Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 405 příspěvků vloženo, 1508 editováno a 408 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Patinovací akrylové barvy-průzkum trhu

  Avatar
  Vážení,mám možnost zajistit dodávky patinovacích barev Tensochrome.jsou to akrylové patinovací odstíny ve dvou sadách,na letadla a na pozemku.V sadě je šest odstínů.Dají se míchat mezi sebou i s jinými akryly,práce s nimi je víc než jednoduchá.neředí se,dají se stříkat i natírat.Díky viskozitě zůstavají jen na plochách,které nějakým způsobem přečuhují,nebo zapadají do okolí-hrany panelů,vzorek pneu,rytí,atd,atd.Naprosto nepřekonatelné jsou na patinu interiérů.VŠECHNO ZDE POPSANÉ MÁM OSOBNĚ VYZKOUŠENÉ!!!!!!!!!!!!!!Kdo by měl zájem,nechť se mi ozve nejlíp SZ,nebo na mail.Cena jedné sady je 300,-Kč zaváděcích.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16169Verze : 0
  Avatar
  Ahoj Marty
  Za seba Ti ďakujem za ponuku. Chcelo by to nejaké obrázky ako ukážku výsledného efektu. Myslím, že by stačili dva tri obrázky. Myslím že hlavne menej skúsení modelári by sme to ocenili.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16170Verze : 0
  Avatar
  Řekl bych,že se podceňuješSmile)))))))))J.Vilingr s těmihle barvami dělal Horneta F/A -18,Academy,1/32,viz REVI,nebo jejich stránky www.revi.cz,sekce modely.Já nemám digitál a než sem dostanu papírovou naskenovanou fotku,bude po dodávce:((Jednu fotku jsem si od Kuby vypůjčil,tady je.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16181Verze : 0
  Avatar
  no...... nevypada to hejhur
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16291Verze : 0
  Avatar
  No, vyzerá to veľmi elegantne.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16322Verze : 0
  Avatar
  Já chápu,že mistr světa a přilehlého okolí,georgie S.By to samozřejmě dokázal mnohem lépe,ale nic to nemění na faktu,že se jedná o průzkum trhu.takže,kdo má zájem?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16340Verze : 0
  Avatar
  Patinovací barvy Tensocrome:


  Sada č.1 obsahuje: pískovou
  zelenou
  hnědou
  zemitou
  rez
  kov


  Sada č.2 obsahuje: olej
  petrolej
  benzín
  "vypálená" hnědá
  "vypálená" zlatá
  "vypálená" modrá


  Sada 1 je určena především na techniku, použít se dá bez problémů i na letadla.
  Sada 2 je určena na letadla, olej, benzín a petrolej se samozřejmě může použít
  i na techniku jako provozní zašpinění od kapalin, atd. Vypálené odstíny se dají použít
  na výfuky, trysky moderních letadel atd....
  Je dobré si postup a aplikaci těchto barev vyzkoušet na nějakém vraku, ale výsledek je opravdu dost dobrý. Kdo jste viděl na E-day F-8 Crusader od Jakuba Vilingera, tak tam Kuba použil na patinu právě tyto přípravky.
  Upozornění: nelze koupit pouze jednotlivou barvu, ani kombinovat odstíny v sadách!!!!
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16341Verze : 0
  Avatar
  Což o to vypadá to božsky, ale eště byste mě st ím museli někdo naučit dělat, já jsem sto let za opicema, tady ty nový techniky jdou mimo mě. Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16352Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Není nic jednoduššího-pokud stříkáš,naleješ do pistole a stříkneš.Barva se jakoby scukne kolem výstupků,nebo naopak zaleze do spá.Co se ti nelíbí,lehce otřeš uchošťourem.pokud se ti jedna vrstva zdá málo,foukneš další.Pokud natíráš,je to totéž.Pokud chceš udělat např.výfukové splodiny,čmárneš černou a tímhle jakoby roztupuješ do ztracena.Kam se hrabe pastel,nebo olej.tímhle umí dělat každý.Já si nevymejšlím,já to zkoušel.A jako člověk,co stavěl éra přímo z fabriky,vím,o čem mluvím.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16358Verze : 0
  Avatar
  To Marty: No já by jsem do těch sad šel, do obou. Risknu to a dyštak přijdeš o svoje k...e Smile


  Jinak publikace ti už můžu víceméně vrátit. Chtěl jsem se zeptat, jestli nemáš Sherman Walk Around (popř. i jiný publikace o tomhle krasavci). Dneska jsem si koupil svojí první housenku Shermana - 105mm howitzer od Tamiye (za slušných 599,-), tak by jsem si ho chtěl prohlídnout v detailu. Ne, že by to člověk potom nepostavil jenom z krabice a nedoplnil o několik Eduardů, ale pro ten pocit by jsem rád do něčeho nahlídnul. 8)


