Státní útvary | Datum | Událost | |
|
10.7.1460 | Zemřel - Humphrey Stafford (Padol v bitke pri Northaptone.) | |
|
10.7.1690 | Námorná bitka pri myse Beachy Head medzi francúzskym a spojeným anglicko-holandským loďstvom. | |
|
10.7.1711 | Zemřel admirál generál Pedro Fernández de Navarrete (plukovník: Nový pluk námořní pěchoty) | |
|
10.7.1750 | Zemřel generálkapitán Lucas de Spínola y Spínola (velitel: Generální kapitánie Aragon) | |
|
10.7.1769 | Narodil se generál Henry Frederick Campbell (plukovník: 88. pěší pluk) | |
|
10.7.1799 | Narodil se - Gonzaga Cuevas Luis (Minister zahraničných vzťahov Mexica 6x) | |
|
10.7.1801 | Narodil se brigádny generál William Reading Montgomery (Brigádny veliteľ.) | |
|
10.7.1810 | počas vojny za nezávislosť Francúzske jednotky (pod velením gen. Régisa Barthélemy Mouton-Duverneta)zápália obec Almazán nakolko 1600 mužov tam nachádzajúcich sa pod velením Jerónima Merina kladie urputný odpor | |
|
10.7.1817 | Zemřel generál Hugh Percy (plukovník: 111. pěší pluk) | |
|
10.7.1818 | Narodil se brigádny generál John Stuart Williams (brigádny generál CSA) | |
|
10.7.1820 | Narodil se brigádny generál Andrew Porter (Brigádny veliteľ.) | |
|
10.7.1821 | Narodil se generálmajor Christopher Columbus Augur | |
|
10.7.1821 | v Argentíne umiera vodca republiky Entre Ríos, Francisco Ramírez | |
|
10.7.1821 | USA preberajú správu na Floridou, ktorú zakúpili od Španielska | |
|
10.7.1833 | Narodil se brigádní generál (CSA) Lucius Eugene Polk (brigádny veliteľ) | |
|
10.7.1834 | Narodil se generálmajor Pierre Émile Arnaud Édouard de Colbert-Chabanais | |
|
10.7.1860 | Zemřel generálporučík Diego de los Ríos y Rubio (velitel: IV. generální kapitánie Valencie) | |
|
10.7.1861 | Narodil se generálmajor Harry Clay Hale (velitel: 1. divize) | |
|
10.7.1863 | Zemřel brigádní generál (CSA) Paul Jones Semmes (brigádny veliteľ) | |
|
10.7.1866 | Narodil se polní podmaršál Heinrich Wieden von Alpenbach (Veliteľ 3. pešej divízie) | |
|
10.7.1867 | Narodil se generálporučík Max von Baden (kancléř německého císařství) | |
|
10.7.1875 | Zemřel brigádni generál (CSA) Henry Lewis Benning (brigádny veliteľ) | |
|
10.7.1877 | Zemřel generál George Bell (plukovník: 104. pěší pluk) | |
|
10.7.1879 | Narodil se generálmajor Kurt von Bismarck (velitel: Vojenská správní oblast Postupim) | |
10.7.1879 | Narodil se generál kavalerie Alexander Nikolov Kisev (ministr války) | ||
|
10.7.1882 | Narodil se plukovník Matthew Henry Thomlinson (velitel: 18. pěší brigáda) | |
|
10.7.1882 | v rámci Pacifickej vojny sa končí bitva Concepción medzi Čile a Peru | |
|
10.7.1883 | Narodil se generálplukovník Johannes Albrecht Blaskowitz (veliteľ 8. armády ) | |
|
10.7.1883 | v rámci Pacifickej vojny sa odohrá bitva Huamachuco | |
|
10.7.1886 | Narodil se generálporučík Jenö von Egan-Krieger | |
|
