11.09.2008 - Dva ruské strategické bombardéry přistáli ve Venezuele

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 382 příspěvků vloženo, 1264 editováno a 218 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

11.09.2008 - Dva ruské strategické bombardéry přistáli ve Venezuele

Два бомбардировщика ВВС РФ сели на военно

  Avatar
  Tu-160, to je už dosť silná káva...


  Rusi nejako napínajú svaly
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#279894Verze : 0
  Avatar
  Celkem se není proč vzrušovat, možná jsou Američani i trochu rádi že budou moci "očichat" Tu-160 zblízka ve vzduchu při výcviku.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#279899Verze : 0
  Avatar
  pokud se na to podíváte reálně, tak vzdálenost z Venezuely do USA je docela velká, takže pokud by přistál US bombardér v Británii je to podstatně blíž. To že Venezuela hledá nového spojence, je po pravdě její věc a pokud to USA vadí je to sice problém, ale nikoli takový aby se z toho dělala aféra. Když američané létají třeba z Turecka nikoho to nepřekvapí, pokud rusové pošlou dva letouny do země značně vzdálené (dokonce na jiném kontinentu) je to hned "napínání svalů" ? Zkuste malinko zauvažovat o tom že oba státy jsou velmoci a oba mají stejná práva poslat svá letadla ke svým spojencům. Tlachy o napínání svalů nejsou než jen tlachy. Nefandím rusům a jejich rozpínavosti, to ale neznamená že bych měl padat na zadek před tou americkou. A pokud nestraně srovnám činnost obou nevidím zas tolik rozdílů. A to že jedni automaticky vše dělají skvěle a druzí jsou rovněž automaticky viníky všeho zla jsem už zažil.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#279910Verze : 0
  Avatar
  Vážený bitaxe, ide o to, že Rusko, ešte nikdy nemalo strategické bombardéry operujúce z amerického kontinentu a v tejto napätej atmosfére mi to propomína jedine napínanie svalov.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#279913Verze : 0
  Avatar
  Nemali leteckú základňu na Kube?


  Ale tiež v tom nevidím nič zvláštne. To že niekde pristanú dva bombardéry neznamená základňu - Tu-160 potrebuje pre svoju činnosť dosť veľkú pozemnú podporu tvorenú špeciálnym prístrojovým vybavením. Takže urobia zopár ukážok, dotankujú a poletia naspäť.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#279915Verze : 0
  MOD
  Avatar
  a je to tu,na toto som čakal,kedy s tým prídu


  veľký vodca bude pilotovať veľký bombardér...


  www.sme.sk
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#279918Verze : 0
  Avatar
  Hugo za kniplem? To mají Rusové tolik Tu-160 že jim ztráta jednoho nebude vadit? Jestli to bude řídit jako hospodářství Venezuely, tak potěš protěž Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#279945Verze : 0
  Avatar
  nejaké čerstvé správy


