Pražák, Karel

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 440 příspěvků vloženo, 1681 editováno a 1874 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Pražák, Karel

generál III. třídy / General of 3rd Rank Class

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pražák Pražák
    Jméno:
    Given Name:
    Karel Karel
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Karel Pražák
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generál III. třídy General of 3rd Rank Class
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    10.05.1887 ?
    10.05.1887 ?
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    DD.04.1942-DD.05.1944 velitel Inspektorátu I
    00.05.1944-15.10.1944 velitel Zasazeného inspektorátu I
    15.10.1944-DD.05.1945 velitel Nejvyššího zasazeného štábu
    -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/73069#347646Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Pražák Pražák
    Jméno:
    Given Name:
    Karel Karel
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Karel Pražák
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    DD.09.1931-DD.09.1932 Velitel : Telegrafní prapor 1, velitelství
    27.09.1938-22.10.1938 Velitel : Štáb II. armády
    00.12.1941-00.05.1944 Velitel : Inspektorát I
    00.05.1944-15.10.1944 Velitel : Zasazený inspektorát I
    DD.09.1931-DD.09.1932 Commander : Headquarters of the 1st Signal Battalion
    27.09.1938-22.10.1938 Commander : Staff of the 2nd Army
    00.12.1941-00.05.1944 Commander : Inspectorat I
    00.05.1944-15.10.1944 Commander : 1st Inspectorat
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/73069#578311Verze : 0
    MOD