Trestný prapor (Shtrafbat)

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 363 příspěvků vloženo, 1126 editováno a 373 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Trestný prapor (Shtrafbat)

Jedenáctidílný ruský serial

  Avatar
  Bratrstvo neohrožených špinavců ve velkorysém ruském provedení


  Jedenáctidílná série natočená na základě skutečných událostí


  Historické události druhé světové války byly vypovězeny v mnoha dokumentárních i hraných filmech. Jedna z temných kapitol ruského boje za osvobození, však nebyla nikdy zaznamenána. Zoufalé boje tisícovek trestných praporů, složených z mužů, trestanců kterým sovětský režim dal jasně na výběr – buď zemřou rukou kata, nebo budou do posledního dechu bojovat proti fašistickému nepříteli. Trestné prapory, muži, kteří neměli co ztratit. Vojenské útvary v nichž bojovali kriminálníci, stejně jako muži, kteří šlápli vedle, kněží, hrdinové, nebo dezertéři. Jednotky, které byly postradatelné a byli proto nasazovány do nejtěžších bitev. Bratrstva lidí, jejichž jediným smyslem bylo dožít se příštího dne. A toto je epický příběh jednoho z nich!


  O filmu:


  Jedenáctidílná série, natočená v roce 2004 Nikolajem Dostalem je založená na reálném základu vzpomínek těch, kteří přežili. je natočena velkorysým stylem, který jí přibližuje k vysoce hodnocenému seriálu bratrstvo neohrožených. Charaktery jednotlivých postav jsou vykresleny bez patosu a falešného hrdinství, kamera nápaditě zachycuje jejich bouřlivý život v němž smrt byla častým hostem. Vysoký důraz na reálnost prostředí, postav a dialogů tvoří nejen živou, ale i zajímavou mozaiku osudů, těch kteří dostali poslední životní šanci – bojovat za vlast do posledního dechu.  Muj nazor: Videl jsem jen prvni DVD (tri dily). Zarazilo me to avizovane "velkoryse ruske provedeni". Nic velkoryseho sem na tom nevidel. Skupinka nekolika trestancu, tanky jedouci za krovim aby nebylo videt ze veze jsou vezeny asi na zebrinaku, zadna velka hromadna akce. Skupinka bud dostala na prdel od Nemcu, nebo je pokosili kulometem prislusnici NKVD. Nechci timto zlehcovat opravdovy tragicky osud techto vojaku ale "velkoryse provedeni" me zklamalo. Dalsi dily uz jsem si ani nepujcoval. Jestli nekdo videl vsech 11 at taky poreferuje... Mozna jsem o neco prisel...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/61027#219844Verze : 0
  Avatar
  Tak já tedy referuji:


  Nízkorozpočkovka až hamba. Politicky je to sice podařené a ukazuje to, co se dlouho tajilo, ale to je asi tak vše. S vyjímkou pár akcí je to jen jedenáctidílná nuda vyprávějící o lidech, která by se klidně dala očesat na přijatelných osm dílů a nic by to neubralo(snad jen kromě řečnění o politice, románek mladého kluka se zdravotní sestřičkou a podobné).


  Nwchce se mi moc rozebírat technika(bylo by to na dlouho), kdyžtak kouknětě na moje stránky( http://www.krieg.estranky.cz ), je tam o tom povídání a obrázky.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/61027#222685Verze : 0