07.04.2008 - NATO: Průlomový summit - v českých médiích k nepoznání!

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 562 příspěvků vloženo, 2360 editováno a 489 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

07.04.2008 - NATO: Průlomový summit - v českých médiích k nepoznání!

  Avatar
  V Bukurešti probíhala vedle summitu již potřetí uzavřená bezpečnostní konference, kde stejná témata diskutují experti, bývalí vojáci, diplomaté i současní politici, aktéři summitu a hlavy státu. Letos to byli například kanadský premiér, prezidenti Estonska, Litvy a USA, generální tajemník NATO a mnozí další. Konference je více analytická, méně oficiální, možná i více věcná. Nezřídka je místem testovacích debat pozdějších politických rozhodnutí. A pokaždé je zajímavé skrze tyto debaty pohlížet na skutečné výsledky summitu.


  Takto posuzován jeví se letošní summit NATO velice významný. A bohužel, když sleduji komentáře českých médií zdá se mi, že česká žurnalistika opět zůstala daleko za aktuálním děním a za kvalifikovaným reportováním v mnoha ohledech přelomových bezpečnostních rozhodnutí, zůstává povrchní, tendenční a mnohdy vědomě či nezáměrně zkresluje fakta.  Co jsou tedy hlavní výsledky letošního setkání NATO v rumunské metropoli?


  více na ........ neviditelnypes.lidovky.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/71158#250663Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Situace s Francií je zajímavá, stejně tak celý koncept Evropských ozbrojených sil - často se prezentuje (aspoň co jsem viděl v médiích) jako "konkurence" k NATO, ale spíš vypadají pouze na slednocení Evropské části NATO, což by mohlo vést k větší akceschopnosti. Ono třeba i teď je velmi sporné, jestli by NATO bylo vůbec schopné a ochotné bránit třeba Pobaltské republiky - užší integrace Evropské části NATO by mimo jiné mohla vést i k větší důvěře menších členských zemí (které obvykle mají ve své historii podobné momenty jako třeba my Mnichov nebo Poláci pakt Molotov-Ribbentropp) ve velké Evropské země.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/71158#250668Verze : 0