Duralové trubky prý z letounu

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 382 příspěvků vloženo, 1264 editováno a 218 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Duralové trubky prý z letounu

  Avatar
  Zdravím odborníky, nalezl jsem tyto trubky (omlouvám se za kvalitu fotografií) Značení je již dost poničené, bylo mi řečeno že by se mohlo jednat o duralové trubky, (na konci jsou zůžené a mají závity) prý byly použity v letadlech. Neví někdo něco bližšího atd.... Díky
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75175#277277Verze : 0
  Avatar
  Zdravím! No, jestli jsou na konci zúžené a mají závity (případně oka), tak by mohlo jít o jakákoli táhla - a pokud jsou z duralu, tak jsou pravděpodobně z nějakého letadla (táhla se v letadlech používají k ovládání všeho možného...třeba řízení, klapek, "dvířek" podvozku, u vojenských letadel dveří pumovnice...atp.) . Určitě by bylo zajímavé, kdybys závity na koncích důkladně prohlédl a proměřil - s trochou štěstí by se dalo zjistit, jestli jsou metrické nebo coulové ("inchové"), takže bys přinejmenším mohl určit, jestli jde o "místní" (evropskou) nebo "západní" provenienci Very Happy . Ale vzhledem k tomu nápisu (cosi končící patrně na "...ak" ) to asi bude "místní" (ať už německé nebo naše...ale podotýkám, že je to jen můj názor a můžu se samozřejmě mýlit). Pokud to bude možné, zkus změřit také průměr a dělku táhel...jen tak "pro představu" o rozměru. Kdybych náhodou něco "vybádal", dám echo. Very Happy Jinak přeji hodně štěstí!


  Bing
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75175#290269Verze : 0
  Avatar
  Znovu jsem si prohlédl Ty fotky a měl bych se trošku opravit...vypadá to, že tey nápisy končí na "...cke a číslo", takže to nejspíš bude německé. Ale v podobných německých nápisech (a ani v německých táhlech Very Happy ) se nijak nevyznám, takže si tím skutečně nejsem 100% jistý.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75175#290270Verze : 0
  Avatar
  Mě se ten nápis zdá buď na "Mako 1" nebo na "Mckc 1" případne "Mcke 1". Za další eventualitu bych považoval nahrazení jedničky písmenem "l" popř. "t"


  Teď jde jenom o to,jestli ty trubky sou opravdu z letadla. Takových trubek může být v letadle povícero na různých místech, ale myslím, že kdyby někdo rozebral secí stroj(nebo nějakou podobnou mašinu)najde je tam taky - asi sice sloužící k něčemu jinýmu, ale vypadající podobně.


  To Bing: Proč usuzuješ ze zápisu "...cke a číslo" že jde o nápis německý?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75175#290779Verze : 0
  Avatar
  To Ouje: Mám dojem, že půjde spíše o nějaké slovo, než zkratku...Z první fotky (Schránka01.jpg) je patrné, že je to delší slovo, mající tak 8 možná 9 písmen. A pokud končí na "cke", odhadoval bych, že je to slovo německé (v jiných evropských jazycích zdaleka není tolik slov končících podobně). Ale mám-li být upřímný, myslím, že v tomto ohledu je to vcelku zbytečná debata - na podobných "dohadech" se nedá nijak rozumně "stavět". Kdyby john.l ta táhla proměřil nebo nám sdělil ještě něco bližšího (třeba kdo tvrdil, že trubky "prý byly použity v letadlech" - i když, jestli jsou duralové, tak nejspíš byly...u traktoru nebo "secího stroje" by dural byl asi zbytečný luxus Smile) ), možná bychom se mohli něčeho "chytit".
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75175#290888Verze : 0