Tajná zbraň

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 439 příspěvků vloženo, 1866 editováno a 469 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Tajná zbraň

Sekretnoje oružie

  Avatar
  Do skončení války zbývá ještě jeden rok. Ruské špionážní jednotky dostávají úkol prověřit informace týkající se tajného podzemního velitelského stanoviště nacistů. Ruští vojáci sice úspěšně projdou palebnou linií a velitelské stanoviště najdou, ale potom se situace značně vymkne z rukou...

  Režie:
  Vitalij Vorobjev
  Hraje:
  Kirill Pletnev ..... Andrej Besfamilnyj [26]
  Michail Prismotrov ..... Voronkov
  Jan Capnik ..... kapitán Tichomirov
  Ivan Mochovikov ..... Šmelev [27]
  Tatjana Arntgolc ..... sestra Káťa [24]


  Rok Výroby 2006

  Ukázka toho, že ani ruské válečné filmy se nevyhnou nelogičnostem a nesmyslům, které jinak tvoří především Hollywoodská produkce. V porovnáním s vynikajícím remakem filmu Hvězda jsou zde zpodobnění průzkumníci prakticky neviditelní fanfaróni několikrát se převlékající do uniforem nepřátel, pronikají na silně střežená místa a zase z nich unikají. Pokud by se celý film soustředil na první úkol který plní a scénáristka si dala trochu práce s charaktery, nebo alespoň dějem, dalo by se hovořit o alespoň podprůměrném válečném filmu. I když mi průnik průzkumníků na nepřátelské územi pomocí veslice (navíc za bílého dne) připadá přinejmenším nepravděpodobný. To že německý voják nedokáže trefit sovětského vojáka samopalem ani na zdálenost nějakých 15-20 metrů mi už připadá jako naprostý úlet.
  Ve druhé části filmu je vidět, že scénáristka má možná nějakou ideu, ale neví co s ní.
  Tento film mohu doporučit pouze jako ukázku toho, jak válečný film nedělat.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75298#277743Verze : 0
  Avatar
  "ani ruské válečné filmy se nevyhnou nelogičnostem a nesmyslům, které jinak tvoří především Hollywoodská produkce" obávám se že s touhle myšlenkou se dá silně polemizovat, sovětská produkce byla stejně nelogická jako ta US, rozdíl je spíš v tom že sověti se poměrně hodně vyhýbali jakémukoli intimnímu vztahu hrdinů, na rozdíl od amíků kteří řadu filmů točili spíš jako lovestory. Ale nelogičnosti (no spíš nesmysly)se dají i v sovětských filmech, počínaje proslulou scénou v Osvobození kde poručík orlov prchá zákopem a po výstřelu z tanku (z cca 20m Smile ) se vynoří sice s poškozenou helmou ale jinak nezraněn Smile až po průniky úžasných sovětských špionů do německých struktur (němci jsou zobrazováni jako tupci, až člověka překvapí čím to vlastně bylo že se dostali až na předměstí Moskvy). Myslím že jde spíš o to že sovětské filmy jsou míň známy a probírány než ty americké. Úroveň obou kinematografií mi připadá podobná, v obou jsou skvělé filmy a řada "spotřebního" braku (ten se dnes dostává do prodeje takže ho máme možnost vidět a porovnat). Myslím že mnohé filmy z obou stran jsou dnes zajímavé spíše dobovým pohledem a možná i použitou technikou (dnes už třeba neexistující) takže je v dnešní hromadě levných titulů dost vybírat co si koupit (i když ceny jsou obvykle příznivé Smile )
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75298#277748Verze : 0
  Avatar
  Souhlasím, ale tohle jsem psal spíše jako varování před tímhle filmem.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75298#277902Verze : 0
  Avatar
  Myslím že varovat by se dalo skoro před každým filmem z padesátých let (z obou stran) obvykle z toho vlastní vychází jako neposkvrnění andílci a ostatní jak v lepším případě hlupáci Smile On si každý musí vybrat sám, někomu se třeba líbí i film který mne vytáčí, prostě proto že tam je pár záběrů které pro mne nejsou zajímavé, nebo třeba pěkná muzika (tu ty filmy mívaly dobrou). Prostě každý to bude vidět jinak Smile Ale varování je určitě dobré.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75298#277914Verze : 0
  Avatar
  Jenže tohle není film z 50-tých let ale "moderní" tvorba z roku 2006.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75298#277977Verze : 0
  Avatar
  Tak to je myslím údaj, který měl být už v prvním příspěvku...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75298#277980Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Sorry než jsem původní text ořezal, tak to tam bylo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75298#277998Verze : 0
  Avatar
  Já taky netvrdil že tajná zbraň je z padesátých let, jen že podobně by šlo varovat před každým filmem z té doby Smile Ostatně asi by stálo za to si určit co by mělo být v prvním příspěvku (doba vzniku by tam asi patřila).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75298#278001Verze : 0