11.1944-15.12.1944 14th Army
    15.11.1944-29.01.1945 19th Army
    15.11.1944-01.04.1945 7th Air Army
    15.11.1944-05.01.1945 7th Army
    20.11.1944-DD.12.1944 6th Artillery Breakthrough Corps
    30.11.1944-DD.12.1944 694th Self-Propelled Artillery Regiment
    DD.11.1944-20.02.1945 126th Light Mountain Rifle Corps
    DD.11.1944-DD.01.1945 26th Army
    DD.11.1944-21.05.1945 32nd Army
    06.12.1944-03.08.1945 18th Air Army
    15.12.1944-31.12.1944 3rd Shock Army
    DD.MM.1944-DD.MM.1944 2nd Shock Army
    DD.12.1944-DD.06.1945 37th Army
    DD.12.1944-DD.12.1944 59th Army
    DD.12.1944-DD.12.1944 61st Army
    05.01.1945-27.02.1945 9th Guards Army
    01.02.1945-28.02.1945 127th Light Mountain Rifle Corps
    DD.02.1945-DD.04.1945 7th Mechanised Corps
    DD.03.1945-DD.06.1945 5th Tank Corps
    20.04.1945-DD.05.1945 5th Army
    23.04.1945-DD.05.1945 22nd Army
    DD.04.1945-DD.04.1945 28th Army
    DD.04.1945-DD.04.1945 31st Army
    DD.04.1945-10.06.1945 4th Guards Mechanised Corps
    01.05.1945-20.06.1945 39th Army
    DD.05.1945-DD.06.1945 5th Artillery Breakthrough Corps
    05.06.1945-01.10.1945 Main Command of the Armed Forces of the Far East
    10.06.1945-10.07.1945 6th Guards Tank Army
    10.06.1945-03.08.1945 Central Group of Forces
    10.06.1945-03.08.1945 Group of the Soviet Occupation Forces in Germany
    10.06.1945-03.08.1945 Northern Group of Forces
    10.06.1945-03.08.1945 Southern Group of Forces
    DD.06.1945-09.07.1945 1st Guards Mechanized Corps
    DD.06.1945-DD.08.1945 53rd Army
    DD.06.1945-09.07.1945 8th Army
    25.07.1945-03.08.1945 3rd Guards Mechanized Corps
    DD.07.1945-25.08.1945 126th Light Mountain Rifle Corps
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st Separate Guards Tank Breakthrough Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st Separate Guards Tank Breakthrough Regiment
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/61006#515470Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Vím o tom.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/61006#515482Verze : 0
    MOD
    Avatar
    casem pak na toto udelam automatickou kontrolu, ktera treba jednou za den projede vsechna temata a najde takoveto presahy, at to muzem docistit
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/61006#515486Verze : 0
    MOD