Saponjic, Veljko

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 845 příspěvků vloženo, 3038 editováno a 1910 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Saponjic, Veljko

    Avatar
    Brigadni General Veljko Šaponjić (4 Nov 1882 - 18 Mar 1943)


    ? - 31 Oct 1934: Commander of Infantry, Zetska Division District
    31 Oct 1934 - 14 Aug 1936: Commander of Infantry, Drinska Division District
    14 Aug 1936 - 31 Oct 1939: Deputy Commander, Savska Division District
    6 Sep 1936: Promoted to Brigadni General
    31 Oct 1939 - 15 Nov 1939: Deputy Commander, Bregalnička Division District
    15 Nov 1939: Retired
    3 Apr 1941 - 17 Apr 1941: Recalled; Deputy Rear Area Commander, Bregalnička Division


    Principal sources:
    Generali i admirali Kraljevine Jugoslavije 1918-1941, by Mile S. Bjelajac
    Andris J. Kursietis, personal archives
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/68416#239968Verze : 0