Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 354 příspěvků vloženo, 1452 editováno a 303 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bombardovací eskadra 1 [1939-1944]

1st Bomber Wing / Kampfgeschwader 1 (KG 1)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bombardovací eskadra 1 1st Bomber Wing
    Originální název:
    Original Name:
    Kampfgeschwader 1
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.05.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.08.1944
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Dislokace:
    Deployed:
    01.05.1939-16.10.1939 Kolberg, ?
    16.10.1939-DD.02.1940 Fassberg, Fliegerhorst Faßberg /
    DD.06.1940-DD.09.1940 Rosieres-en-Santerre, Fliegerhorst Rosieres
    DD.09.1940-DD.06.1941 Amiens-Glisy, ?
    DD.06.1941-DD.07.1941 Powunden, Einsatzhafen Powunden /
    DD.07.1941-DD.08.1941 Pleskau, ?
    DD.08.1941-DD.10.1941 Saborowka, ?
    DD.10.1941-DD.09.1942 Dno, Flugplatz Griwotschki /
    DD.09.1942-DD.10.1942 Siverskij, Fliegerhorst Siwerskaja /
    DD.10.1942-DD.11.1942 Morozovsk, Fliegerhorst Morosowskaja /
    DD.11.1942-DD.05.1943 Neuhausen, Fliegerhorst Neuhausen /
    DD.05.1943-25.06.1943 Piacenza, Aeroporto di San Damiano /
    25.06.1943-DD.11.1943 Airasca, ?
    DD.11.1943-08.06.1944 Burg, Fliegerhorst Burg /
    08.06.1944-21.07.1944 Kaliningrad, Fliegerhorst Prowehren /
    21.07.1944-25.08.1944 Seerappen, Fliegerhorst Seerappen /

    Velitel:
    Commander:
    01.05.1939-17.12.1939 Kessler, Ulrich (Oberstleutnant)
    19.12.1939-12.07.1940 Exss, Ernst (Oberstleutnant)
    12.07.1940-18.07.1940 Kammhuber, Josef (Oberst)
    18.07.1940-01.03.1942 Angerstein, Karl (Generalmajor)
    DD.03.1942-DD.06.1942 Loch, Herbert (Major)
    DD.06.1942-14.08.1942 Schemmell, Peter (Oberstleutnant)
    15.08.1942-03.09.1942 Keppler, Hans (Major)
    DD.09.1942-15.03.1943 Lau, Heinrich (Major)
    17.03.1943-DD.08.1944 Riesen, Horst von (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.05.1939-25.08.1944 Štáb Bombardovací eskadry 1

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.05.1939-25.08.1944 Staff of the 1st Bomber Wing

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.05.1939-25.08.1944 Hindenburg (Hindenburg, Paul von)
    01.05.1939-25.08.1944 Hindenburg (Hindenburg, Paul von)
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/kampf/kg1.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/684#513603Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Kampfgeschwader 1 "Hindenburg"
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/684#3607Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Geschwaderkommodoren:


    Obstlt Ulrich Kessler, 1.5.39 - 17.12.39
    Obstlt Ernst Exss, 19.12.39 - 12.7.40
    Oberst Josef Kammhuber, 12.7.40 - 18.7.40
    GenMaj Karl Angerstein, 18.7.40 - 1.3.42
    Maj Herbert Loch, 3.42 - 6.42
    Obstlt Peter Schemmell, 6.42 - 14.8.42
    Maj Hans Keppler, 15.8.42 - 3.9.42
    Maj Heinrich Lau, 9.42 - 15.3.43
    Obstlt Horst von Riesen, 17.3.43 - 8.44


    Stab:


    Zformován 1.5.39 v Kolberg ze Stab/KG152. jako Stabsstaffel existoval 8.39 - 8.40.


    25.8.44 přejmenován na Stab/JG7.


    Základny:


    5.39 - 16.10.39 Kolberg He 111H
    16.10.39 - 2.40 Fassberg He 111H
    2.40 - 6.40 Giessen He 111H
    6.40 - 9.40 Rosieres-en-Santerre He 111H
    9.40 - 6.41 Amiens-Glisy He 111H
    6.41 - 7.41 Powunden He 111H
    7.41 - 8.41 Pleskau He 111H
    8.41 - 10.41 Saborowka He 111H
    10.41 - 9.42 Dno He 111H, Ju 88A
    9.42 - 10.42 Siwerskaya Ju 88A
    10.42 - 11.42 Morosowskaja Ju 88A
    11.42 - 5.43 Neuhausen Ju 88A
    5.43 - 25.6.43 Piacenza Ju 88A
    25.6.43 - 11.43 Airasca Ju 88A (ne před 9.43)
    11.43 - 8.6.44 Burg He 177A
    8.6.44 - 21.7.44 Prowehren He 177A
    21.7.44 - 8.44 Seerappen He 177A
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/684#3608Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Velitelé letek KG 1 v září 1939:


    Staffelkapitän 1./KG 1 - Hptm. Gustav zu Castell (označení strojů V4+_H)
    Staffelkapitän 2./KG 1 - Mjr. Otto Schnelle (označení strojů V4+_K)
    Staffelkapitän 3./KG 1 - Hptm. Hans Steinweg (označení strojů V4+_L)


    Dne 01.09.1939 měla I./KG 1 ve stavu 38 Heinkel He 111 E



    Staffelkapitän Stabsstaffel - Mjr. Friedrich Karl Prager (označení strojů V4+_A)


    Dne 01.09.1939 měla Stabsstaffel ve stavu 8 Heinkel He 111 H



    Dne 01.09.1939 byla součástí KG 1 také I./KG 152 (pozdější II./KG 1)


    Staffelkapitän 1./KG 152 - Oblt. Max Gerstenberger (označení strojů V4+_U)
    Stattelkapitän 2./KG 152 - Hptm. Fischer (označení strojů V4+_V)
    Staffelkapitän 3./KG 152 - Mjr. Ludwig Maier (označení strojů V4+_W)


    Dne 01.09.1939 měla Gruppe ve stavu 40 Heinkel He 111 H
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/684#124878Verze : 0
    MOD