10.7.1886 | Narodil se polní maršál John Standish Surtees Prendergast Vereker (Velitel Britských expedičných síl Force a náčelník Imperiálneho generálneho štábu) | |
10.7.1887 | Zemřel generálporučík Joaquín Rodríguez Espina y García del Real (veliel: XIII. generální kapitánie Baleáry) | ||
|
10.7.1889 | Narodil se generál zdravotnictva Metoděj Kyjovský (prednosta zdravotní služby 11. divise) | |
|
10.7.1891 | Narodil se generálmajor Oskar Kubitza (velitel: 518. ženijní pluk) | |
|
10.7.1891 | Narodil se poručík Heinrich Georg Geigl (velitel: Jagdstaffel 16 (Jasta16)) | |
|
10.7.1891 | Narodil se generálporučík Horst von Uckermann (velitel: 218. pěší divize) | |
|
10.7.1892 | Narodil se poručík Emil Meinecke (Stíhací eso se 6 sestřely) | |
|
10.7.1892 | Narodil se generál tankových jednotek Hans Karl Asmus Werner von Esebeck (veliteľ 15. tankovej divízie) | |
|
10.7.1892 | Narodil se plukovník Arthur-Heinrich Hodissen (velitel Pěšího pluku 377) | |
|
10.7.1893 | Narodil se generál intendantstva Alois Peterka | |
|
10.7.1894 | Narodil se kapitán Francis Granger Quigley (kanadské letecké eso a ničitel balónu 1. sv. v. s 33 sestřely [15 zničených (8 sám, 7 sdílel), 12 sražených do neřízeného pádu (10 sám, 2 sdílel) a 6 zničených v plamenech (4 sám, 2 sdílel)], z toho 1 balón (zničen, sdílel)) | |
|
10.7.1894 | Narodil se - Bedřich Starý (velitel Leteckého pluku 4) | |
|
10.7.1894 | Narodil se divizní velitel Jaroslav Antonovič Štrombach (jednoroční dobrovolník 75 polního pluku) | |
|
10.7.1895 | Narodil se generálmajor Helmut Hipp (velitel: 130. pěší pluk) | |
|
10.7.1896 | Narodil se nadporučík Charles Rudolph D´Olive (velitel letky 141. letecké perutě USAAS) | |
|
10.7.1897 | Narodil se podplukovník Eduardo Picazo Burló (velitel: Polní spojovací skupina) | |
|
10.7.1897 | Narodil se SS-Standartenführer Rudolf Pannier (velitel: Myslivecký prapor SS 500) | |
|
10.7.1898 | Narodil se Kontradmirál Siegfried Sorge (velitel: 2. admiralát Severní moře) | |
|
10.7.1898 | Narodil se generální armádní vikář José López Ortiz (ředitel Armádního arcibiskupství Španělska) | |
|
10.7.1898 | Narodil se Vizeflugmeister Alexander Montanus Zenzes (německé námořní stíhací eso 1. sv. v. s 18-19 potvrzenými sestřely a 1 nepotvrzeným) | |
|
10.7.1900 | Narodil se generálmajor Gerald Lloyd-Verney (velitel 6. gardové obrněné brigády) | |
|
10.7.1901 | Narodil se kontradmirál Daniel Vincent Gallery (velitel: USS Hancock (CV-19)) | |
|
10.7.1901 | Narodil se nejvyšší seržant Sboru námořní pěchoty Francis Drury Rauber (2. nejvyšší seržant Sboru námořní pěchoty (1959-1962)) | |
10.7.1901 | Narodil se plukovník Hans Rödiger (velitel Granátnického pluku 103) | ||
|
10.7.1902 | Zemřel čestný generálmajor Isaac Hardin Duval | |
|
10.7.1902 | Narodil se kontradmirál Konstantin Matvejevič Kuzněcov (veliteľ Lipavskej námornej základne) | |
|
