Tesanovic, Uros

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 646 příspěvků vloženo, 3173 editováno a 2480 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Tesanovic, Uros

    Avatar
    Divizijski General Uroš Tešanović (3 Jan 1891 - 18 Dec 1965)


    26 Mar 1937 - 3 Nov 1938: Chief of Staff, 3rd Army District
    1 Apr 1937: Promoted to Brigadni General
    3 Nov 1938 - 31 Oct 1939: Deputy Commandant of the Military Academy
    31 Oct 1939 - 11 Dec 1940: Commandant of the Military Academy
    11 Dec 1940 - 3 Apr 1941: Commander, Šumadijska Division District
    1 Apr 1941: Promoted to Divizijski General
    3 Apr 1941 - 17 Apr 1941: Commandant of the Military Academy


    Principal sources:
    Generali i admirali Kraljevine Jugoslavije 1918-1941, by Mile S. Bjelajac
    Andris J. Kursietis, personal archives
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/68469#240027Verze : 0