USA - W65

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 646 příspěvků vloženo, 3173 editováno a 2480 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

USA - W65

  Avatar
  W65  Takticko-Technická Data


  Rozměry
  - délka :
  - průměr :


  Hmotnost
  -


  Mohutnost
  -


  Počet hlavic
  - objednaných : 0 (ZRUŠENO)


  Nosič
  - protiraketové řízené střely odpalované ze zodolněných úkrytů : Sprint  Historie
  Bojová jaderná hlavice W65 byla vyvíjena v laboratořích LLNL (Lawrence Livermore National Laboratory). Výzkum začal v 1. polovině 60. let 20. století a záhy byl ukončen v roce 1968. Vývoj hlavice převzala konkurenční laboratoř LANL z Los Alamos a vyvinula vlastní typ W66.


  Popis
  Vývoj W65 nebyl pravděpodobně doveden ani do stádia prototypu. Proto nejsou známy jakékoli bližší technické a specifické údaje nebo nákresy či fotky. O bojové hlavice W65 přichází v úvahu, že se mělo jednat o termonukleární zbraň 3. generace, zbraň se zvýšeným vyzařováním - tzn. neutronovou hlavici.
  Jelikož se jednalo o hlavici sloužící ke zničení nepřátelských bojových jaderných či termojaderných hlavic nízko v zemské atmosféře, při navrhování se počítalo se vzdušným výbuchem a to za pomoci předem nastaveného časovače anebo rádiovým povelem z řídícího střediska.
  Bojovou termonukleární hlavicí W65 měly být vybaveny protiraketové řízené střely odpalované ze zodolněných úkrytů (podzemních sil) Sprint (objevuje se označení (X)LIM-99A a (X)LIM-100A). Tyto střely měly původně nést 1 mohutnou hlavici W65.
  Informace, jakož i níže uvedené obrázky byly (jsou) čerpány z internetových stránek - http://nuclearweaponarchive.org/ ; http://www.wikipedia.org/ ; http://www.globalsecurity.org/ ; http://www.atomicarchive.com/ ;
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/71848#253089Verze : 0
  MOD