10.7.1902 | Narodil se generálmajor tankového vojska Boris Michajlovič Skvorcov (velitel 5. gardového mechanizovaného sboru) | |
|
10.7.1902 | Narodil se plukovník Pavel Nikitovič Ivanov (veliteľ 5. streleckej divízie) | |
10.7.1902 | Narodil se plukovník Hermann Teske (velitel Granátnického pluku 326) | ||
|
10.7.1903 | Narodil se SS obergruppenführer Werner Best (náčelník 1. oddělení gestapa (organizační a právní záležitgosti)) | |
|
10.7.1903 | Narodil se plukovník Serafim Nikolajevič Šarykin (veliteľ 3. samostatnej spojovacej leteckej divízie civilného letectva) | |
|
10.7.1903 | Narodil se plukovník Boris Alexejevič Gorodeckij (veliteľ 374. streleckej divízie) | |
|
10.7.1904 | Narodil se generálmajor ve výslužbě Václav Strejček (velitel Armádního uměleckého souboru Víta Nejedlého (1946-1947)) | |
|
10.7.1904 | Narodil se plukovník Zdzisław Krasnodębski (velitel, 303. peruť RAF) | |
|
10.7.1904 | Narodil se generálmajor letectva Anatolij Zacharovič Kalašnikov (veliteľ 25. gardového nočného bombardovacieho leteckého pluku) | |
|
10.7.1904 | Narodil se viceadmirál Vladimir Georgijevič Fadějev (veliteľ Amurskej vojnovej flotily) | |
|
10.7.1905 | Narodil se SS-Standartenführer Wolfram Sievers (ředitel Ústavu pro vojenský vědecký výzkum) | |
|
10.7.1906 | Narodil se generálmajor George Whitfield Jack (velitel: 75. pěší divize) | |
|
10.7.1908 | Narodil se podplukovník Grigorij Ivanovič Gapanjuk (veliteľ 617. nočného bombardovacieho leteckého pluku) | |
|
10.7.1909 | Narodil se podplukovník Konstantin Bekajevič Kantejev (veliteľ 25. stíhacieho leteckého pluku) | |
|
10.7.1909 | Narodil se kapitán 3. stupňa Ivan Nikolajevič Tuzov (veliteľ 14. ponorkového oddielu Učebnej ponorkovej brigády Baltickej floty) | |
|
10.7.1910 | Narodil se generálmajor Frederick R. Zierath (velitel: 4. pěší divize) | |
|
10.7.1910 | Narodil se plukovník Boris Ivanovič Michajlov (veliteľ 7. stíhacej leteckej divízie vzdušných síl vojenského námorníctva) | |
|
10.7.1910 | Narodil se seržant první třídy José Mendoza López (nositel Medaile cti) | |
|
10.7.1911 | Narodil se generálporučík John Edward Kelly (velitel: IV. sbor) | |
|
10.7.1911 | Narodil se major Kurt Mörgel (velitel: Výsadkový pluk tankových granátníků 1 Hermann Göring) | |
|
10.7.1913 | Narodil se plukovník Ivan Fedotovič Sizov (veliteľ 13. samostatnej stíhacej letky vzdušných sil vojenského námorníctva) | |
|
10.7.1913 | Narodil se - Jabbor Rasulovič Rasulov (8. vrchní tajemník ústředního výboru komunistické strany Tadžikistánu) | |
|
10.7.1914 | Narodil se námořní nadporučík Heinz Koch (ponorkový velitel) | |
|
10.7.1914 | M. Hartwig, ruský velvyslanec v Srbsku, zemřel na mrtvici, shodou okolností na rakouském vyslanectví v Bělehradě, v průběhu rozhovoru s rak.-uh. velvyslancem baronem Gieslem. | |
|
10.7.1917 | Narodil se SS-Sturmbannführer Günther Wöst (velitel Oddíl stíhačů tanků SS 12) | |
|