  Předem dík.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16371Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ja by som to v každom prípade odporúčal ľuďom, ktorí robia súťažné modely, alebo sú náročnejší aj na svoje vlastné poličkové modely. Je jasné, že správnym patinovaním modely "ožijú". Techniku si však musí zvoliť každý sám. Na druhej strane nie je to nič zložité ako napísal marty. Okrem toho nikto netvrdí, že prvý model, ktorý tak urobí má byť ten najlepší. Nové techniky a technologické postupy sa zásadne skúšajú na modeloch, ktoré sú na "cintoríne", lebo tým už to neublíži, prípadne na modeloch v poličke "v ľavom kúte vzadu". Ak sa to podarí, model je zhodnotený, ak nie treba to skúšať ďalej. Raz sa to človek určite naučí. Myslím, že tak najvoac po troch modeloch.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16382Verze : 0
  Avatar
  Na letadlech jsem patinu piloval taky dost dlouho a teďka jsem spokojenej. Snad se zadaří i na technice. Dik Skote za tvůj support 8)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16383Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Hmm....zni to lakave!
  Mam takovou malou otazecku-jaky je obsah jedne lahvicky (popripade plechovky,..)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16422Verze : 0
  Avatar
  To M.Černý:20 ml,plastová ampulka,spotřeba je minimální.Já ty barvy mám přes půl roku,a není znát skoro žádný úbytek.
  To mindphaser:OK,budou k mání koncem měsíce,mělo by se to potkat s Concordama.Shermanna mám,hafo fotek i in action.Smahnu to na CD.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16620Verze : 0
  Avatar
  To Marty: Předem mockrát děkuji 8)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#16880Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No, myslím, že jsem udělal dobře, že jsem si je objednal :8 Vypadá to fuck dobře.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#17109Verze : 0
  MOD
  Avatar
  To marty: A kdyby jsi měl i něco na M8 nebo M20 Greyhounda a M10 bylo by to úplně super CDčko. Smile


  Mohl by jsi mi prosím tě do mailu poslal seznam článků v APKR. Mám je všechny svázaný a už nevím, kde co je Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#17112Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Tak ještě jednou,pro ty míň chápavýSmile))))))))))Když se podíváš do druhéhopříspěvku na téma APKR na CD,najdeš tam takovou tabulku.Ta se jmenuje APKR.xls,nebo tak nějak.Jsou tam taková písmenka např:s,t,á,h,n,o,u,t.Dohromady to dává slovo stáhnout.Když na to najedeš kurzorem,to je taková ta šipečka,jak ti běhá po monitoru,a zmáčkneš jedno levé tlačítko té věci,co máš v pravé ruce (fuj,ty prase,tohle jsem nemyslel),začnou se dít věci,to budeš čučet:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#17136Verze : 0
  Avatar
  Vole Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#17137Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Co mě taháš do rodiny?Smile)))))))
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#18000Verze : 0
  Avatar
  Vážení , konec legrácek.Zítra tj.16.11.kolem osmé večer odesílám objednávku.Kdo neprojeví závazně zájem do této doby,má smůlu a čeká do příště.A kdy bude příště,vím jenom já a Pavel Krejčí z Chrudimi.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#18001Verze : 0
  Avatar
  Bylo by dobrý, kdyby postupem času, jak se modelářství zdokonaluje, se barvy vyrobené pro tento účel či tímto způsobem prodávaly normálně jako třeba humbrolky. Doufám, že na to někdy přijde.


  Mám ještě jeden příspěvek: Jednou když jsem dělal P-51 od academky, tak jsem při dělání kabiny zrovna neměl potřebnou olejovku a jelikož jsem na jednom webu zjistil na co se dají použít vodovky, tak jsem zkusil patinovat hnědou vodovkou smíchanou s černou. Když jsem vše natřel, tak jsem počkal až to uschne a pak tyčinkou do uší namočenou ve vodě všechno trošku poďobával a v tom i tahal k různým vyvýšeninám a když jsem tanto postup asi ještě dvakrát zopakoval, tak mi z toho vyšlo na moji zručnost velmi efektivně vystínovaný, zašpiněný interiér, no a když jsem to potom zesvětlil drybrushem, tak to bylo ještě lepší. Takže dnes když někdy dělám modely, tak dělám již více tuto metodu, ale to podle nálady. Píšu to zde proto, protožýe je to celkem zajímavá technika. Fotku zatím nemám k dipozici.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#22143Verze : 0
  Avatar
  Chystá a plánuje se další dodávka již výše zmíněných patinovacích barev.Zájemci nechť se laskavě hlásí,cesta je trnitá a množství je omezené.Dodání konec ledna/začátek února.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#22805Verze : 0
  Avatar
  Já jsem je ještě nesdělal, takže já nepotřebuju Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#22806Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Ty ne,ale třeba někdo jiný.Tohle není one man show,jak si asi myslíšSmile)))))))))))))))))))))))))))))))))
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#23200Verze : 0
  Avatar
  já si to nemyslím Smile Tak co dělají tvoje krabice s časákama?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#23201Verze : 0
  MOD
  Avatar
  No já bych drobíček upravil to s tím Hornetem - Horneta jsem nepatinoval Tensocromem, ale stříkal jsem ho Lifecolorkama lt/dk ghost gray a podle mě to jsou jedny z nejlepších akrylek, co jsem kdy použil.
  Tensocrom na štětec jsem použil při patinování Crusadera od Gawy ve čtvrtce. V tej době jsem ještě neměl tu druhou sadu, ale teďka už jí mám. Chystám se na to že říznu napůl tmavě hnědej odstín a odstín olej a tím skusím patinovat a myslím, že by to mohlo bejt parádní.
  Jinak u patinování Savoie S.79 jsem použil zelenej tensocrom a ono je to prostě boží a výsledek je parádní. Po patině tensocromem dycky ještě provedu drybrush bílou nebo jakokoli světlo olejovou barVou a ona se ta patina prostě parádně vytáhne. Nevím, já jsem s tímhle fakt nadšenej.


