Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 332 příspěvků vloženo, 1438 editováno a 289 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Doplňovací průzkumná skupina Hlavního velitele pozemního vojska [1940-1942]

Replacement Reconnaissance Group of the High Commander of the Army / Ergänzungs-Aufklärungsgruppe O.b.d.H.

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Doplňovací průzkumná skupina Hlavního velitele pozemního vojska Replacement Reconnaissance Group of the High Commander of the Army
    Originální název:
    Original Name:
    Ergänzungs-Aufklärungsgruppe O.b.d.H.
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.03.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Doplňovací průzkumná letka (armádní) Hlavního velitele pozemního vojska Replacement Reconnaissance Squadron (Army) of the High Commander of the Army
    Datum zániku:
    Disbanded:
    09.04.1942
    Nástupce:
    Successor:
    Doplňovací skupina blízkého průzkumu Replacement Short Range Reconnaissance Group
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    10.03.1940-09.04.1942 Výmar-Nohra

    Velitel:
    Commander:
    10.03.1940-31.03.1940 Kapuste, Gotthardt (Oberstleutnant)
    01.04.1940-DD.08.1940 Kuen, Adolf (Oberst)
    31.10.1940-05.06.1941 Weichhold, Hans (Oberstleutnant)
    06.06.1941-11.01.1942 Haack, Udo-Ernst (0)
    12.01.1942-09.04.1942 Wehl, Wolfgang (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:

    Ručně vyplněné položky:

    Manually added items:
    Poznámka:
    Note:
    ve výzbroji:
    Dornier Do 17F/M
    Heinkel He 45
    Heinkel He 46
    Focke-Wulf Fw 189
    Fieseler Fi 156
    Focke-Wulf Fw 58
    Junkers W.34
    Caudron C.445

    O.b.d.H. = Oberbefehlshaber des Heeres
    armament:
    Dornier Do 17F/M
    Heinkel He 45
    Heinkel He 46
    Focke-Wulf Fw 189
    Fieseler Fi 156
    Focke-Wulf Fw 58
    Junkers W.34
    Caudron C.445

    O.b.d.H. = Oberbefehlshaber des Heeres
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.ww2.dk/air/recon/ergobdh.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/7210#532221Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Gruppenkommandeure:


    Obstlt Gotthardt Kapuste, 14.11.39 - 31.3.40
    Oberst Adolf Kuen, 1.4.40 - 8.40
    Obstlt Dr. Hans Weichhold, 31.10.40 - 5.6.41
    Maj Udo-Ernst Haack, 6.6.41 - 11.1.42
    Obstlt Wolfgang Wehl, 12.1.42 - 9.4.42


    Zformována 14.11.39 v Schönfeld-Seifersdorf jako Erg.Aufklärungsstaffel (H) O.b.d.H.


    10.3.40 rozšířena na Gruppe :


    Stab nový
    1. (F) Staffel nová
    2. (H) Staffel nová
    3. (H) Staffel nová


    10.4.42 přejmenována na Ergänzungs-Nahaufklärungsgruppe:


    Stab se stal Stab/Erg.NAGr.
    1. (F) Staffel se stala 1./Erg.NAGr.
    2. (H) Staffel se stala 2./Erg.NAGr.
    3. (H) Staffel se stala 3./Erg.NAGr.


    Základny:


    14.11.39 - 3.40 Schönfeld-Seifersdorf
    3.40 - 9.4.42 Weimar-Nohra


    Do 17F/M, He 45, He 46, Fw 189, Fi 156, Fw 58, W.34 a C.445
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/7210#17007Verze : 0
    MOD