10.7.1917 | Narodil se plukovník in memoriam Oldřich Tošovský (pilot 311. peruť RAF) | |
|
10.7.1917 | Německá vláda vyzvala majitele čistokrevných psů, aby své německé ovčáky, rotweilery a dobrmany nabídli do armádních služeb. | |
|
10.7.1917 | Britové oznámili, že od začátku války získali na všech frontách 117 772 zajatců a 759 děl. | |
|
10.7.1918 | Narodil se kapitán Günter Liethmann (velitel: Brigáda útočného dělostřelectva pozemního vojska 184) | |
|
10.7.1918 | Zemřel admirál Henri Rieunier (ministr námořnictví) | |
|
10.7.1918 | Narodil se plukovník Robert Alexander Elder (velitel 353. stíhací skupiny) | |
|
10.7.1918 | Založen kýl lodi HMS Broadwater (H 81) | |
|
10.7.1918 | Čs. legionáři v boji s bolševiky dobyli znovu Syzraň a Alexandrovský most přes řeku Volhu. | |
|
10.7.1918 | Na piatom Všeruskom zjazde sovietov bol schválený text novej ruskej Ústavy, ktorá okrem iného zavádzala aj nový oficiálny názov štátu - Ruská sovietska federatívna socialistická republika a zavádzala nové štátne symboly. | |
|
10.7.1919 | Zemřel poručík Jean Marie Dominique Navarre (Stíhací eso 1. sv. války s 12 sestřely.) | |
|
10.7.1919 | Narodil se generálporučík Gerald Walter Johnson (generální inspektor USAF (1973-1974)) | |
|
10.7.1919 | Livenský oddíl převezen z Libavy na frontu k Narvě (stává se z něj 5. divize Severozápadní armády). | |
|
10.7.1920 | Narodil se plukovník v.v. Rudolf Božík (Stíhacie eso Slovenských vzdušných zbraní 11,5 zostrelov (6x Il-2, 1,5x Fw 189 A-2, 1x R-5, 1x P-39 Airacobra, 1x Bf 110 G, 1x Ju 88 A)) | |
|
10.7.1920 | V belgickom meste Spa bol po zdĺhavom priebehu bilaterálnou dohodou Československa a Poľska uzavretý problém tzv. těšínskej otázky. | |
|
10.7.1922 | Narodil se námořní nadporučík Heinrich Schlott (velitel U-2329) | |
|
10.7.1924 | Zemřel čestný generálmajor Byron Root Pierce (Divízny veliteľ.) | |
|
10.7.1926 | Narodil se generálporučík Jindřich Kopřiva (veliteľ 10. letecká armáda) | |
|
10.7.1928 | Loď HMAS Canberra (D 33) uvedena do služby | |
|
10.7.1928 | Založen kýl lodi HMS Active (H 14) | |
|
10.7.1928 | Loď ORP Wicher spuštěna na vodu | |
|
10.7.1929 | Narodil se generálmajor František Janeček (zástupca náčelníka Civilnej obrany pre ochranu obyvateľstva a národného hospodárstva) | |
|
10.7.1929 | Ponorka R. Smg. Marcantonio Colonna uvedena do služby | |
10.7.1929 | Narodil se generálmajor Hercl Šafir | ||
|
10.7.1930 | Loď HMS Keith (D 06) spuštěna na vodu | |
|
10.7.1932 | Narodil se plukovník inžiniersko-technickej služby Alexandr Semjonovič Korněv (veliteľ 6. zákopnickej armády) | |
|
10.7.1932 | Loď ORP Burza uvedena do služby | |
|
10.7.1935 | Založen kýl ponorky U-18 (U-18) | |
|
10.7.1937 | Zemřel poručík Abram Grigorijevič Abramovič (velitel tankové roty, 4. samostatná mechanizovaná brigáda) | |
|
10.7.1937 | Založen kýl ponorky R. Smg. Atropo | |
|
10.7.1938 | Zemřel brigádní generál Josef Palacký | |
|
