Neumím rozpoznat co to je. Mohl by mi s tím někdo pomoct??

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 440 příspěvků vloženo, 1681 editováno a 1874 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Neumím rozpoznat co to je. Mohl by mi s tím někdo pomoct??

Neumím rozpoznat co to je. Mohl by mi s tím někdo pomoct??

  Avatar
  přes nános bahna to přesně nepoznám..ale podobný předmět jsme měli na vojně jako cvičný granát..byly černé gumové (ty asi každý zná z branné výchovy) a červené litinové..tvarově odlišné od F1 (i těch školních) a neměli ani stopu po zapalovači či otvoru pro roznětku...nevím jestli to byly zmetky z nějaké starší výroby a nebo nějaké nedodělané prototypy...ale tvarově nebyly podobné žádným známým granátům z WWI a WWII
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/68650#240717Verze : 0
  Avatar
  I když to vypadá jako "guča" bláta, byl bych na tvém místě velice, ale velice opatrný. "Vajíčkový tvar", stopy rzi pod hlínou, náznaky fragmentačních rýh i výstupek nad kruhovou plochou až nápadně připomínají některý typ ručního granátu např. náš URG-ZC. Při takových nálezech je skutečně moudré uvažovat vždy s tou nejhorší možnou variantou. Tyto bestie v takovémto stavu jsou naprosto nevyzpytatelné i nevypočitatelné Sad . A o tom, jak dál s takovým nálezem zacházet snad nemusím psát. Bum #angel A myslím, že nikdo z mých kolegů na tomto našem servru ti neporadí nic jiného, než se urychleně obrátit na pyrotechnika. Poslyš, tak mě napadá, nenašel jsi to s novou minohledačkou a nebylo o tom dnes zpráva v TV ???
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/68650#240724Verze : 0
  Avatar
  2 KY HUNTER - jako černý gumový "házecí" granát mi to nepřijde - jiný poměr délky a průměru. Ty litinové atrapy bývaly (podle toho, co si pamatuji) více soudkovité.
  2 herrda: Nevidím na žádném konci ani náznak nějakého odpalovacího mechanismu, nicméně souhlasně s Quatím: "jistota je kulomet" - nemáš-li k dispozici sud s vodou (asi by to chtělo trochu "oloupat", aby se dalo určit více), zavolal bych k tomu pyrotechnika.
  Koneckonců takový postup stanoví zákon a on je od toho placen. Raději planý poplach, než utržené prsty (v lepším případě).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/68650#240751Verze : 0
  Avatar

  Citace - Quatí :

  I když to vypadá jako "guča" bláta, byl bych na tvém místě velice, ale velice opatrný. "Vajíčkový tvar", stopy rzi pod hlínou, náznaky fragmentačních rýh i výstupek nad kruhovou plochou až nápadně připomínají některý typ ručního granátu např. náš URG-ZC. Při takových nálezech je skutečně moudré uvažovat vždy s tou nejhorší možnou variantou. Tyto bestie v takovémto stavu jsou naprosto nevyzpytatelné i nevypočitatelné Sad . A o tom, jak dál s takovým nálezem zacházet snad nemusím psát. Bum #angel A myslím, že nikdo z mých kolegů na tomto našem servru ti neporadí nic jiného, než se urychleně obrátit na pyrotechnika. Poslyš, tak mě napadá, nenašel jsi to s novou minohledačkou a nebylo o tom dnes zpráva v TV ???  Tak to jsem nebyl já. Ale taky jsem to našel detektorem a taky jsem začátečník
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/68650#240846Verze : 0