Hledání ve voj. archivech

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 476 příspěvků vloženo, 1667 editováno a 2531 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hledání ve voj. archivech

jak najít informace o vojácích

  Avatar
  V jednom diskuzním příspěvku pan Ludka napsal ...

  Citace :

  Nevím jsetli to zde patří ale při pátrání po mém dědovi ruském legionáři jsem se dozvěděl z Vojenského ústředního archivu v Praze asi toto ...  Ve starem počítači jsem měl adresu na jednoduché informace o vojácích. Např. o mém staříčkovi jsem se dověděl, že byl z Bernartic, Bernartic nad Odrou a také z Bearnsdorfu. Byl ruský legionář a někdy v období mezi válkami byl v naši obci vytvořen obraz Na památku padlých a žijících hrdinů Bernartic, rozměr 59x45cm s fotkama. Nějaký podobný dokument chceme vytvořit k výročí vzniku ČSR, kdy by byli vojáci 1. a 2.sv.války a oběti komunistické diktatury. Jelikož jsem adresu ztratil, nevím jak dál a prosím o nakopnutí, jak a kde hledat. Samozřejmě, že takové přesné informace jako v ukázce ne, ale ohledně mého předka, bych to uvítal. Ne jen že František Drlík se narodil v roce 1890, byl rusky legionář, příslušník 4.stř.pluku a že zemřel v roce 1967.


  Diky
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/66262#234658Verze : 0
  Avatar
  ... apropo, lze se take dovědět neco o mladších ročnícich někde ve vojenských archivech? Třeba já, že jsem sloužil u takového a takového útvaru, poddustojnická škola, hodnosti atd?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/66262#234786Verze : 0
  Avatar
  Nechci sýčkovat, ale u mladších ročníků bych si velkou naději nedělal. Stalo se mi před lety, že v archivu našli požadovaný materiál (sčítací operát), ale zádrhel byl v tom, že mi jej nemohli zpřístupnit, protože od jeho vzniku ještě neuplynulo 50 let. Měl jsem štěstí, protože ředitel archivu měl pochopení. Nevím, jestli tohle omezení ještě platí.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/66262#235603Verze : 0