  Co nevidět budu mít barvy Lifecolor RLM 74/75/76 a budu dělat Bf 109 G-14 v 1/32 od Hasegawy a pokusím se o podobnou patinu jako na Hornetu, ale tentokrát to bude ve spojení s Tensocromama a olejema. Už se na to těšim jak malej Jarda.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#25130Verze : 0
  Avatar
  Dotaz. jak se to chová, když se to dostane do styku s nepříliš rovnou štětcem natíranou plochou? Některý barvy prostě moc hladce nanést nejdou, a aby to pak nezvýraznilo ještě i ty nerovnosti...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#25152Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Tak s patinou Tensocromem štětcem natíraných ploch nemám absolutně žádný zkušenosti, protože i na sebemenší blbinu vytahuju pistol.
  Ale pokud je nátěr štětcem opravdu hrubý, tak po nástřiku Tensocromem by asi nemělo být nic vidět, ale po provedení Drybrushe by se tohle určitě nepříjemně zvýraznilo. Je to teda taková úvaha, nemám to odzkoušené.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#25218Verze : 0
  Avatar
  Problém je, že já nemám co vytahovat, anžto pistoli nemám. Takže všechno natírám štětcem. Hrubý povrch našěstí obvykle dělají jen barvy míchané a agamy, který už ale raději nepoužívám, protože je začínám nesnášet.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#25242Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to Aubi asi už je dávno pozdě ale s Tensocromem a nátěrem štětcem není žádný problém (aspoň já žádný neměl) Ona ta badrva je hodně řídká a stáhne se kolem výstupků nebo do spár. To bys musel ten povrch mít hrozně krabatej aby se to projevilo. zkoušel jsem to na vnitřkách a funguje to fakt dobře.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#42366Verze : 0
  Avatar
  Prosim o radu, nemam sice model ale davam do pucu 2 nemecke helmet (M42 a M35). Jednu som uz striekol ale vyzera ......no des,velmi som netrafil odtien a uprava vyzera ako fungel nova.
  Takze ked budete vediet
  - odtien ,nejaka polna seda Confused:
  - vyrobca farby alebo take nieco Confused:
  - ako patinovat farbu na kov Confused:
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#43036Verze : 0
  Avatar
  To all, who has an experience Wink
  Již ně¨kolikrát jsem četl (v Modeláři či Novinkách) o Maskolu. Včera jsem ho viděl v obchodě ( od Tamyie)- pšklivě fialová vodička ( na dně hustší).
  Zajímalo by mně k čemu je a jak se s tím pracuje, popřípadě, kde se smí a kde nesmí použít.
  Děkuji uctivě
  Káca
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#43473Verze : 0
  Avatar
  Používá se na maskování-zakrytí částí na modelu,co nemají být nastříkané (skla na kabinách,podvozkové šachty,drobné detaily).napatlá se to,uschne to,nastříká se to,špejlí se to sundá jak střívko z buřtu..Je lepší trochu silnější vrstva,slabá se blbě sundavá.Výborný v kombinaci s Tamyia páskou.Nanáší se to štětcem.Neleptá to,jenom na některých barvách to nechává mapy,potom se to musí přeleštit.Tohle je nutný zkusit,podle barev,jaké používáš.S Tam.Barvama se to snáší,s Agamou taky,Gunza a valleja s tím taky komunikujou.A na barvu nekoukej,dělají se ještě mnohem hnusnějšíSmile)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#43480Verze : 0
  Avatar
  V pohodě,jsme tu pro vásSmile))))))))
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#43490Verze : 0
  Avatar
  Marty je tady pro fšechny Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#43491Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to Káca některé maskoly jsou mizerné kopie takže bacha, ten od Tamiye by neměl dělat problém. pokud ho dáš na matnou barvu nejde sundat zrovna nejsnáz, ale na kabiny je skvělý.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/6948#43517Verze : 0