29.08.2008 - Rusko oznámilo, že je schopno zničit lodě NATO v Černém moři za 20 minut

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 417 příspěvků vloženo, 1319 editováno a 2498 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

29.08.2008 - Rusko oznámilo, že je schopno zničit lodě NATO v Černém moři za 20 minut

  Avatar
  Rusko oznámilo, že je schopno zničit námořní útočnou skupinu NATO(10 lodí a počítá s dalšími 8 loděmi) v Černém moři za 20 minut.


  Rusko má v oblasti křížník Moskva, 3 torpedoborce, 2 fregaty, 4 korvety a 6 dalších lodí


  zdroj: http://en.rian.ru/russia/20080829/116377956.html (anglicky, někde tam je i ruská mutace a i možná nějaké další)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278643Verze : 0
  Avatar
  No nevím, je rozdíl mezi hlídkovým člunem s jedním automatickým kanónem a fregatami a torpédoborcem s moderními obrannými systémy... A pan admirál cudně zapomněl dodat co by to pak znamenalo pro Ruskou flotilu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278646Verze : 0
  Avatar
  Spíše co by to znamenalo pro Rusko jako celek. Respektive pro celý svět. Asi bychom zažili poslední ohňostroj v životě...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278647Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Rusko pokracuje dal ve sve politice zastrasovani tak, jako to dela uz prinejmensim rok, kdy obnovilo lety sveho strategickeho bombardovaciho letectva nad severni Evropou, pri hranicich Kanady a USA, vyhrozuje Ceske republice jadernym bombardovanim pripadneho americkeho radaru. Demokraticka a mirumilovna zeme na prvni pohled, to se musi nechat. V Rusku vzdy platilo, ze nez hledat vnitrni problemy a strilet do vlastnich rad (ackoliv to pro vetsinu sovetskych vladcu nikdy nebyl problem), je lepsi si najit vnejsiho nepritele a vnutit mu status agresora, ackoliv to tak zdaleka neni. A soucasne zostrovani situace mezi Ruskem a Zapadem ma na vine prave Rusko, protoze zajmy USA a Zapadu obecne jsou obraceny trochu jinym smerem - arabsky poloostrov, Afghanistan a Iran. Verit tomu, ze Americane nemaji cely den nic jineho na praci nez piklit proti Rusku a neustale na nej pripravovat nejake boudy a snazit se ho znicit je skutecne znamkou urcite mentalni slabosti.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278648Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace - marektucan :

  No nevím, je rozdíl mezi hlídkovým člunem s jedním automatickým kanónem a fregatami a torpédoborcem s moderními obrannými systémy... A pan admirál cudně zapomněl dodat co by to pak znamenalo pro Ruskou flotilu.  Obranné systémy sú limitované svojim počtom... pokiaľ ide na torpédoborec súčasne viac rakiet ako je počat palebných kanálov torpédoborca, ťažko dokáže zničiť všetky... Mimohodom, myslím že v prípade ničenia plavidiel NATO v Čiernom mori by ruská flotila nehrala takmer žiadnu úlohu - hlavný úder by nieslo ruské letectvo.


  Ale myslím že podobne ako vyhlásenia generality v súvislisti s prtiraketovým systémom v ČR a PR ide o pózu pre ruskú verejnú mienku - nebojte sa, my nespíme a máme možnosti ako tých zlých američanov zničiť... Podobné výstrelky sa objavujú aj na druhej strane - keď si svoju mediálnu polievku prihrievajú rôzni senátori podobnými vyhláseniami.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278653Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Zajímavější je spíše to že tahle prohlášení (na obou stranách) vznikají, znamená to totiž že je na ně "objednávka", tedy že nějaká skupina obyvatel má pocit buď ohrožení, nebo naopak toho že je třeba "být silný" a tedy je požadavek na posilování vojenské síly.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278655Verze : 0
  Avatar
  Preference McCaina zvedla především stále dražší ropa (republikáni jsou pro těžbu na Aljašce a v Mex. zálivu, zatímco demokraté všechny pokusy o domácí těžbu blokují). Události kolem Gruzie neměly tak přímý efekt - složitější mezinárodní situace znamená, že hodit se bude spíše zkušený politik, válečný hrdina než dosti "nevlastenecky" působící nezkušená figurka. Růst po pátku bude mít na svědomí skvělý výběr kandidátky na viceprezidentku (Sarah Palin).
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278685Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Omlouván se, ale při psaní předchozího příspěvku jsem se zapoměl přihlásit ( čili i podepsat ). Činím tak nyní.