  www.novinky.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#279953Verze : 0
  Avatar
  Vážený Glocku 37, ani USA v počátku padesátých let (v době mnohem větší krize než je Gruzie) nemělo třeba základny v Turecku, poté si je tam pořídilo. Stejně tak Rusko využívá situace kdy Chavez se chce USA zbavit a podporují ho. Ostatně rusko NEMÁ strategické bombardéry operující z amerického kontinentu, jde o dva stroje, které jsou v zemi asi na 4 dny, takže žádné operování se nějak nekoná. A Rusko podobné stroje v oblasti sice nemělo, ale SSSR myslím ano a to mnohem blíže, na Kubě. Nicméně kdybych parafrázoval tvůj výrok USA také dřív nepodporovalo Gruzii, nemělo "základny" v pobaltí a třeba v Albánii. Všechna ta místa jsou Rusku o dost blíž než Venezuela USA. Takže zkus místo pokřiku o svalech měřit všem stejným metrem. Když třeba v Bratislavě přistane B-1 myslíš že je to důvod k pokřiku o tom jak USA napínají svaly (a to je Bratislava k třeba Moskvě o dost blíž)? Myslím že už se podobná věc stala (při nějaké výstavě, leteckém dni a podobně) takže kde vidíš ten rozdíl? Tohle je totiž nesmyslné stranění jedné straně (za komanče bys takhle třeba tvrdil že imperialiste svými špinavými spáry dusí svobodnou Kubu Smile ? , to by totiž bylo stejné jak co do obsahu tak co do rétoriky). To že rusové jsou pořád velmocí je fakt, takže se není důvcod divit že se chovají stejně jako USA (u těch o napínání svalů nemluvíš, když dodali do Gruzie zbraně a instruktory, což je asi více než návštěva dvou letounů) Proč tedy stranit jednomu a druhého mít za příčinu všeho zla?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#279974Verze : 0
  Avatar
  A proč se tedy s Ruskem sousedící země zoufale snaží dostat do NATO? Není problém na straně Kremlu?
  Ps.: Kdy naposledy podnikly Spojené státy pozemní invazi do sousední země? 1916?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280039Verze : 0
  Avatar
  Lenže USA susedia len s dvomi štátmi Smile .
  Kedy naposledy napadli USA krajinu za oceánom, ďaleko od svojich brehov a pod "vylhanou" zámienkou a koľko takýchto krajín napadli od skončenia II. sv. vojny? Koľko amerických občanov zahynulo v napadnutých krajinách PRED americkým útokom?


  Citace :

  A proč se tedy s Ruskem sousedící země zoufale snaží dostat do NATO?
  Krajiny alebo len ich vlády?


  Keby pravidlá, ktoré zaviedli pobaltské krajiny zaviedli pre priznanie občianstva kdekoľvek inde vo svet, všetky organizácie pre ochranu ľudských práv by asi stáli pred medzinárodným súdom na poradovník... Na občianske práva rusov mimo Rusko evidentne ochrancovia práv prdia.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280043Verze : 0
  Avatar
  Poslední mně známý případ, který by šel s jistou mírou básnické licence označit jako "napadli USA krajinu za oceánom, ďaleko od svojich brehov a pod "vylhanou" zámienkou" je z roku 1898. Ale i to je dost diskutabilní.
  Ps.: Naopak, ochránci práv na pregantní porušování občanských práv etnických Rusů velice často upozorňují. Bohužel nejhorší takovéto případy se stávají v Rusku.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280046Verze : 0
  Avatar
  Posledných cca 25 rokov - Grenada, Panama, Irak - tam všade bol dôvod útoku USA len zámienka. V tom prvom prípade taká istá ako v prípade Ruského zásahu v Južnom Osetsku - ochrana amerických občanov, v druhom prípade snaha dostať neposlušného prezidenta Panamy pred súd, v treťom prípade klamlivé tvrdenia o tom že Irak vlastní zbrane hromadného ničenia.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280050Verze : 0
  MOD
  Avatar
  to pbla4024, nevím jestli si to uvědomuješ, ale mně je celkem fuk kolikrát kdo koho napadl, mně jde o to že se vrací naprosto hloupý a nesmyslný pohled na svět. Na rozdíl asi od tebe jsem ho zažil jen v opačném gardu, tedy SSSR je mírotvorce a "západ" najmě pak USA zdroj všeho zla. Proto se mi nelíbí že dnes se přesně stejně chovají lidé kteří to zřejmě nezažili, jen si prohodili ty zdroje dobra a zla. Rusko nené zdrojem všeho zla a USA není "dobro" , obojí jsou prostě státy řídící se vlastními zájmy a pokud někdo věří že jeden nebo druhý má zájem o to aby v ČR, nebo SR, případně někde jinde se měli lidé dobře, patří zřejmě spíše do ústavu kde kliky jsou jen zvenčí. Bohužel právě ten pohled na "dobré a zlé" státy k tomu patří.
  Ano USA posledních cca 100 let nemá na svém kontinentu hraniční spory, je to ale proto že dokázalo v 19 století udělat to o co se snaží i Rusko, tedy pohltit vše co se dá, stačí se podívat na mapu a zavzpomínat třeba na připojení Luisiany, Arizony, Kalifornie, Nového Mexika, Texasu. To že to proběhlo "už dávno" neznamená že se to nestalo. A to že dnes je na kontinentě jen USA, Kanada a Mexiko celkem vede k tomu že nevznikají pozemní konflikty.
  Buko ti vyjmenoval několik konfliktů do kterých se USA zapojily (opět stejně jako SSSR/Rusko) pod nějakou záminkou, nějak mi přijde že snaha udržet si kontrolu na Panamou se moc neliší od snahy udržet si třeba kontrolu nad Osetií. V obojím se pod záminkou velmoc snaží hájit SVÉ zájmy. Proč se tedy dívat na jejich konání různě? Proto že jeden voják má mezi zuby žvýkačku a druhý slunečnicová semínka? Jinak těch rozdílů moc nenajdeš. A mně vadí právě to že předem někdo (a je nmi fuk kdo)řadí činy jednoho mezi hrozby a obdobné činy druhého mezi věci normální (případně mír podporující.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280057Verze : 0
  Avatar

