06.05.2008 - Film: Sovětské atomové sklady Ralsko

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 32.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 506 příspěvků vloženo, 2741 editováno a 1208 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

06.05.2008 - Film: Sovětské atomové sklady Ralsko

  Avatar
  Jeden můj čtenář mi poslal internetovou adresu, na níž můžete vidět film o dvojici skladů sovětských jaderných hlavic v Ralsku. Trvá 17 minut a je úděsný. Tyto sklady vznikly na základě dohody československé a sovětské vlády z roku 1965. Takže tvrzení Antonína Novotného, že on k nám nikdy sovětská vojska nepozval, je lež.


  - --------------------
  Těch skladů v Čechách bylo šest: dva v Ralsku, dva v jižních Čechách a dva v Brdech. Vždycky jsou od sebe několik set metrů. Jejich cena byla 500 milionů tehdejších korun. Skoro všude je zplundrovali vandalové.
  Škoda, mohli tam chodit demonstrovat dnešní antiradaristé ze skupiny Ne základnám a blázniví greenpeasáci, kteří táboří v Brdech.  více na: www.karelpacner.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/72142#254585Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Novinari celkem zase objevili Ameriku, nicmene:


  www.novinky.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/72142#255142Verze : 0
  Avatar
  Na tomto odkazu je moc pěkný článek o tom jak fungovala sovětská raketová brigáda v Hranicích na Moravě.


  www.fortifikace.net
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/72142#255147Verze : 0
  Avatar
  Schlange-chyba Smile .Ne protiradaristé ale proradaristé.Jak se nechali tuhle slyšet v TV v reportáži o protestní žranici-"Lepší americký radar než ruská raketa" (tak mě napadá že jejich informovanost asi bude opravdu vynikající když stejně jako vláda tvrdí že radar bude zejména proti Iránu a KLDR Smile )


  Tak mě napadá (a je to spíše otázka k trochu jiné diskusi)-byly jako sklady jaderných zbraní deklarovány a upraveny i muniční sklady na letištích vybavených bombardéry s možností nést a přípravou posádek pro nesení jaderné munice (konkrétně letiště Čáslav a Náměšť nad Oslavou)?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/72142#255192Verze : 0
  Avatar
  Nevím jak Čáslav a Náměšť ale tady bych se spíše ptal na letiště Hradčany.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/72142#255195Verze : 0
  Avatar
  Já bych tipoval, že v těchto skladech měly být hlavice jak pro rakety, tak i letadla.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/72142#255199Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Robote,s tím samozřejmě souhlasím ale toto by platilo pouze pro dlouhodobé skladování.Po přidělení jaderné munice ČSLA (řekněme těsně před vrcholem krize) by tato musela být určitou dobu skladována právě na letištích protože by bylo krajně nepraktické ji bezprostředně před útokem převážet z hlavních skladů na dosti dlouhé vzdálenosti přímo k čekajícím letadlům kde by se další cenný čas ztratil podvěšováním a přezkušováním.Nemám moc jasno v tom jak moc je nutné jaderné hlavice na zemi vyjma chlazení zabezpečovat takže by mě právě toto docela zajímalo.Samozřejmě je tu ale i možnost že veškeré zabezpečovací zařízení včetně pozemní obsluhy jaderných hlavic by bylo sověty dodáno ve chvíli přidělení jaderné munice ČSLA.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/72142#255221Verze : 0
  Avatar

  Citace - Darkfold :

  Robote,s tím samozřejmě souhlasím ale toto by platilo pouze pro dlouhodobé skladování.Po přidělení jaderné munice ČSLA (řekněme těsně před vrcholem krize) by tato musela být určitou dobu skladována právě na letištích protože by bylo krajně nepraktické ji bezprostředně před útokem převážet z hlavních skladů na dosti dlouhé vzdálenosti přímo k čekajícím letadlům kde by se další cenný čas ztratil podvěšováním a přezkušováním.Nemám moc jasno v tom jak moc je nutné jaderné hlavice na zemi vyjma chlazení zabezpečovat takže by mě právě toto docela zajímalo.Samozřejmě je tu ale i možnost že veškeré zabezpečovací zařízení včetně pozemní obsluhy jaderných hlavic by bylo sověty dodáno ve chvíli přidělení jaderné munice ČSLA.  Ohledně skladovaní jaderné munice pro ČSLA zatím moc nevím, protože si ani nejsem jist tím, jestli se počítalo s jadernou municí pro letectvo ČSLA. Každopádně jaderná munice pro letectvo SA se v ČSSR skladovala zde.


  www.fortifikace.net
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/72142#255452Verze : 0