  Ještě přikládám zajímavý podklad ze CNN o tom, jhak vlastně Studené Válce vděčí za technologie, které dnes máme a že svět bez této války by vypadal jinak. Celkem šokující jak někdo jako CNN vlastně svým způsobem oplakává konec války.


  www.cnn.com
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278686Verze : 0
  Avatar
  Vyhlásenia ruských vojenských činitelov nepostrádajú tradičnú bombastickosť. Je to celkom pochopitelné ale predsa to vyvoláva úsmevy. Asi nikto z nás na tomto fóre neslúžil u námorníctva aby podal trochuzasvetenejší pohlad na vec, ale ja si predsa neodpustím pár poznámok.
  A) Krížnik RNS Moskva je síce vybavení batériou účinných protilodných striel ale druhá otázka je ich skutočná bojaschopnosť a vycvičenosť posádky. (jedna vec je nejaké cvičenie a druhá je ostrý stret z flotilou NATO bez(alebo z obmedzenou podporou) leteckej podpory. A rozstrielať malé gruzínske námorníctvo ozaj nieje žiadny "super výkon")
  B) Protilodné rakety na ruských lodiach a lietadlách sú síce vcelku výkonné a predstavujú nebezpečenstvo ale sú určené skôr na útoky proti zväzom lietadlových lodí. Na menšie fregaty alebo korvety je to plýtvanie.
  C) Len tak pre zaujímavosť, spomenťe na boje za WW2 - prenasledovanie (uštvanie) bismarka alebo ako dopadly japonské lode v zálive Leyte. Bez leteckej podpory (ktoré nemožno vždy zaručiť) by Moskva dopadla podobne.


  PS: Ruský admirál vraví že jedna salva z Moskvy a dalších lodí zmetie lode NATO z hladiny, To je pán admirál taký idiot že čaká že lode NATO priplávajú pred sevastopol tam zakotvia a rusi ich pohodlne rozstrielajú? Pan admirál by mal piť menej vodky alebo absolvavať vyšetrenie duševného stavu.
  Malá hystorická odbočka: izrael stratil v roku 1967 tormédoborec Eliat (kvoli rakete SS-N-2 Styx), vyvodil z toho závery a v roku 1973 poslalo izraelské námorníctvo do šrotu večšinu sýrskeho a egyptského námorníctva. Velké a tažké rakety na ruských lodiach niesu samospasitelné.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278687Verze : 0
  Avatar

  Citace :


  ruská flotila zakotví, dejme tomu v mexickém zálivu ,jaká bude asi reakce USA?  opravdu si myslite, ze odpovedi USA by bylo verejne prohlaseni, ze by tuto flotilu smetly z povrchu zemskeho do dvaceti minut ? Very Happy o to mi jde, chapu, ze zajmy ruznych zemi jsou ruzne, ale zatim to jsou vzdy Rusove, kteri neustale nekomu vyhrozuji napadenim, utokem, znicenim, vyhlazenim, potopenim atd. To neni zpusob zahranicni politiky, ktery by se dal a mel tolerovat. Tot vse.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278702Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace - buko1 :


  Obranné systémy sú limitované svojim počtom... pokiaľ ide na torpédoborec súčasne viac rakiet ako je počat palebných kanálov torpédoborca, ťažko dokáže zničiť všetky... Mimohodom, myslím že v prípade ničenia plavidiel NATO v Čiernom mori by ruská flotila nehrala takmer žiadnu úlohu - hlavný úder by nieslo ruské letectvo.  Admirál mluvil o Moskvě a dvou raketových korvetách. Měl jen dodat že "teoreticky, pokud na všech plavidlech budou všechny sytémy vypnuté a posádky na mol" Wink
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278708Verze : 0
  Avatar
  Zhruba před rokem jsem poslouchal velmi zajimavou reportáž na BBC Radio 2. Bylo to na téma zda průměrnému pracujícímu Iráčanovi je k něčemu demokracie, když se bojí na ulici. Za těch pár let "svobody" jich zemřelo několikrát tolik než za diktatury.


  Reporter tam měl ve studiu dva hosty, oba poslance. Jeden byl tvrdý "jestřáb" a druhy zástupce " holubic". Padl tam jeden argument, který mě zarazil a na který "jestřáb" neměl žádnou obranu a ani se jej nepokoušel vyvrátit.


  Historikové BBC totiž spočítali, že GB spolu s USA od roku 1945 pomohli či se podíleli ( ať už přímou vojenskou akcí či nepřímo dodávkami zbraní, atd. ) na povstání či svržení 52 režimů. Vetšinou ve jmenu boje za "demokracii" . Ve 43( !!!!!! ) z nich je dodnes občanská válka či jiná forma násilných nepokojů.


  Já se nezastávám ani náhodou Ruska.


  Ale pokud tolerujeme hrozby, které USA vysílá k Íránu za to, že nezastavila jaderný program, který potenciálně ohrožuje evropskou a americkou bezpečnost, máme právo kritizovat Rusko za to, že hrozí nám nebo EU? Pro ně je ten radar a ty rakety stejné ohrožení jako pro nás nějaká raketa v Iranu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278730Verze : 0
  Avatar
  Hrozba zničení v podání USA adresovaná Iránu zní jasně :


  zahranicni.ihned.cz


  Nyní jsem náhodou narazil na zprávu Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, která měla po celou dobu své pozorovatele v Gruzii. A překvapení?


  Vinu za konflikt dává Gruzii a ne Rusku. Ale tato zpráva se evidentně nehodila někomu v EU do "krámu".


  Viz : zahranicni.ihned.cz


  A opět se vracím k již řečenému. Nic není černobílé. I když by jsme si to možna přáli.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75578#278731Verze : 0