  Citace - buko1 :

  Posledných cca 25 rokov - Grenada, Panama, Irak - tam všade bol dôvod útoku USA len zámienka. V tom prvom prípade taká istá ako v prípade Ruského zásahu v Južnom Osetsku - ochrana amerických občanov,

  S tím drobným rozdílem že předtím USA nerozdávalo hromadně pasy v rozporu s vlastními zákony o občanství aby si zajistilo občany které je nutno chránit. A občané USA na jejichž ochranu invaze proběhla si nekrátili volný čas ostřelováním Grenadských vesnic. Ale jinak je to úpúlně to samé Wink


  Citace :


  v druhom prípade snaha dostať neposlušného prezidenta Panamy pred súd,

  Před soud se dostal a byl odsouzen, jak je to tím pádem vylhaná záminka?  Citace :

  v treťom prípade klamlivé tvrdenia o tom že Irak vlastní zbrane hromadného ničenia.  Je rozdíl mezi lží a omylem... Nebo v tom případě lhali i Francouzi, Rusové a inspektoři OSN, protože ti všichni existenci Saddámových skladů předpokládali také, názory se lišily jen v tom, co s tím, jak ho potrestat, zda vojenskou akcí (USA, UK) nebo zrušením sankcí (Francie, Rusko).
  (a to nemluvím o tom že byla chemická munice v Iráku nalezena - a nejen ty vykopávky zahrabané v zemi z dob Irácko-Íránské války. Podstatně méně, než se čekalo, ale našla se.)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280058Verze : 0
  Avatar
  marektucan: panamský prezident bol odsúdený súdom USA na území USA... Podobne ako chcú súdiť Rusi gruzínskeho prezidenta - upozorňujem že ani jeden nespáchal trestnú činnosť na území štátu, ktorý ho chce súdiť a nejde o spáchanie trestnej činnosti v súvislosti s vojnovými zločinmi (tu má kompetencie medzinárodný súd v Haagu).


  O názore inšpektorov OSN - predpoklad nie je dôkaz a inšpektori na toto upozorňovali - nie všetci boli totiž o prítomnosti takýchto zbraní presvedčení. Naviac si myslím že o tomto "omyle" administratíva USA veľmi dobre vedela, akurát teraz hľadá ospravedlnneie a obetného baránka. Existenciu chem. zbraní v iraku predpokladať nemuseli, o tom že Irak takéto látky vlastní a je schopný ich vyrábať (ktorá krajina nie je schopná toto vyrobiť?) sa vedelo.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280061Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Klidně zopakuji otázku. Proč se tedy s Ruskem sousedící země zoufale snaží dostat do NATO? Není problém na straně Kremlu?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280062Verze : 0
  Avatar
  Kdo okrem Gruzínska a Ukrajiny sa snaží dostať do NATO? Neviem o snahe Číny, Mongolska, Kazachstanu, Fínska, Arménska, Azerbajďzanu a ďalších štátov. Zúfalo sa tam snaží dostať politická reprezentácia dvoch krajín - viď napr. Ukrajina (prieskumy verejnej mienky hovoria o niečom inom - ale to je prípad aj iných štátov, vrátane niektorých už členských štátov NATO).