10.7.1938 | Založen kýl lodi USS Chenango (CVE-28) | |
|
10.7.1940 | Narodil se admirál Oleg Alexandrovič Jerofejev (veliteľ Severnej floty) | |
|
10.7.1940 | Ponorka R. Smg. Maggiore Baracca uvedena do služby | |
|
10.7.1940 | Založen kýl ponorky U-128 (U-128) | |
|
10.7.1940 |
Podle britské histografie oficiální zahájení Bitvy o Británii. Německá Letecká armáda 2 a Letecká armáda 3 provedly první nálety na Anglii. Počátek silných leteckých úderů na cíle v jižní Anglii a dopravu v Lamanšském průlivu |
|
|
10.7.1940 | V Londýne bolo vytvorené exilové Československé vedenie - tzv. Dočasné štátne zriadenie (Prozatímní státní zřízení), ktoré spojenci uznali za legitímnu vládu nacistami okupovaného Českolosvenska. | |
|
10.7.1941 | Ponorka U-503 (U-503) uvedena do služby | |
|
10.7.1941 | Ponorka U-376 (U-376) spuštěna na vodu | |
|
10.7.1941 | Ponorka Giada spuštěna na vodu | |
|
10.7.1941 | Založen kýl lodi Taihó | |
|
10.7.1941 | Ponorka U-578 (U-578) uvedena do služby | |
|
10.7.1941 | Ponorka U-586 (U-586) spuštěna na vodu | |
|
10.7.1941 | Začala bitva u Smolenska. Skončila 10. září. | |
|
10.7.1941 | Byla zahájena bitva o Leningrad. Skončila 9. srpna 1944 | |
|
10.7.1941 |
Rudá armáda (7. armáda) zahájila obranu Karélie na oloněckém a petrozavodském směru proti finské „Karelské" armádě, která trvala do 9. srpna 1944. Finská vojska zahájila ofenzivu severně od Ladožského jezera. |
|
|
10.7.1941 | Státní výbor obrany SSSR zřídil hlavní velitelství Severozápadního (marš. Vorošilov), Západního (marš. Timošenko) a Jihozápadního strategického směru (marš. Buďonnyj). | |
|
10.7.1941 | 22. armáda (Západní front) se bránila na frontě Idrica, Drissa, Vitebsk. Přes frontu 22. armády ustupovaly útvary 11. armády (utrpěly značné ztráty v předchozích bojích). 5. armáda (Jihozápadní front) zahájila protiúder z jižního úseku Korostěňského opevněného prostoru ve směru na Novograd Volynskij a Krasnoarmejsk. | |
|
10.7.1941 | V Moskvě se ustavil Ustřední štáb partyzánského hnutí, od září 1941 podléhal bezprostředně UV VKS(b). | |
|
10.7.1941 | Německé ministerstvo zahraničních věcí zaslalo telegram do Japonska, v němž žádalo jeho vstup do války proti SSSR. | |
|
10.7.1941 | Vznik 310. stíhací perutě. | |
|
10.7.1942 | Zemřel - Václav Jaroslav Klofáč (minister národnej obrany Republiky Československej) | |
|
10.7.1942 | Založen kýl ponorky U-975 (U-975) | |
|
10.7.1942 | Ponorka HMS Shakespeare (P221) uvedena do služby | |
|
10.7.1942 | Narodil se generálplukovník Pjotr Iljič Klimuk (2 násobný Hrdina Sovětského svazu (č. 95)) | |
|
10.7.1942 | Ponorka U-186 (U-186) uvedena do služby | |
|
10.7.1942 | V Londýně podepsána sovětsko-holandská dohoda o navázání diplomatických styků. | |
|
