Hluboké brodění

Diskuse

Tak vám nevím, ale jestli se někdy montoval komín na poklop nabiječe, tedy místo něj, tak se mohlo jednat pouze o mírové brody a i tak se mi to nezdá. Okolo poklopu nabiječe není žádná úprava (šrouby, plochy a pod.). Naproti tomu na velitelský by to docela šlo, po sejmutí poklopu je tam soustružená dráha která lze zatěsnit a komín upevnit pomocí úpinek. (Viz CW-34 Made in PLR) Podobně to je až doposud u všech tanků řady "T".
Bojové brody se prováděly pomocí soupravy PTCh-34-85, umožňující běžným liniovým tankům překonávat vodní překážky téměř z chodu.


PTCh-34-85 představoval T-34-85, opatřený nasávací rourou pro motor, Ć 130 mm a délky 3,4 m. Tato roura byla upevněna místo periskopického přístroje nabiječe na stropu věže. Nouzové opuštění tanku mělo probíhat přes poklop řidiče, po zatopení tanku, členové posádky byli pro tento případ vybaveni autonomními kyslíkovými dýchači typu KIP.
URL : https://www.valka.cz/Hluboke-brodeni-t70958#250025 Verze : 0
Zajímavá kombinace - vodní průzkumník a řidič tanku.
URL : https://www.valka.cz/Hluboke-brodeni-t70958#250058 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více