Velitelství tankového vojska 3. oblasti [1945-1950]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 461 příspěvků vloženo, 1441 editováno a 2570 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Velitelství tankového vojska 3. oblasti [1945-1950]

Armoured Troops Headquarters of the 3rd Area

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství tankového vojska 3. oblasti Armoured Troops Headquarters of the 3rd Area
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství tankového vojska 3. oblasti
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.09.1950
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.09.1945-15.08.1950 Velitelství tankového vojska
    15.08.1950-15.09.1950 Velitelství tankového a mechanisovaného vojska
    15.09.1945-15.09.1950 3. vojenská oblast, velitelství
    15.09.1945-15.08.1950 Armoured Troops Headquarters
    15.08.1950-15.09.1950 Armoured and Mechanised Troops Headquarters
    15.09.1945-15.09.1950 Headquarters of the 3rd Military Area
    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1945-15.09.1950 Brno

    Velitel:
    Commander:
    15.09.1945-DD.02.1949 Šeda, Ferdinand (plukovník generálního štábu)
    DD.02.1949-15.09.1950
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.09.1945-01.10.1945 13. tanková brigáda
    15.09.1945-01.10.1945 13th Tank Brigade
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    -
    -
    Zdroje:
    Sources:
    Historie československé armády. Sv. 6. Praha 2006.
    Vojenské dějiny Československa. Sv. 5. Praha 1989.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/73639#261531Verze : 5
    MOD