10.7.1942 | Hlavní stan nejvyššího velení vydal pokyny k včasnému zajištění přístupů k Volze a Kavkazu. 62. armáda generála Kolpakčina a 64. armáda generála Čujkova vysunuty ze zálohy vrchního velení na západní břeh Donu. Fašistická vojska pronikla z voroněžského směru ke Kantěmirovce. Začaly obranné boje Jižního frontu na řece Mius západně od Rostova na Donu s německou 17. armádou, která přešla do útoku. | |
|
10.7.1943 | Ponorka U-767 (U-767) spuštěna na vodu | |
|
10.7.1943 | Ponorka U-315 (U-315) uvedena do služby | |
|
10.7.1943 | Ponorka U-289 (U-289) uvedena do služby | |
|
10.7.1943 | Založen kýl lodi USS Gambier Bay (CVE-73) | |
|
10.7.1943 | Loď USS Manila Bay (CVE-61) spuštěna na vodu | |
|
10.7.1943 | Pod vrchním velením generála Eisenhowera se britská 8. armáda generála Montgomeryho a americká 7. armáda generála Pattona vylodily na jihovýchodním pobřeží Sicílie (operace Husky). Ostrov bránila italská 6. armáda generála Guzzoniho, německá tanková divize Hermann Göring a 15. tanková divize. Britská vojska obsadila Syrakusy a Pachino; americká vojska obsadila města Gela a Licata. | |
|
10.7.1943 | V Albánii zřízen generální štáb národní osvobozenecké armády. | |
|
10.7.1943 | Při invazi na Sicílii německá letadla potápějí minolovku USS Sentinel a torpédoborec USS Maddox - jinak je odpor mizivý. | |
|
10.7.1944 | Narodil se podplukovník Desmond Gerald Crofton (velitel roty C, 1. praporu Kanadského Škótskeho pluku) | |
|
10.7.1944 | Zemřel major Colin Leo Bliss (velitel roty A 12. parašutistického praporu) | |
|
10.7.1944 | Zemřel generál pěchoty Matija Murkovič | |
|
10.7.1944 | Ponorka I-47 (I-47) uvedena do služby | |
|
10.7.1944 | Narodil se generálplukovník Sergej Pavlovič Selezňov (veliteľ Leningradského vojenského okruhu /1991-1996/) | |
|
10.7.1944 | Založen kýl lodi USS Coral Sea (CV-43) | |
|
10.7.1944 | Založen kýl lodi USS Saipan (CVL-48) | |
|
10.7.1944 | Vojska 2. pobaltského frontu zahájila režicko-dvinskou útočnou operaci s cílem proniknout k řece Daugava. 1. běloruský front překročil řeku Turu a Ščaru a osvobodil Slonim, Luniněc a David-Gorodok. | |
|
10.7.1944 | Americké letectvo provedlo nálet na ostrov Guam. | |
|
10.7.1945 | Zemřel generálmajor Fred Winchester Sladen (velitel: 3. divize) | |
|
10.7.1945 | Ponorka U-530 (U-530) vyřazena ze služby | |
|
10.7.1945 | Ponorka Ha-206 spuštěna na vodu | |
|
10.7.1945 | Z okupovaného Berlína odjela první část demobilizovaných sovětských vojáků do vlasti. | |
|
10.7.1945 | Americká 38. skupina lodí a britské loďstvo zahájily sérii útoků na ostrovy Hokkaidó a Honšú. | |
|
10.7.1946 | Loď USS White Plains (CVE-66) vyřazena ze služby | |
|
10.7.1948 | Zemřel generálmajor Hans Koeppen | |
|
10.7.1948 | Prezident Klement Gottwald navštívil Bratislavu. | |
|
10.7.1949 | Zemřel generálmajor Vernon Edwin Prichard Prichard (velitel: 14. obrněná divize) | |
|
10.7.1950 | Zemřel generálmajor in memoriam František Skokan (náčelník štábu, Velitelství spojovacího vojska hlavního štábu) | |
|