  Osobne dosť pochybujem že by napr. SR bolo členom NATO, ak by o tom mali rozhodovať občania a nie politická reprezentácia - vstup do EÚ bol v referende len tak tak - zúčastnilo sa na ňom okolo 52,5% voličov, pričom účasť aby bolo referendum platné je 50%. Ak by bolo referendum o vstupe do NATO, tak tam SR nie je nikdy. Buď by bolo málo voličov, alebo by bola väčšina proti.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280068Verze : 0
  MOD
  Avatar

  Citace - pbla4024 :

  Klidně zopakuji otázku. Proč se tedy s Ruskem sousedící země zoufale snaží dostat do NATO? Není problém na straně Kremlu?  Lebo aj susedne krajiny maju daku politiku. Lebo aj tam su ludia a (skoro) kazdy chce niekam patrit (clovek, skupina ludi, stat,...). Politici maju zrejme dojem, ze NATO je lepsia zaruka prosperity a najma bezpecnosti ako Rusko. Ci je to pravda je otazne, ked za chvliku budu v NATO aj EU krajiny ako Albansko. Susedne krajiny Ruska chcu ist na opacny "koniec" sveta ako boli doteraz lebo si od toho slubuju prosperitu a bezpecnost. Podobny vyvoj ako u nas po roku 1989. Ked si po tom otovoria oci, tak ti inteligentnejsi pridu na to, ze to zas taky rozdiel nie je a dostaneme sa kdesi tam ako pise Buko aj Bitaxe. Kazda velmoc si robi svoju velmocensku politiku po svojom a najma pre seba.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280087Verze : 0
  Avatar
  Takže když si to shrneme, tak Rusko okupuje část území několika sousedních zemí, Spojené státy zatím Quebec neobsadili a z toho plyne, že se obě velmoci chovají stejně. Zajímavá logika.
  Ps.: Bude někdo opravovat nepravdivé údaje ve vlákně o válce v Jižní Osetii?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280090Verze : 0
  Avatar

  Citace - pbla4024 :

  Takže když si to shrneme, tak Rusko okupuje část území několika sousedních zemí, Spojené státy zatím Quebec neobsadili a z toho plyne, že se obě velmoci chovají stejně. Zajímavá logika.
  Ps.: Bude někdo opravovat nepravdivé údaje ve vlákně o válce v Jižní Osetii?  A vsetky invazie USA za poslednych 25-30 rokov su v poriadku a Rusko je teraz jednoznacny agresor? Mne sa to dako nevidi... Neobhajujem Rusov, ale uvedom si, ze svet nie je cierno-biely a hranica medzi dobrom a zlom je jasna akurat v rozpravkach a filmoch.


  Okrem toho tu padlo daco k rozdavaniu pasov Ruskej federacie "kazdemu" obcanovi... Rusko ako nastupnicky stat ZSSR bolo povinne dat Rusky pas kazdemu kto sa narodil (dolozil to hodnovernym dokladom) na uzemi byvaleho ZSSR a poziadal o to.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280092Verze : 0
  Avatar
  1. Aké územia susedných krajín okupuje Rusko?


  2. Aké nepravdivé údaje sú v téme o vojne v Južnom Osetsku?
  add 1: Rusko bolo na území Južného Osetska a Abcházska na základe mandátu medzinárodných dohôd (nie som si istý či tam nebola aj rezolúcia OSN - ak bola, tak gruzínci vlastne útočili na OSN...). Naviac v tomto majú Rusi precedens - Kosovo.


  Keď píšeš o okupácii - Rusi majú svoje základne v jednej stredoázijskej republike (Tadžikistan?), súčasne je tam aj základňa USA - podľa tvojej logiky je dotyčná krajina okupovaná Ruskom aj USA?


  EDIT: opravy údajov v téme o vojne v Južnom Osetsku som presunul do Diskuse k valce v Jizni Osetii, nech to nezaťažuje túto tému.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#280094Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Fotky ruských Tu-160-tiek z Venezuely na : www.militaryphotos.net

  jedna pekná...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/75871#281195Verze : 0