I. sbor, velitelství [1945-1951]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 440 příspěvků vloženo, 1827 editováno a 1038 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

I. sbor, velitelství [1945-1951]

Headquarters of the I Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    I. sbor, velitelství Headquarters of the 1st Corps
    Originální název:
    Original Name:
    I. sbor, velitelství
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    25.05.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.01.1951
    Nástupce:
    Successor:
    1. armádní sbor, velitelství Headquarters of the 1st Army Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.05.1945-15.09.1950 1. vojenská oblast, velitelství
    15.09.1950-01.01.1951 2. vojenský okruh, velitelství
    25.05.1945-15.09.1950 Headquarters of the 1st Military Area
    15.09.1950-01.01.1951 Headquarters of the 2nd Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    25.05.1945-01.04.1946 Praha, ? /
    01.04.1946-15.12.1948 Litoměřice, Budova sborového velitelství /
    15.12.1948-15.09.1950 Karlovy Vary, ? /
    15.09.1950-01.01.1951 Banská Bystrica, Budova sborového velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    25.05.1945-01.12.1945 Slunečko, František (brigádní generál)
    01.12.1945-01.02.1946 Slunečko, František (divisní generál)
    01.02.1946-01.12.1947 Španiel, Oldřich (divisní generál)
    01.12.1947-01.05.1949 Čejka, Karel (brigádní generál)
    01.05.1949-15.09.1949
    15.09.1949-01.01.1951 Šumavský, Josef (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    25.05.1945-DD.01.1946 Bartoš, František (podplukovník generálního štábu)
    DD.01.1946-DD.11.1946
    DD.11.1946-04.02.1947 Ševčík, Hugo (major generálního štábu)
    04.02.1947-DD.05.1949 Ševčík, Hugo (podplukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    25.05.1945-01.10.1945 1. divise
    25.05.1945-15.09.1950 12. divise
    25.05.1945-29.06.1945 4. divise
    25.05.1945-01.10.1945 Spojovací prapor 51
    25.05.1945-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva I. sboru
    01.10.1945-01.03.1946 1. divise /motorisovaná/
    01.03.1946-01.10.1947 1. divise /rychlá/
    01.10.1947-01.10.1949 13. brigáda
    01.10.1949-01.11.1950 13. divise
    15.09.1950-01.11.1950 10. divise
    15.09.1950-01.11.1950 9. divise
    01.10.1950-15.12.1950 3. divise /pěší/
    01.11.1950-01.01.1951 10. divise /pěší/
    01.11.1950-01.01.1951 9. divise /pěší/
    10.11.1950-01.12.1950 Spojovací prapor 21
    12.11.1950-01.12.1950 Ženijní prapor 21
    01.12.1950-01.01.1951 21. ženijní prapor
    15.12.1950-01.01.1951 13. divise /pěší/
    25.05.1945-15.09.1950 12th Division
    25.05.1945-01.10.1945 1st Division
    25.05.1945-29.06.1945 4th Division
    25.05.1945-01.10.1945 51st Signal Battalion
    25.05.1945-01.01.1951 Artillery Headquarters of the 1st Corps
    01.10.1945-01.03.1946 1st Division /Motorised/
    01.03.1946-01.10.1947 1st Division /Rapid/
    01.10.1947-01.10.1949 13th Brigade
    01.10.1949-01.11.1950 13th Division
    15.09.1950-01.11.1950 10th Division
    15.09.1950-01.11.1950 9th Division
    01.10.1950-15.12.1950 3rd Division /Infantry/
    01.11.1950-01.01.1951 10th Division /Infantry/
    01.11.1950-01.01.1951 9th Division /Infantry/
    10.11.1950-01.12.1950 21st Signal Battalion
    12.11.1950-01.12.1950 21st Engineer Battalion
    01.12.1950-01.01.1951 21st Engineer Battalion
    15.12.1950-01.01.1951 13th Division /Infantry/
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    01.12.1945-01.10.1949 VÚ 2140
    01.10.1949-01.01.1951 VÚ 6976
    -
    Zdroje:
    Sources:
    Historie československé armády. Sv. 6. Praha 2006.
    Vojenské dějiny Československa. Sv. 5. Praha 1989.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/69212#593529Verze : 4
    MOD