10.7.1950 | 25. pěší a 1. jezdecká divize USA zahájily přesun z Japonska do Jižní Koreji. | |
|
10.7.1950 | 29. plukovní bojová skupina vyplula z Okinawy do Koreji. | |
|
10.7.1950 | 2. pěší divize se začala připravovat k nalodění v Seattlu. | |
|
10.7.1950 | 21. pěší pluk 24. pěší divize USA vedl zadržovací boje u Chochiwonu. | |
|
10.7.1951 | Zemřel kapitánporučík Carl Hoff (velitel 1. flotily minolovných člunů) | |
|
10.7.1951 | Loď ORP Gryf uvedena do služby | |
|
10.7.1951 | Ve městě Kaesong na území nikoho byla zahájena jednání nepřátelských stran o ukončení korejské války. | |
|
10.7.1952 | Zemřel generál delostřelectva Otto Hartmann (Držiteľ Rytierskeho kríža.) | |
|
10.7.1953 | Zemřel generálmajor Vladimir Georgijevič Děkanozov (veľvyslanec ZSSR v Nemecku /1940-41/) | |
10.7.1953 | Narodil se admirál Edouard Guillaud (náčelník generálního štábu) | ||
|
10.7.1954 | Zemřel plukovník Ralph R. Glass (velitel: 5. pěší brigáda) | |
|
10.7.1957 | Zemřel brigádní generál Ignatz Peslmüller (velitel Dělostřeleckého pluku 173) | |
|
10.7.1957 | Zemřel generálmajor letectva Valentin Petrovič Uchov (veliteľ 10. gardovej stíhacej leteckej divízie) | |
|
10.7.1957 | Loď Porpora (M 5464 (jako minolovka / as minesweeper)A 5382 (jako cvičné plavidlo / as training vessel)) uvedena do služby | |
|
10.7.1957 | Narodil se generálmajor Ivo Zbořil (náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky) | |
|
10.7.1960 | Zemřel generálporučík Georgij Semjonovič Lukin (náčelník štábu 7. gardovej vševojskovej armády /1943-1945/) | |
|
10.7.1960 | Zemřel generálmajor Ernst von Krause | |
|
10.7.1961 | Zemřel poručík Francis May Simonds (americké letecké eso 1. sv. v. s 5 sestřely (všechny sdílel)) | |
|
10.7.1963 | Zemřel admirál Erich Förste | |
|
10.7.1964 | Zemřel letecký vicemaršál Donald Fasken Stevenson (velitel 2., 221. a 9. skupiny RAF) | |
|
10.7.1964 | Zemřel generál tankových jednotek Adolf-Friedrich Kuntzen (velitel LVII. a LXXXI. armádního sboru) | |
|
10.7.1964 | Narodil se plukovník (gšt.) Milan Virt (veliteľ Posádkového veliteľstva Praha (2013-2019)) | |
|
10.7.1965 | USAF zaznamenala prvé vzdušné víťazstvo vo Vietnamskej vojne. Dvom lietadlám F-4C Phantom zo 45. taktickej stíhacej perute sa podarilo zostreliť dve lietadlá MiG-17. | |
|
10.7.1966 | Zemřel generálporučík Karl-Albrecht Mensching | |
|
10.7.1968 | Zemřel generálmajor Walter Gorn (veliteľ 710. pešej divízie) | |
|
10.7.1969 | Zemřel divisní generál ve výslužbě Václav Michálek | |
|
10.7.1969 | Narodil se brigádní generál Petr Lanči (zástupce velitele VS AČR) | |
|
10.7.1970 | Narodil se kontradmirál Dmitrij Anatolievič Smirnov (náčelník štábu Velenia ponorkových síl Severnej floty /2021-/) | |
10.7.1971 | Loď USS Ponce (LPD-15) uvedena do služby | ||
|
10.7.1972 | Zemřel nejvyšší seržant Sboru námořní pěchoty Wilbur Bestwick (1. nejvyšší seržant Sboru námořní pěchoty (1957-1959)) | |
