27.08.2008 - Ruská námorná flotila monitoruje lode NATO v Čiernom mori

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 417 příspěvků vloženo, 1319 editováno a 2498 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

27.08.2008 - Ruská námorná flotila monitoruje lode NATO v Čiernom mori

  Avatar
  Ruské námorníctvo začalo monitorovať prítomnosť lodí NATO v Čiernom mori na základe vyslania dvoch bojových lodí s údajne humanitárnou pomocou.
  www.webnoviny.sk
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75498#278302Verze : 0
  Avatar
  Já teda nejsem jako nijaký zarytý pacifista nebo tak něco,..ale jako co se to poslední ,..já nevím rok děje? Zase NATO a "západ" vs. Rusko?
  Já mám teda pocit že tady už asi někomu dobře hrabe,...Možná to nesleduju dost dobře a podrobně ale celkem se tu vytvořilo (možná i díky médiím?) zase něco jako studená válka,...či co. U nás radar, v Polsku rachejtle, válka v Osetii/Gruzii, náhodné zastavení ropovodu z Ruska, hrozby z Ruska, monitorování lodí NATO,.......no když sem byl v roce 1986 na základce tak sem z toho měl tehdy dokonce strach!!
  (.....tak sem četl v Reflexu třeba že CNN a jiné mediální kolosy podávaly zcela zkreslený obraz o počtu tanků tam a tam, že některé reportáže vymysleli,...)


  Jako toto je jen můj "výlev" ale už mě to ,.... SadConfused
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75498#278306Verze : 0
  Avatar
  podľa mňa to bolo jasné ako facka,po Kosove sa od Ruska nič iné ani čakať nedalo,vedeli o tom všetci,iba pán Saakašvili asi nie..
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75498#278309Verze : 0
  Avatar
  no, tomu odpovídá i včerejší zpráva

  Rusko se nebojí studené války, ale nechce ji. Prohlásil to podle agentury ITAR-TASS ruský prezident Dmitrij Medvěděv a dodal, že v této situaci vše závisí na postoji ruských partnerů.

  www.ceskenoviny.cz
  ------------------------------------

  Ono se rusku nelíbí informace, že usa dodává gruzii jako pomoc i armádní vyzbroj a vystroj, tak na druhou stranu se není zas tak moc čemu divit
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75498#278310Verze : 0
  Avatar
  je veľmi zaujímavé,že pomoc dovážajú na bojových lodiach,je to neobvyklé
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75498#278316Verze : 0
  Avatar
  Ty lodě totiž do Černého moře už směřovaly na společné cvičení s Ruskem (které bylo kvůli Gruzii zrušeno) takže už měly povolení pro proplutí úžinami a byly na místě. USA zvažovaly i vyslání dvou nemocničních lodí, ale 1) trvalo by cca. tři týdny než by dorazily a 2) Rusko tlačilo na Turecko aby neudělilo výjimku ze smluvy týkající se Úžin k jejich proplutí (překračují smlouvou povolenou tonáž). V takové situaci je použití lodí které už v oblasti jsou a které už mají průjezd zajištěn celkem logické. Nemocniční lodi by byly lepší, ale zase na druhou stranu kdo rychle dává...


  EDIT: Jinak to neobvyklé není, nejrychlejší zahraniční pomoc po tsunami v Indonésii taky dodala letadlová loď co byla zrovna v oblasti Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75498#278328Verze : 0