45. tanková brigáda [1941-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 674 příspěvků vloženo, 3056 editováno a 2399 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

45. tanková brigáda [1941-1943]

45-ja tankovaja brigada

    Avatar
    45. tanková brigáda / 45-я танковая бригада


    Brigáda sa formovala od 10.08.1941 do 09.09.1941 vo Vladimire na báze zvyškov 40. tankovej divízie.


    Nadriadená jednotka: od apríla 1942 4. tankový zbor


    Súčasťou brigády bolo:
    velenie brigády
    veliteľská rota
    45. samostatný tankový prápor
    250. samostatný tankový prápor
    motostrelecký prápor


    Rozkazom NKO No 57 zo 07.02.1943 bola 45. tanková brigáda premenovaná na 20. gardovú tankovú brigádu.


    Veliteľmi brigády boli:
    09.09.1941 – 15.10.1941 – plukovník Življuk, Vladimir Isidorovič
    16.10.1941 – 12.08.1942 – plukovník Kukuškin, Alexandr Vasiljevič
    13.08.1942 – 07.02.1943 – podplukovník Židkov, Pjotr Kirillovič


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/71398#251632Verze : 0