|
10.7.1974 | Zemřel generálmajor Ján Martinčok (zástupca náčelníka Správy bojové přípravy) | |
|
10.7.1975 | Zemřel major Makar Alexejevič Solodilov (veliteľ 109. gardového bitevného leteckého pluku) | |
|
10.7.1976 | Zemřel generálmajor Corneliu Teodorini (Držiteľ Rytierskeho kríža s dubovými ratolesťami.) | |
|
10.7.1978 | Zemřel generálporučík James Benjamin Lampert (Superintendent: Vojenská akademie Spojených států) | |
|
10.7.1978 | Loď Ťi-an (518) spuštěna na vodu | |
|
10.7.1979 | Založen kýl lodi USS Aquila (PHM-4) | |
|
10.7.1981 | Založen kýl lodi HMAS Bendigo (FCPB 211) | |
|
10.7.1984 | Zemřel major Anton Hackl (veliteľ JG 76, JG 11) | |
|
10.7.1987 | Loď HMS Norfolk (F230) spuštěna na vodu | |
|
10.7.1989 | Zemřel generálmajor letectva Jevsej Michajlovič Anikejev (veliteľ 249. stíhacej leteckej divízie /1946-1952/) | |
|
10.7.1990 | Zemřel maršál letectva Sergej Ignaťjevič Rudenko (prvý zástupca hlavného veliteľa Vzdušných síl ZSSR /1958-68/) | |
|
10.7.1993 | Zemřel major Emil Möller (velitel II. praporu, 266. granátnický pluk, 72. pěší divize) | |
|
10.7.1993 | Ponorka USS Nebraska (SSBN-739) uvedena do služby | |
|
10.7.1993 | Loď USS Ranger (CV-61) vyřazena ze služby | |
|
10.7.1993 | Zemřel kapitán Friedrich Richard Hummel (velitel Jagdverband Leitstelle West (Frontaufklärungs Verband II, West)) | |
|
10.7.1995 | Zemřel viceadmirál Gennadij Ivanovič Šalygin (veliteľ 4. ponorkovej eskadry) | |
|
10.7.1996 | Zemřel major Edmund Andrzej Ladro | |
|
10.7.1997 | Teroristická skupina ETA uniesla Miguela Ángela Blanco (29 r.) poslanca miestneho zastupitelstva za PP. | |
|
10.7.1998 | Zemřel kapitán Anna Benešová | |
|
10.7.1998 | Ponorka USS Baltimore (SSN-704) vyřazena ze služby | |
|
10.7.1999 | Ponorka HMAS Waller (S75 / SSG-75) uvedena do služby | |
|
10.7.2003 | Zemřel major Ernst Loesch (velitel: 1. pluk tankových granátníků) | |
|
10.7.2003 | Založen kýl lodi Mistral (L9013) | |
|
10.7.2004 | Zemřel poddůstojník Richard Lühne (28.10.1944 Rytířský kříž) | |
|
10.7.2006 | Zemřel podplukovník Robert Carl Fumerton (velitel 406. perutě RCAF) | |
|
10.7.2006 | Zemřel brigádny generál Šamiľ Salmanovič Basajev (poľný veliteľ čečenských protiruských bojovníkov) | |
|
10.7.2008 | Zemřel kapitán Robert Marshall DeHaven (testovací pilot Hughes Aircraft Co.) | |
|
10.7.2010 | Zemřel generálmajor letectva Viktor Vasiljevič Zacharov (veliteľ 6. gardovej leteckej dopravnej divízie) | |
|
10.7.2012 | Zemřel SS-Obersturmführer Fritz Langanke (velitel 2. čety 2. tankového pluku SS divize Das Reich) | |
|
10.7.2017 | Ponorka Yu Gwan-sun (SS-078) uvedena do služby | |
|
10.7.2020 | Zemřel - Miloš Jakeš (generálny tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Československa) | |
|
10.7.2023 | Zemřel Kapitán 2. stupně Stanislav Leonidovič Ržickij (zástupca vedúceho oddelenia pre mobilizáciu v Krasnodare) |